Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 04.03.2018

 

 

 

Pochód populizmu
W momencie, gdy zaczęła się uściślać kwadratura Urana w Baranie z Plutonem w Koziorożcu, czyli już mniej więcej w latach 2011-2012, należało się spodziewać, że w znanym nam i w miarę przewidywalnym świecie nastąpi szereg brutalnych, twardych, dramatycznych i wstrząsowych zmian. Procesy te miały zburzyć stabilność znanych instytucji, światowy ład, reguły rządzące polityką, demokracją, sposób przedstawiania informacji w mediach. Ten agresywny, ciężki, toksyczny aspekt poruszający krzyż znaków kardynalnych „musiał” przynieść poważne kłopoty. I przyniósł. Kolejne ostoje rozsądku, demokracji, odpowiedzialności i racjonalności padały pod naporem ekstremizmu. Potężne spadki w strefie euro, upadek ekonomiczny Grecji, potem zaś kryzys uchodźczy, Brexit, zwycięstwo populistów na Węgrzech, Słowacji, w Czechach, Rumunii, Polsce, elekcja Trumpa, agresywny pochód skrajnie prawicowego nacjonalizmu, fala postprawdy i fake newsów w Internecie – to wszystko sprawiło, że świat stanął na głowie, a do głosu doszły najbardziej skrajne, populistyczne, ekstremistyczne, antydemokratyczne siły i nurty. Paradoksalnie – hossa ekonomiczna na rynkach zamiast przynieść powrót rozsądku i umiaru, wzmocniła ekstremistów, gdyż dała im pieniądze na populistyczne rozdawnictwo. Dyktatorzy i autokraci zaś (Putin, Erdogan, Xi Jinping) dzięki temu, że mają wysokie dochody, mogą rozbudowywać programy militarne i rozwijać mocarstwowe ambicje. To wszystko się jednak kończy i w jedenastkowym roku 2018 wiele z tych planów się posypie i skomplikuje. To jednak nie musi być wcale dobra wiadomość, dla zwolenników liberalnej demokracji. I choć dyktatury dzięki temu, że skończą się dochody, dzięki którym mogły trwać i legitymizować się społecznie, będą się radykalizować, będą bardziej agresywne, przemocowe i opresyjne. Tak czy inaczej jednak wcześniej, czy później upadną.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj swoje ciała subtelne

Czym jest nasze ciało? Składa się z niewidzialnych dla oczu cząsteczek, a jednak je postrzegamy w postaci organizmu złożonego z różnych narządów, powiązanych procesami fizjologicznymi. Czym jest ciało subtelne? Według psychotroniki jest to również fizyczny organizm, tyle, że o dużo subtelniejszej strukturze. Mimo to - podobnie jak w przypadku ciała fizycznego - możemy postrzegać zarówno je, jak i przez nie. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »