Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Sztuka

Jak zrobić bęben szamański

Autor Krzysztof ''Żuczek'' Kolba, 29.06.2010


Z reguły bęben schnie około 3 dni, chyba że jest słonecznie to nawet za 24 godziny jest już wyschnięty. Uwaga! Nie należy bębna wystawiać bezpośrednio na prażące słońce jeśli jest bardzo gorąco.

Po wyschnięciu skórę należy nasmarować kremem. Najlepszy jest krem nawilżający do rąk, który NIE ZAWIERA WODY! Krem należy wcierać kolistymi ruchami w skórę tak, aby powstały podczas suszenia biały nalot zniknął całkowicie.

Smarowanie jest niezbędne, aby skóra była elastyczna i nie pękała podczas grania. Pozostaje jeszcze zrobić z tyłu bębna uchwyt owijając rzemienie miękką skórą. Najlepiej ściskać i owijać po dwa rzemienie jakieś 5 cm od węzełków, a na końcu dokładnie owinąć środek tak, aby zakryć wszystkie węzełki. No i bęben gotowy!! Hurrrra można grać. Ha tylko czym? Przecież nie mamy pałeczki!

PAŁECZKA

Zrobienie pałeczki to kwestia dosłownie kilkunastu minut :)

Pędzimy do lasu i wycinamy leszczynę, bądź inny patyk w miarę prosty o średnicy grubego palca i długości mniej więcej od czubka palców do łokcia. Obieramy z kory i chwilkę suszymy. Główkę możemy wykonać z jakiejkolwiek skóry lub nawet z materiału. Tniemy pasek o wymiarach ok. 10×30cm i owijamy na czubku patyka. Można pasek posmarować klejem, żeby się lepiej trzymało.

Teraz musimy zrobić czapeczkę. Można ją zrobić albo z cienkiej skórki (najlepiej ircha), albo z jakiegoś futerka. Futerko trochę wytłumia brzmienie bębna, ale jeśli chcemy nauczyć się dobrze grac i śpiewać indiańskie pieśni docenimy z czasem właśnie taką pałeczkę. Czapeczkę wycinamy podobnie jak kształt mokasyna, tak aby po zszyciu dosyć ciasno weszła na owijkę na patyku. Oczywiście po zaszyciu czapeczkę przewracamy na lewą stronę, aby szew znalazł się w środku. Na koniec rzemieniem wiążemy czapeczkę tuż przy końcu owijki, aby się nie zsunęła podczas grania.

No, teraz już naprawdę możemy grać!

BĘBEN BRZMI JAK TEKTURA, A MEMBRANA JEST POFAŁDOWANA CO ROBIC???

Bez paniki. To normalne przy indiańskich bębnach, że podczas wilgotnej pogody flaczeją i trąca brzmienie. Jest na to prosty sposób. Jeśli jest ładna pogoda wystarczy go wystawić na jakiś czas na słońce. Jeśli nie ma pogody, należy go naciągnąć. Najczęściej robi się to przy ognisku, ale z braku ogniska można to zrobić nawet nad płomieniem kuchenki gazowej.

Przykładasz bęben (membraną w kierunku źródła ciepła) na Ok. 30-40 cm i chwile kręcisz go nad płomieniem (nie za długo żeby nie przypalić skóry), następnie odkładasz od ognia i dłonią kolistymi ruchami rozcierasz ciepło po całej membranie (może troszkę parzyć :) Znów przykładasz do ognia, nagrzewasz chwilkę membranę, boki i chwilkę z drugiej strony gdzie są rzemienie i znów odkładasz kiedy membrana jest nagrzana i rozcierasz ciepło dłonią po skórze. Po kilku takich zabiegach bęben zacznie się naciągać. Powtarzaj ten zabieg, aż do czasu uzyskania satysfakcjonującego brzmienia.


Artykuł pochodzi ze strony www.agnisoma.pl
Bęben szamański można zakupić na www.indianie.kolba.eu

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pełne wykorzystanie sił witalnych organizmu

Ogólny wzrost świadomości powoduje, że ludzie zwracają coraz większą uwagę na swój stan zdrowią i poszukują różnych metod pracy ze sobą, które przyniosą pozytywne skutki w życiu codziennym. Do łask wraca holistyczne podejście do zdrowia, ponieważ człowiek, jak i wszystko we Wszechświecie funkcjonuje, jako holon. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »