Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na czerwiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.06.2018

 
 
 
 
 
Pojawiły się bowiem na świecie nowe, poważne zagrożenia i ryzyka. I choć uniknęliśmy do tej pory wojny handlowej, to jednak decyzje Trumpa, by wprowadzić zaporowe cła na stal i aluminium – już nie tylko z Chin, ale także z Kanady i UE, tę wojnę celną w praktyce rozpoczęła. Nasila się wojownicza retoryka Putina. Trump zaś swoimi dwiema fatalnymi decyzjami (przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy, oraz zerwanie porozumienia pokojowego z Iranem) niemal podpala Bliski Wschód. W Europie w ostatnich dniach zaczęły się potęgować lękowe nastroje związane z sytuacją polityczno-ekonomiczną Włoch. Sprytna polityka Putina, który gdzie tylko może, wspiera lewicowych i prawicowych populistów, radykałów i nacjonalistów, postawił na Włochy, gdzie ma silne zaplecze w postaci Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej. Włochy są w permanentnym kryzysie politycznym właściwie cały czas. Premierzy i rządy zmieniają się mniej więcej co półtora roku. I choć świat się już do tego przyzwyczaił, doszły do tego poważne problemy ekonomiczne. W ostatnich bowiem tygodniach rentowność włoskich obligacji gwałtownie wystrzeliła w górę, co świadczy o tym, że inwestorzy źle oceniają sytuację ekonomiczną Włoch. Kraj jest ten potwornie zadłużony, a wiele banków jest zagrożonych upadłością. Dług Włoch wynosi 120 %, a kwota jest szokująca – 2,3 bln euro. To osiem razy więcej, niż Grecja, z którą Unia Europejska miała potężny problem. Kryzys we Włoszech będzie mieć dużo poważniejsze konsekwencje. Nie nastąpi on jednak tak szybko, albo inaczej – jego konsekwencje będą narastać etapami, gdyż dyrekcyjny Uran znajdzie się na MC Włoch dopiero na przełomie lat 2019-2020. Póki co Włochy mają nowy rząd, który zdecydowanie uspokoił atmosferę na rynkach, ale – tak jak już napisałem wcześniej – tylko na pewien czas, gdyż problemy wrócą na pewno. Do głosu coraz mocniej dochodzą radykałowie. Już nie tylko we Włoszech, ale też w Hiszpanii, oraz niemal na całym obszarze Europy Wschodniej i w Bałkanach.
 
Do katastrofy w greckim stylu we Włoszech raczej nie dojdzie, ale kraj ten czekają duże, poważne wstrząsy. Na szczyt horoskopu niepodległości Włoch z 1946 roku wkracza dyrekcyjny Uran, co wywoła serię dramatycznych kolapsów w tym kraju. Wydarzenie to mogłoby być zapowiedzią prawdziwej katastrofy, ale jednocześnie na MC wkracza Słońce, a na ascendencie tegoż horoskopu mamy Jowisza, więc do totalnego bankructwa, jakie nastąpiło w Grecji, raczej we Włoszech nie dojdzie. Podobne wydarzenie widzimy w horoskopie Unii Europejskiej, gdzie na MC wkracza – tym razem – tranzytujący Uran, więc Unia Europejska, jaką obecnie znamy, przejdzie przez gruntowne zmiany. Jednak Uran na MC na pewno przyniesie silne zawirowania, a może nawet i wstrząsy. Tranzyt Urana przez MC tegoż horoskopu może mieć jednak pewne pozytywne skutki. Wyzwoli w elitach europejskich determinację do poszukiwania nowych ścieżek rozwoju i przyszłości starzejącej się, słabnącej w globalnej konkurencji Europy. Wszakże takie procesy nie dzieją się spokojnie, co mimo wszystko zapowiada jakiś poważny kryzys na łonie UE. Konsekwencje wędrówki Urana przez MC horoskopu UE widzimy już w zapowiedziach głębokich zmian polityki spójności, których Polska – jak na to wygląda – będzie główną ofiarą tracąc blisko 25% funduszy unijnych, to jest około 25 mld euro.
 
Obserwujmy zatem pilnie końcówkę miesiąca, gdyż może być to jeden z trudniejszych momentów tego roku, a konsekwencje huśtawki mogą być znaczące.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poczucie winy

Każdy upadek jest okazją do nauki, do zdobycia cennego wglądu w siebie, do wzięcia większej odpowiedzialności za swoje życie. A jednak to, że tak często doznajemy rozczarowań z powodu naszych upadków moralnych, sprawia, iż poczucie winy nie opuszcza nas, i potępiamy siebie. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »