Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Niezwykłe Anioły

Wędrówka

Autor pao, 19.11.2010

Przytoczenie mitu mówiącego o wędrowce dusz i aniołów zwanych Eonami w świetle koncepcji umiarkowanego gnostycyzmu. Pao opisuje po krótcce naszą wędrówkę, jaką odbywamy na drodze do doskonałości.

Anioły nie są przypisane Biblii i wierze chrześcijańskiej jak to wielu sądzi. Pierwsze o nich zapisy (w pojęciu takim, jakie nam jest znane) pochodzą z Egiptu i Babilonii. Błędem by jednak było uznawanie, iż nie występowały w innych kulturach. Występowały i występują, choć z racji różnic kulturowych inaczej są nazywane, a ludzka pycha chce kłócić się o to, które słowa są trafniejsze do ich zobrazowania czy nazwania.

Kabaliści uszeregowali wiedzę o aniołach w sposób najczęściej teraz przytaczany, jednak zagłębiając się w temat znaleźć można wiele niuansów, teorii i opisów, które czasem zdają się sobie przeczyć. Jednak znów kłania się nam nasza własna ludzka pycha, bowiem to ona pcha nas w rozważania i wywyższania niektórych teorii ponad inne, niezależnie od ich wartości.

Osobiście bardzo lubię jeden mit i choć nie zamierzam go stawiać ponad inne teorie to jednak warto zapoznać się z koncepcją gnostycyzmu umiarkowanego w materii wędrówki dusz i aniołów- eonów samych w sobie. W ciekawy sposób obrazuje to nasz związek z aniołem, ale też pokazuje jak blisko nam do Stwórcy nie popadając przy tym w samozachwyt.

Zatem w skrócie:

Gdy człowiek umiera podejmuje wędrówkę. Jej celem jest Niebo, jednak nim tam dotrze czeka go kilka przystanków, a każdy z nich ma kluczowe znaczenie tak dla człowieka jak i dla jego Anioła. Gnostycy określali je Eonami, ale oni wogóle sporo poodwracali, choć znów wszelkie sprzeczności mają tu charakter sporu o słowa, ale to już inny temat. W każdym razie dusza podejmuje wędrówkę.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Aktywizm pro-zwierzęcy. Instrukcja obsługi.

Już jest kolejna książka Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Tym razem o różnych obliczach aktywizmu prozwierzęcego! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »