Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Koziorożec

Koziorożec

KOZIOROŻEC, CZYLI O AMBICJACH I WŁADZY
21 grudnia Słońce znajdzie się w fazie przesilenia. To najkrótszy dzień w roku, zaczyna astronomiczną zimę. Zmarznięta, skuta lodem natura jest najlepszą wizytówką Koziorożca, ostatniego znaku trygonu ziemi.

Urodzeni w tej fazie są pod władaniem Saturna, planety mającej złą sławę ze względu na nadmiar wyzwań, zadań i problemów jakie stoją przed jej posiadaczem. Saturn otoczony jest pierścieniami, które są symbolem ograniczeń, restrykcji, dyscypliny, wyrzeczeń i surowości. Zaiste Koziorożce do wesołków nie należą. To ludzie stworzeni do ciężkiej pracy. Patronuje im mitologiczny Hefajstos, kowal i konstruktor, wiecznie ubrudzony, zapracowany, ponury, nieprzystępny, zdradzany przez swą żonę Afrodytę. Los Koziorożca nie jest zatem najweselszy i najlżejszy, ale i ludzie urodzeni w tej fazie nie są zainteresowani życiem bez obowiązków, pracy, kariery i dyscypliny. Koziorożec symbolizuje w astrologicznej ezoteryce najtrwalszy stan skupienia materii. Zmarzniętą ziemię, skałę, kamień. Coś co jest najtrwalsze w naturze i najbardziej odporne na zmiany- jak Koziorożce właśnie. Doprawdy, znak ten do reformatorów i rewolucjonistów nie należy. Jego ideą jest konserwować, zabezpieczać, utrwalać. Kwintesencją tego znaku jest zegar. Symbolizuje doskonale pracujący mechanizm, precyzję i dokładność wykonania. Wszakże spod tego znaku znajdziemy najwięcej zegarmistrzów, mechaników, kowali, ślusarzy. Zegar odmierza czas, w nieuchronny sposób przypominając o zbliżającej się starości, przemijaniu, śmierci. Koziorożec o tym pamięta, dlatego w jego życiu od wczesnej młodości jest zauważalny poważny stosunek do życia. Jako młode jeszcze osoby sprawiają wrażenie przedwcześnie dojrzałych, doświadczonych losem i obciążonych nadmiernie ciężarami i odpowiedzialnością. Czas jest kategorią najlepiej oddającą wiele aspektów ich życia. Wiele rzeczy przychodzi im późno. Sukcesy nie spotykają ich wcześnie. Muszą się zawsze na swoje osiągnięcia długo napracować. Ale ponury Saturn choć nie pieści swoich podopiecznych, to sowicie ich wynagrodzi w bardziej dojrzałej fazie życia. Choć sukcesy w życiu Koziorożca przychodzą późno, to są one dużo trwalsze i bardziej stabilne. Niewątpliwie starość może być dla nich najbardziej łaskawym okresem życia.

Saturn zachęca urodzonych w znaku Koziorożca do uporu, konsekwencji i dyscypliny, dlatego wykazują w życiu ogrom ambicji w dążeniu do sukcesu zawodowego. Koziorożce doskonale potrafią odnaleźć się w bardzo zhierarchizowanych strukturach. Nie jest niczym nadzwyczajnym dla nich konieczność cierpliwego czekania na upragniony awans. Zaiste cierpliwości Koziorożcom nie brakuje, one na prawdę potrafią czekać na swój dzień. Ale ich niechęć do zmian i nieufność wobec wszelkich reformatorów nie ułatwia im życia. Chyba to dla nich właśnie stworzono pojęcie konserwatyzm. Ich mała elastyczność, sztywność, ciągłe poddanie się ostrym rygorom naraża ich na choroby "saturnowe". Cierpią na reumatyzm, zwapnienia i usztywnienia stawów. Nękają ich choroby wieku starczego: hemoroidy, SM, miażdżyca, starcze otępienie. Ich choroby nie mają przebiegu ostrego. Zwykle są przewlekłe i trudne do wyleczenia. Typowa dla nich niechęć wykazania pokory, poddania się, rezygnacji, naraża ich na usztywnienia i stwardnienia. To że Koziorożce cierpią na kolana wynika z ich niechęci ich ugięcia, poddania się. W kolanach somatyzuje się ich upór i sztywność.

Koziorożce nie są romantycznymi kochankami i nie liczmy na to, że przeżyjemy z nimi raj. Urodzeni w tym znaku nie mają zbyt wiele szczęścia w miłości i uczuciach, gdyż ich poważne podejście do życia zniechęca rówieśników do przeżycia ekscytującego z nimi odlotu. Zwykle jak wszystko, miłość przychodzi do nich późno, ale jest nad wyraz dojrzała i mądra. Może Koziorożce nie są szalonymi i pełnymi fantazji adoratorami i mistrzami ars amandi, ale ich odpowiedzialność za bliskich, rodzinę, dzieci, poziom życia jest nie do przecenienia.

Najlepsze związki uczuciowe Koziorożec może zawrzeć z przedstawicielami żywiołu pokrewnego: z ziemi będą to Panna i Byk. Ale związki te mają wpisaną w ich charakterystykę pewną ociężałość i zupełny brak romantyzmu. Doskonałe relacje Koziorożec tworzy z Rybami i Skorpionami. Woda tych znaków znajdzie doskonałą podporę w twardości ziemskiej Koziorożca. Nieco trudniejsza, ale bardzo ciekawa jest relacja Koziorożca z Rakiem, wprawdzie jest to opozycja i niesie z sobą konfrontacje, ale znaki te tworzą najbardziej chyba ciekawą parę w zodiaku. Bardzo trudne są relacje z Baranami i Wagami. Niezwykle trudno tu o kompromisy i wyrozumiałość dla drugiej strony, są to układy niosące bardzo dużo problemów i konfliktów. Nie najlepsze też są układy ze Strzelcami, Wodnikami, Bliźniętami i Lwami. Występują tu znaczne trudności we wzajemnej komunikacji i wyrażaniu uczuć.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wegańskie bezglutenowe naleśniki gryczano-grochowe

Główną gwiazdą tego przepisu są bezglutenowe naleśniki, dodatki to już kwestia uznania. »