Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Miejsca tabu

Autor Leszek Żądło, 26.09.2010

Jeśli dziś ludzie wykształceni tak podchodzą to tematu szkodliwych DLA NICH energii, to cóż dziwić się niewykształconym Polinezyjczykom, że często nie pojmowali zasad tabu, że czuli się przez nie uciskani, ale strach nie pozwalał im na przeciwstawienie się kahunom. Odważyli się dopiero po akcji “uświadamiania” ich przez misjonarzy. Kahuni wiedzieli, dlaczego dane miejsce jest tabu i rozumieli sens swych zakazów. Potrafili odróżniać energie szkodliwe od korzystnych.
 
Wiedzieli wiele o przyrodzie. Zwykli ludzie nie bardzo się w tym orientowali, więc dali się łatwo zbuntować misjonarzom i zwrócili swój gniew przeciw “uciskającym” ich różnymi tabu kahunom. Na szczęście nie byli aż tak głupi, żeby udowadniać, że objęcie tabu wnętrza krateru to też głupi przesąd, z którym trzeba walczyć. Tak dalece nie uwierzyli, że moc reklamowanego przez misjonarzy Chrystusa jest potężniejsza od tabu! Ale niejeden Polinezyjczyk usiłując udowodnić, że tabu to głupi przesąd, poniósł śmierć lub przynajmniej szkodę na zdrowiu.

Zwykły człowiek nie wiedział, że niektóre rośliny są objęte tabu, bo mają trujące owoce lub liście i aby udowodnić moc swej nowej wiary – zrywał je lub zjadał z wiadomym skutkiem. Winą – oczywiście – obciążano kahunów, jako wrogów Chrystusa i nowej religii zarzucając im uprawianie czarnej magii, rzucanie niebezpiecznych klątw i używanie modlitw śmierci. To stało się powodem mordowania Kahunów na niektórych wyspach, np. na Hawajach.
 
Tak oto szafowanie pojęciem tabu obróciło się przeciw najlepiej wykształconej warstwie społeczeństwa, w którym pierwsze skrzypce chcieli odgrywać coraz bardziej chciwi wojownicy szukający wsparcia u misjonarzy. Ludzie wiedzy musieli się usunąć w cień ustępując pola religijnym oszołomom.

Podobne procesy zachodziły nie tylko na Polinezji. Fanatycy religijni najpierw buntowali ludzi przeciw wykształconym kapłanom i ludziom nauki. A potem mogli śmieszyć, tumanić i przestraszać w imię nowego Boga.

W Europie ponad 2 tysiące lat temu eksperci armii rzymskiej potrafili zabezpieczyć bagniste tereny przed szkodliwymi promieniowaniami. Na zabezpieczonych miejscach budowano obozy wojskowe, a później osady i miasta. Jednak po wprowadzeniu chrześcijaństwa wszystko się zmieniło.
 
Najpierw walczono z magią, a potem z przesądami na temat szkodliwych miejsc. I do dziś niektórzy prowadzą swą walkę z “ciemnotą”, za którą uznają m. in. radiestezję. Kiedyś pisałem o tym, że współcześni architekci w ogóle nie przejmują się tym, że planowane przez nich budynki stać mają w miejscach szkodliwych dla zdrowia.

Pisałem też, że lekceważą miejsca dawnych pochówków i tam planują osiedla mieszkaniowe, co w dawnych czasach było nie do pomyślenia. Na miejscu zburzonego miasta nikt nie odważył się budować siedzib ludzkich, gdyż takie miejsce uważano za nawiedzone lub przeklęte, a w każdym razie niekorzystne dla żywych. Oburzyło to pewną panią architekt.

Wysłała do mnie list protestując przeciw robieniu przeze mnie ludziom wody z mózgu, “bo przecież architekci nie planują osiedli w miejscach dawnych cmentarzysk”. Ta pani na szczęście po kilku dniach się zreflektowała i przyznała, że mieszka na osiedlu Mogiła. Nie wszystkich na to stać, by przyznać się do błędów powierzchownego myślenia. Wolą cierpieć, byle tylko nie uwierzyć w “przesądy” na temat szkodliwych energii i możliwości neutralizowania ich.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Odrzuć ciężar przeszłości. Terapia całkowitego uwolnienia od traum i złych doświadczeń

Dzięki tej książce nie tylko pokonasz swoje traumy z przeszłości, ale też lepiej poradzisz sobie z codziennymi problemami. Wreszcie poczujesz się bezpiecznie i pozbędziesz się starych schematów oraz odrzucisz filtry, które przesłaniały Ci prawidłową ocenę rzeczywistości. Zrób pierwszy krok ku wolności. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »