Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Moc Amazonii

Autor Katarzyna Szymańska, 10.06.2010
Pau D'Arco

Inną rośliną, w której medycyna pokłada duże nadzieje jest Pau D'Arco. Jest to wysokie drzewo, dorastające do 45 metrów wysokości. Rodzina Tabebuia, do której należy, obejmuje wiele wysokich, pięknych drzew, na których wyrastają duże, purpurowe kwiaty. Plemiona Guarani i Tupi nazywają drzewo "tajy", co znaczy "mieć siłę i wigor". Używają jego kory do leczenia wielu różnych chorób, takich jak: malaria, anemia, przeziębienia, kaszel, zakażenia grzybicze, gorączka, artretyzm i reumatyzm, ukąszenia węży, poparzenia, syfilis i guzy. W niektórych regionach stosuje się Pau D'Arco jako środek przeciwbólowy, antyoksydacyjny, zwalczający pasożyty, bakterie, wirusy i grzyby, działający przeczyszczająco i obniżający poziom cukru we krwi.
 
Stosuje się go wewnętrznie i zewnętrznie w przypadku zmian skórnych, poparzeń. Substancje czynne Pau D'Arco są dość dobrze opisane. Głównym składnikiem jest lapachol mający potwierdzone działanie anty-kancerogenne u zwierząt. Podobnie jak w przypadku Una de Gato nie ma jednak wystarczających badań stwierdzających te właściwości w stosunku do ludzi. Preparaty z tej rośliny można nabyć w niektórych krajach Europy Zachodniej i Ameryki a ostatnio także w Polsce.

Carapanauba

Inną ciekawą rośliną jest Carapanauba - wysokie drzewo, którego nazwa botaniczna to Aspidorperma Nitidum. Kora ma bardzo gorzki smak i jest używana od wieków jako główny składnik mieszanek ziołowych zapobiegających i leczących choroby wątroby. Carapanauba jest rośliną gojącą i przeciwzapalną. Obniża ona poziom cukru we krwi i dlatego stosowana jest w leczeniu cukrzycy.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Thelemiczne oblicza Kenneth Anger

Gdy Słońce w 1927 roku figurowało na 13 znaku wodnika świat przywitał Kenneth Wilbur Anglemeyer. Prezentując się pod gniewnym nazwiskiem Anger, podpięty do roli producenta i reżysera filmowego przekraczał wytyczone granice w audiowizualnej estetyce. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »