Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Baran

Baran

BARAN, CZYLI O RADOŚCI DZIECKA
Wejście Słońca w znak Barana, jest astrologicznym nowym rokiem i w wielu kulturach i tradycjach dzień ten był obchodzony jako wielkie święto. A narodziny do nowego życia, co symbolizuje Baran, są obecne w kulturze chrześcijańskiej jako Wielkanoc.

Baran rozpoczyna wiele nowych sfer w zodiaku. Jest pierwszym znakiem zodiaku, pierwszym przedstawicielem trygonu ognia obok Lwa i Strzelca. Jest także pierwszym znakiem kwadratu kardynalnego tworzonego obok Barana także przez Raka, Wagę i Koziorożca.

Jeśli pragnęlibyśmy zrozumieć naturę tego znaku, to popatrzmy na dziecko. Jego spontaniczność reakcji, dynamizm i żywiołowość, ruchliwość i zmienność, to podstawowe cechy Barana. Ludzie spod tego znaku szybko się nudzą i porzucają ważny do niedawna obiekt zainteresowania, tak jak dzieci, upragnione i wymarzone zabawki. Psychologia zwraca uwagę, że małe dzieci przechodzą w swoim rozwoju fazę egoizmu, czy raczej egocentryzmu. Są skoncentrowane przede wszystkim na sobie i jeszcze nie zauważają, że ich reakcje emocjonalne potrafią doprowadzić dorosłych do skrajnej pasji. Zaiste, dzieci nie przejmują się nikim i niczym. Są w pełni zadowolone z siebie i nie kontrolują swoich zachowań. Jeśli chcą płakać- płaczą, jeśli chcą się śmiać- śmieją się. Z reguły nie tłumią swoich emocji. Oczywiście do momentu gdy twardy świat dorosłych nie zacznie wchodzić w ich delikatne wnętrza.

Barany pozostają dziećmi do końca życia, nie poddadzą się pedagogicznym i edukacyjnym rygorom dyscypliny narzuconej im przez świat zewnętrzny. Może nas irytować zachowanie zodiakalnych Baranów. Może nam się nie podobać ich brak ogłady i grzeczności, ich arogancja, zarozumiałość, pewność siebie i nie oglądanie się na innych. Ale takie właśnie są dzieci i nikt im nie ma za złe, że zachowują się tak jak nie przystoi dorosłym. Nie oczekujmy od Baranów, by nas wysłuchały i zrozumiały. Doprawdy nie ma gorszych słuchaczy, niż Barany. Prawdopodobnie też nie bardzo nadają się do profesji w których wymagane jest skupienie się na drugiej osobie i jej problemach jak np.: psycholodzy, pedagodzy, duchowni. Baran nie będzie słuchał, raczej to jego musimy słuchać, dlatego lepiej gdy jest na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, gdzie może wykazać się własną energią, siłą przewodzenia i entuzjazmem, którego nigdy mu nie brakuje.

Ludzie urodzeni w tym znaku muszą mieć duży margines wolności i niezależności, a jeśli im tego zabraknie to go sobie wywalczą. Nie próbujmy zatem przekonywać Barana na siłę do czegokolwiek, gdyż jest to czynność z góry skazana na porażkę. Baran sam lubi podejmować decyzje, więc ułatwmy mu to. Nie zapominajmy, że archetypem Barana jest wojownik, dlatego też wszelkie konflikty lubi rozwiązywać siłowo. Wprawdzie inteligencja Barana nie jest jego najlepszą stroną, to jednakże nikt tak szybko nie podejmuje decyzji jak urodzeni w tej fazie zodiaku. Ma to szczególne znaczenie w takich profesjach jak ratownicy, policjanci, strażacy, żołnierze, kierowcy. I właśnie te profesje są najbardziej lubiane przez Baranów.

Generalnie ludzie ci powinni szukać sobie takiego zajęcia w którym będą odpowiednio dociążeni, zwł. fizycznie i to fizycznej pracy nie powinni się bać urodzeni w tej fazie zodiaku.

Baran nie jest łatwym partnerem w związkach uczuciowych. Bywa agresywny i niedostępny, ale jest niezłym, kochankiem, może pozbawionym nieco wyrafinowania i finezji, to jednakże dzielnym, odważnym i bohaterskim. Najlepsze związki utworzy on z przedstawicielami pokrewnych żywiołów: powietrznego i ognistego. Z innymi Baranami związki partnerskie tego znaku są nieco ryzykowne, wprawdzie nie będzie brakować partnerom entuzjazmu i energii, ale istnieje skłonność do bardzo ostrych i wybuchowych konfliktów, tyle że szybko mijających jak wiosenna burza. Nieźle może im się układać z Lwami i Strzelcami, lecz za dużo w tych mariażach będzie emocji, a za mało refleksji i myślenia, które świetnie zrekompensować mogą znaki powietrzne: Waga. Bliźnięta i Wodnik, dlatego też związki z tymi znakami mogą być bardzo udane. Bardzo trudne relacje uczuciowe Barana konstruuje się w oparciu o znaki jakości kardynalnych- Raków i Koziorożców. Może z gorszym wynikiem dla nich samych niż Barana, który i tak się niczym nie przejmuje zwł. problemami. Również bardzo trudne, gdyż nie dające wspólnego punktu widzenia są związki z Rybami, Bykami, Pannami i Skorpionami.

Pamiętajmy, że Barana zmienić się nie da, dlatego należy go albo zaakceptować, albo powiedzieć sobie przykrą prawdę o możliwości sukcesu związku z kimś kto za wszelką cenę chce być sobą.
 
Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Szaman Ketuta - słynny balijski czarodziej

Jedz, módl się i kochaj Elizabeth Gilbert stanowiła początek światowej kariery balijskiego wróżbity i uzdrowiciela szamana Ketuty. Jednakże niewiele osób wie o tym, że na wyspie był on znany już od wielu lat. »