Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Czym jest piękno?

Autor Bartłomiej Jankiewicz, 21.08.2010

Dlaczego Otylia Jędrzejczak dostała tytuł najpiękniejszej kobiety, kiedy powiedzmy to sobie szczerze, jej uroda jest dalece dyskusyjna? Dlaczego Justin Timberlake otrzymał tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie, skoro jestem od Niego przystojniejszy? Dlaczego tak jest, że jedni, swym wyglądem, wzbudzają w nas dreszcze emocji, a co do urody innych czujemy totalną odrazę?

Na te i inne pytania chciałbym odpowiedzieć w tym artykule.

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się co wpływa na to jak piękni jesteśmy:


1.Warunki fizyczne
– czyli to wszystko z czym przyszliśmy na te świat. Na warunki fizyczne wpływają:

- obciążenia z poprzednich wcieleń – człowiek wradza się w takie ciało fizyczne/genotyp, które najlepiej pomaga mu zrealizować jego „Drogę Życia”, a jednocześnie odpowiada ono jego wyobrażeniom na temat wyglądu fizycznego wyniesionym ze wcześniejszych żywotów,

- prawidłowy przebieg ciąży – jest również istotnym czynnikiem warunkującym prawidłowy rozwój płodu,

- to na co patrzy matka w czasie ciąży – ten czynnik może wydać się troszkę dziwny, jednak jego wpływ na urodę dziecka jest niebagatelny. Opis tego mechanizmu został zamieszczony w czasopiśmie „Wróżka”, poniżej fragment tego artykułu:

„(…) Oto autentyczna historia, która wydarzyła się w połowie XIX wieku pod Paryżem. Znajdowała się tam wówczas wieś słynąca z… brzydoty swoich mieszkańców. Byli przy tym bardzo do siebie podobni. Z Paryża przybył do nich wnikliwy badacz, który szybko dostrzegł, że wieśniacy do złudzenia przypominają… postacie z niegrzeszących urodą świętych obrazów w miejscowym kościele. Zauważył też, że szczególnie żarliwie modliły sie przed owymi malowidłami kobiety ciężarne, wpatrując się w nie nawet po parę godzin dziennie!
Postanowiono przeprowadzić eksperyment. Na miejsce obrazów ze szpetnymi wizerunkami powieszono inne, wykonane na specjalne zamówienie. Na nowych malowidłach wszystkie postacie ludzkie były anielsko piękne. I oto – już po kilku miesiącach we wsi narodziło się kilkoro ślicznych dzieci, zupełnie nie podobnych do rodziców. Kilkadziesiąt lat później miejscowość ta zasłynęła z pięknych dziewcząt. (…)”

2.Samoocena wobec ciała – na postrzeganie nas jako atrakcyjnych wpływa również samoocena wobec ciała, czyli to w jaki sposób my sami postrzegamy nasze ciało. Czy przeglądając się w lutrze, widząc własne odbicie, podobasz się sobie? Czy akceptujesz swoje ciało takie jakie jest? Przy bardzo dobrej samoocenie wobec ciała, osoba, mimo iż może nie być idealnie piękna, jest w stanie wywrzeć takie wrażenie/presje na otoczeniu, że będzie postrzegana jako wyjątkowo piękna.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Nowa książka Roberta A. Monroe

Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach, jakie zdarzyły się człowiekowi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »