Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Poznaj tajniki treningu twórczego myślenia

Autor Kinga Ignaszewska-Łaz, 08.11.2010


Trening twórczego myślenia przynosi korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest znakomitym uzupełnieniem edukacji i każdej pracy wymagającej myślenia. Umiejętności twórcze można rozwijać jak każdy inny rodzaj aktywności, ponieważ zdolność tworzenia istnieje w każdym człowieku.

Myślenie twórcze opiera się na łamaniu stereotypów rozumowania, indywidualnym, kreatywnym podejściu do zagadnień i problemów, nawet jeśli mają już jakieś rozwiązanie.

Zadaniem treningu twórczego myślenia jest pogłębienie umiejętności wnikliwego postrzegania otaczającego nas świata, budowanie samoakceptacji, odnalezienie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień poszczególnych dzieci.

Dokonuje się to podczas zabaw, gier słownych i ćwiczeń interaktywnych. Zwyczajna zabawa staje się okazją do uczenia się nowatorskiego, indywidualnego spojrzenia i odwagi, by myśleć i działać po swojemu.

Celem treningu twórczego myślenia jest wspieranie dziecka w lepszym funkcjonowaniu w szkole, przyszłej pracy i w życiu osobistym, w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

W zabawach rozwijających twórcze myślenie nie ma „poprawnych” rozwiązań, czy odpowiedzi. Pozostawiają one wiele miejsca na własne, oryginalne podejście do tematu, prowokują do niekonwencjonalnych zachowań, wypowiedzi, łamią schematy myślowe.

Trening twórczego myślenia poprzez zadawanie pytań prowokuje dzieci do gimnastyki umysłowej, do znajdywania nowych, nietuzinkowych, angażujących wyobraźnię odpowiedzi.

Według Cynthii Mc Gregor("Kształtowanie twórczej osobowości dziecka”) twórczość jest ważna bez względu na to, jakie aspiracje będą wiązać rodzice z naszymi uczniami, bez względu na ich zainteresowania, bez względu na to, kim zostaną w przyszłości. Twórcze podejście pomaga w takim samym stopniu hydraulikowi, jak i dramaturgowi. Twórczość wzbogaca na wiele sposobów nasze życie, zarówno to osobiste, jak i zawodowe.

Wzbogaca też życie dzieci, ich podejście do prac domowych, do zabaw i rozwiązywania rozmaitych problemów.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Obrona psychiczna dla początkujących! Konkurs!

Trudno jest znaleźć kogoś, kto czasami nie czułby się wykończony psychicznie, fizycznie, czy też emocjonalnie. Na szczęście możemy się chronić, otoczyć opieką zarówno siebie, nasze domy, jak i osoby, które kochamy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »