Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Najpopularniejsze

Mąż bałaganiarz- jak sobie radzić?

Autor nianiaogg, 21.07.2010

Jest cudowny, troskliwy, pracowity, kochający – ale te ciągłe skarpety na podłodze! Jak można być takim bałaganiarzem?! Wykrzykujesz po raz chyba już setny! Mąż zaś uparcie zostawia skarpety na środku pokoju i nie odnosi kubka po kawie do zlewu. Czy da się żyć z mężem bałaganiarzem? A może można go wychować? Kilka sposobów na radzenie sobie z tym, że „mój mąż nie sprząta”.

Zamiłowanie do porządku wynosimy z domu – jest to kwestia tego, jak zostaliśmy wychowani. Jeśli Twój mąż bałagani, to albo w jego rodzinnym domu nikt na porządek nie zwracał uwagi, albo też, każda rzucona na ziemię skarpeta magicznie „znikała” sprzątana przez matkę. W efekcie, Twój partner nie nauczył się tego, że po sobie należy sprzątać. Czy da się coś z tym zrobić?

Można próbować, choć jest to proces pełen kompromisów i trudności. Szanse na to, że Twój mąż nagle zamieni się w pedanta są naprawdę niewielkie. Skarpety jednak może zacznie wrzucać do kosza na brudną bieliznę. Jakie metody można zastosować?

Szczera rozmowa

Zamiast krzyczeć czy w niemej złości sprzątać po swoim lubym, najpierw warto z nim porozmawiać – być może on nie zdaje sobie sprawy z tego, że to Cie złości. Jeśli w jego domu, matka sprzątała po domownikach bez szemrania, Twój partner może nawet nie uświadamiać sobie tego, że to co robi, doprowadza Cię do szału. W rozmowie powiedz mu, że bałagan Ci przeszkadza, że oczekujesz pomocy i określ dokładnie i konkretnie jakie elementy uważasz za bałaganienie. Może dla Ciebie, stos papierów na biurku jest bałaganem, a dla Twojego męża zaledwie lekkim nieładem? Warto te pojęcia ujednolicić, abyście mogli rozumieć się lepiej nawzajem również w tej płaszczyźnie.

Metoda „na mamusię”

Jeśli tłumaczenie nie pomogło, a Twój mąż ma trudności ze sprzątaniem, możesz spróbować w sposób wymuszony zaangażować go w proces sprzątania – jeśli spędzi trzy godziny w sobotę z odkurzaczem, na drugi raz może zastanowi się nad strąceniem okruszków na ziemię. W rozplanowywaniu obowiązków i ich podziale pamiętaj by nie obciążać od razu męża zanadto i by nie dawać mu do wykonania zadań, z którymi sobie nie poradzi. Daj mu też od razu, dokładne instrukcje jak ma co zrobić (bierny opór w postaci setki pytań przy myciu okien może szybko doprowadzić do tego, że wyrwiesz mu z ręki myjkę i dokończysz sama – a nie o to przecież chodzi). Pamiętaj, aby nie strofować go za to, że sprząta nie dość szybko czy niezbyt dokładnie. Męża trzeba warunkować – pochwalić za pomoc, a błędy wskazywać delikatnie i stopniowo.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Duchowa ścieżka jest zawsze indywidualna

Mamy za sobą czasy, w których prawie wszyscy chodzili w takich samych butach, jedli takie same pokarmy, zachowywali się i wyglądali ogólnie mówiąc tak samo. Wszystko z powodu idei, jaka zrodziła się w głowach ludzkich, której na imię socjalizm. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »