Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

Przyjaciel

Autor Nityabandhu, 30.09.2010

Prawdy przekazywane przez Buddę wielu z nas wytyczają ścieżkę lub przecierają szlaki na drodze życia. Przedstawiamy prawdy Buddy o przyjaźni. A jak Ty postrzegasz tą relację?

Przyjaciel i wieloletni osobisty asystent Buddy o imieniu Ananda zwrócił się doń pewnego razu mówiąc, że połowa życia duchowego to kalyana mitrata (określana mianem przyjaźni duchowej czy też pięknej przyjaźni). Budda odparł: „Co ty mówisz Anando, co ty mówisz? To całe życie duchowe, a nie jedynie jego połowa.”

Przyjaciele Zachodniej Wspólnoty Buddyjskiej starają się wziąść sobie słowa Buddy do serca.Jeśli chcemy podążać ścieżką buddyjską, to będziemy potrzebować ludzi, od których moglibyśmy się czegoś nauczyć. W szczególności oczywiście tych bardziej od nas doświadczonych, ale potrzebujemy też przyjaźni z praktykującymi znajdującymi się na naszym poziomie. Dają nam one wspaniałą szansę (oczywiście nie jedyną) rozwijania w sobie szczodrości, życzliwości, cierpliwości oraz wyrozumiałości dla innych.

„Przyjaciele” wysoko cenią sobie sztukę efektywnej i otwartej komunikacji, głęboką przyjaźń między praktykującymi, ale także starają się wyciągać pomocną rękę oraz obdarzać przyjaźnią mniej doświadczonych od siebie.

Krótki wykład o przyjaźni w życiu Buddy i w buddyzmie.

Gdyby spytać ludzi, jakie mają skojarzenia z buddyzmem, pewnie w pierwszej trójce pojawiła by się medytacja, medytujący Budda, może uśmiech Dalaj Lamy. Przyjaźń nie znalazłaby się pewnie w pierwszej setce tych skojarzeń. Tutaj możesz ściągnąć lub posłuchać krótkiego wykładu (13min) , w którym Nityabandhu mówi jednak, że przyjaźń to samo serce buddyzmu, cytuje na poparcie tego Buddę i pokazuje, że pod tym względem Arystotelesowi też niedaleko do buddyzmu…
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Akupresura - najskuteczniejsze punkty. Podręcznik samodzielnego usuwania powszechnych dolegliwości.

Akupresura to wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej sztuka stymulowania palcami punktów na skórze, co uruchamia naturalne procesy samouzdrawiania organizmu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »