Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Najpopularniejsze

Mąż bałaganiarz- jak sobie radzić?

Autor nianiaogg, 21.07.2010


Metoda „na histeryczkę”

W sytuacjach ekstremalnych pomaga metoda „na histeryczkę”. Polega ona na zakomunikowaniu swoich oczekiwań wraz z konsekwencjami i stosowanie się do nich. Przykładowo, mówimy mężowi „denerwuje mnie to, że zostawiasz skarpety na środku pokoju. Proszę, nie rób tego, gdyż nie będę ich po Tobie sprzątać, lecz zacznę je wyrzucać”. Konieczna jest tu konsekwencja, czyli wyrzucanie skarpet w rzeczywistości. Kiedy okaże się, że mąż nie ma już ani jednej pary, powinien zacząć zwracać uwagę na to gdzie je rzuca. Aby metoda działała, nie wolno Ci uzupełniać braku skarpet samodzielnie – w taki układzie mąż nie dostrzeże straty, a ty dodatkowo zyskasz obowiązek pilnowania jego bieliźniarki.
 
Metoda „na sprzątaczkę”

Skuteczna jedynie w niektórych przypadkach, w domach o określonym podziale zarobków. Skoro mąż nie chce sprzątać, zapraszamy do domu sprzątaczkę, najlepiej w godzinach w których mąż jest w domu i za wizytę sprzątaczki każemy mu płacić. Metoda tym bardziej skuteczna im bardziej płacenie za wizytę osoby sprzątającej redukuje piwno – rozrywkowy budżet męża.

Nadmierny pedantyzm

Zarzucając partnerowi brak pomocy przy sprzątaniu, warto też spojrzeć na siebie z dystansu. A może to nie mąż jest bałaganiarzem, tylko Ty jesteś pedantką? Warto poprosić o opinię przyjaciółkę, siostrę – dwie, trzy bliskie osoby, aby powiedziały Ci, czy czasem to ty nie przesadzasz.

A wy jak sobie radzicie z mężem bałaganiarzem?

fot.:redwinegums/Flickr.com

www.emocje.net.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

To Tarot mnie wybrał i pozwolił się oswoić

Joanna Wiśniewska - tarocista, numerolog, wróżka - jest numerologiczną 7, Bliźniakiem, ascendent usytuowany w Lwie. Wróżeniem zajmuje się odkąd pamięta - najpierw dla zabawy, teraz dla satysfakcji. Jej rodziną są wszyscy ci, którzy kochają piękno i dobro. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »