Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na lipiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.07.2018

 
 
 
 
 
Gospodarka
Minione półrocze było jednym ze słabszych w dziejach warszawskiej giełdy – zwłaszcza dla małych i średnich spółek. Spadkom (-14%) towarzyszył zdecydowany odpływ kapitału z GPW, blisko o 40% mniej, niż w roku 2017. Niewątpliwie mamy do czynienia ze zwrotem na krajowym rynku. Podobna sytuacja miała miejsce w okresach kryzysów na globalnych rynkach. Ale teraz jest czas, gdy liczne rynki przebiły swoje maksima, więc z racjonalnego punktu widzenia trudno to wyjaśnić. Przyczyną zawirowań na warszawskim parkiecie było najważniejsze w dwudziestosiedmioletnich dziejach GPW astrologiczne wydarzenie – tranzyt Urana przez Słońce horoskopu WIG i WIG20, które było potężnym wstrząsem dla krajowego rynku. Uważni analitycy jednak w tym miejscu zaprotestują. Przecież na GPW miały miejsce dużo głębsze spadki, dużo większe zawirowania. A zatem te minus 14% to w końcu nie aż tak dużo. A jednak… Pamiętajmy, że ta sytuacja dzieje się w okresie największych rekordów bitych na globalnych rynkach, największej prosperity od lat, zwłaszcza że na rynkach krąży masa pieniędzy emitowanych w ramach luzowania ilościowego amerykańskiego FEDU i europejskiego EBC. A zatem tranzyt ten ma dużo głębsze znaczenie i w sytuacji, gdy dojdzie do zawirowań na globalnych rynkach, może dojść do bardzo głębokich spadków na naszej giełdzie. Podobnie słabnie złoty, co z punktu widzenia eksporterów jest oczywiście korzystnym procesem, ale oznacza spadek dochodów per capita Polaka. W lipcu krajowy rynek będzie słaby. Czeka nas spowolnienie obrotów – zwłaszcza na wskaźniku WIG20. W horoskopie FUTURES WIG20 koniunkcja Saturna z Merkurym osłabi handel, więc i na duże wzrosty liczyć nie można. Spadki będzie ograniczać trygon progresywnego Księżyca z Uranem w horoskopie WIG20. Jednak czekają nas w lipcu dwa bardzo trudne momenty. Pierwszy związany jest z częściowym zaćmieniem Słońca (13.07), co przynieść może duży zwrot – już nie tylko na krajowym rynku, ale i na globalnych. Dużo jednak poważniejsze wstrząsy czekają nas na zaćmieniu Księżyca, więc końcówka miesiąca rozhuśta rynki. W lipcu wstrząsy zaliczą kryptowaluty, zwłaszcza bitcoin. Koniunkcja Saturna z Marsem, oraz kwadratura Saturna z Księżycem, a także opozycja progresywnego Księżyca z Neptunem, będzie potężnym ciosem dla BTC, który w lipcu i na początku sierpnia zaliczy głęboki spadek. Zawirowania na rynkach przeniosą się do realnej gospodarki w kraju już jesienią.
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Vademecum numerologii. Znaczenie liczb w Twoim życiu

Liczby towarzyszą nam przez całe życie. Każda rzecz czy litera ma przyporządkowaną swoją liczbę. Ten kompletny przewodnik wprowadzi Cię w świat, gdzie poznasz ich ukryte znaczenie i symbolikę. Dzięki nim w logiczny sposób wyjaśnisz charakter, talenty, zdolności czy predyspozycje każdego człowieka. W tej książce znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o numerologii. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »