Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Anioły

Jesteś aniołem

Autor pao, 26.10.2010

Czy pomyślałeś kiedykolwiek, że jesteś aniołem? Pao pisze o tym, że nasz anioł stróż nie jest oddzielnym bytem, ale doskonałą częścią naszego własnego istnienia. Mówi też o symbolach i znakach jakie każdy z nas potrafi odczytać - jeśli tylko zechce.

Wiele o aniołach rozważano, pisano czy dyskutowano, ich charakter, pochodzenie czy misja, budzą w człowieku wiele pytań czy wątpliwości. Jednak pośród tych wielu teorii jest i taka, że anioł nie jest odrębnym bytem, a jedynie doskonałą częścią nas samych. Że to człowiek przypisał anioła innemu bytowi uznając siebie, jako człowieka, za gorszą istotę.

Na swój sposób jesteśmy gorsi, ale to tylko pozornie. Lęk przed pychą spowodował, że człowiek wolał wysłać anioły do siódmego nieba niż pozwolił uznać, iż człowiek ma w sobie tę samą siłę i moc, bo przecież i to samo pochodzenie. W świetle tej koncepcji nasz anioł stróż nie jest oddzielnym bytem, ale doskonałą częścią naszego własnego istnienia. Częścią, do której każdy z nas pragnie się dostać, pragnie ją pojąć i się z nią zjednoczyć.

Oczywiście dla większości ludzi łatwiej jest zaakceptować anioła, jako kogoś, kto stoi, obok, kto nas obserwuje i kto jest naszym przewodnikiem. Kimś lepszym, czystszym, doskonalszym. Takie myślenie o aniele powoduje jednak, że staje się on nam bardziej obcy, dystansujemy się do niego i trudniej nam korzystać z jego wsparcia czy pomocy. To tak jak z szanowanym i podziwianym przez nas człowiekiem – im więcej mamy podziwu tym trudniej podejść do kogoś takiego ze zwykłą sprawą.

Niezależnie jednak od tego, czy uznamy anioły za byty odległe czy bliskie, za istoty niezależne czy też część nas samych, zasady współpracy są jednakowe. Szacunek, zaufanie, otwartość. Te same czynniki, jakie łączą nas z całą resztą świata i które umożliwiają tworzenie zdrowych relacji. Jeśli bowiem zakładamy, że anioł jest bytem niezależnym, to łatwo zrozumieć, że trzeba go dobrze traktować by współpraca była owocna, jeśli zaś uznajemy go za część nas to chyba oczywistym powinno być, jaki będzie efekt naszych starań, jeśli sami siebie nie cenimy, nie szanujemy i nie mamy do siebie zaufania.
 
Ludzka natura ma tendencje by popadać w skrajności. Albo siebie wywyższa albo poniża względem innych. Anioły uczą nas równowagi. I to niezależnie od tego, jaką koncepcję ich istnienia przyjmiemy za tę, w którą chcemy wierzyć.
Dodać jeszcze należy, że sprzeczność tych wszystkich anielskich teorii jest jedynie pozorna. Wynika to raczej z tego, że nasza interpretacja wpływa na widzenie sprawy, a nasza wola na kreację świata. Tak, więc wysyłając swego anioła do siódmego nieba czynimy to w sposób realny, a nie tylko symboliczny, choć symbolika i realność w tym znaczeniu są niemal tożsame.

Od nas, zatem zależy i tylko od nas czy możemy nawiązać kontakt z naszym aniołem, czy pozwalamy mu mówić i czy słuchamy jego rad. Anioły przemawiają do nas cały czas tylko to my nie zauważamy lub ignorujemy dawane nam znaki. Podszepty intuicji, słowo zasłyszane po drodze, kolor, który przykuł naszą uwagę. Wszystko, co spotykamy może być znakiem i kwestia tylko tego czy umiemy to odczytać, a raczej czy chcemy, bo umiemy na pewno.
 
Cała wiedza potrzebna nam do odczytania tych wszystkich symboli i znaczeń jest w nas samych. Nie ma w tym żadnej metafizyki czy sztuki, to kwestia szacunku i zaufania. Do siebie samego i do sił, które uznajemy: Boga, aniołów, intuicji. Nie ma znaczenia, jakim słowem przyjdzie nam to określać, ważne byśmy mieli zaufanie do sił, w które wierzymy. I do siebie oraz swoich możliwości. A wtedy jesteśmy w stanie zobaczyć i usłyszeć więcej, a przez to przejść swoja Drogą spokojnie i bezpiecznie.

 

Artykuł pojawił się również na anielsko.net

angels.2beecreative.net

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Geomancja dla początkujących! Konkurs!

Jeśli interesujesz się wróżbiarstwem, z pewnością powinieneś poznać geomancję, która w swych licznych postaciach stanowi jeden z najstarszych sposobów odczytywania przyszłości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »