Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 07.01.2021

 
 
 
 
 

Kraj
Stojąc na progu nowego roku zadajemy sobie pytanie: jak będzie wyglądać sytuacja w nadchodzących tygodniach i miesiącach? Czy czeka nas jakiś przełom, zwrot, rewolucja? W końcu jej pewną, dość spektakularną odsłonę zobaczyliśmy w formie gorących protestów w ramach Strajku Kobiet. Była to reakcja na decyzję zdominowanego przez partię rządzącą Trybunału Konstytucyjnego, który uznał tzw. aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją, co de facto oznacza powszechny zakaz aborcji w Polsce, gdyż 98% legalnych zabiegów usuwania ciąży było właśnie związanych z tą przesłanką.

Czy zatem Polska wkracza w jakiś rewolucyjny wiraż? Nadciąga przełom? Nic takiego nie widać na horyzoncie. Złudne i iluzoryczne jest zatem założenie, że w Polsce nadciąga jakaś wielka zmiana i polityczny zwrot – przynajmniej w spektakularnej wersji – która przynieść by miała wcześniejsze wybory. Nic takiego nie nastąpi. Wybory parlamentarne najprawdopodobniej będą w konstytucyjnym terminie, w roku 2023 (wraz z samorządowymi). Nie widać bowiem niczego w głównych polskich horoskopach, co by taką rewolucję zapowiadało. Ale nie oznacza to również, że obecna władza może spać spokojnie, że nie dojdzie do żadnych wstrząsów na łonie rządzącej formacji.

Wielokrotnie już pisałem, że populiści bardzo rzadko tracą władzę w normalnych, demokratycznych wyborach. Tak stało się bodajże tylko raz – na Słowacji, gdzie zjednoczona opozycja pokonała populistę Vladimira Meciara w 1998. Z reguły ich rządy kończą się, gdy jednocześnie kończą się zasoby, które mogą rozdawać, a zatem populiści upadają najczęściej w konsekwencji ekonomicznej zapaści, finansowych kryzysów, które wywołują swoją polityką (Argentyna, Meksyk), często wraz z wojskowym zamachem (Zimbabwe, Uganda). Gdy są despotami i autokratami ich rządy zwykle upadają po przegranych wojnach (Hitler, Mussolini) lub po ich naturalnej śmierci (Franco, Salazar). 

W Polsce nie dojdzie do obalenia rządów tzw. zjednoczonej prawicy przez jakieś wielkie, masowe protesty uliczne lub rewolucję. Opozycja nie sprawi, że rządy prawicy upadną. Ten proces przebiegnie mniej spektakularnie, ale nastąpi bez większych wątpliwości, tyle, że nie aż tak szybko, jak się niektórym wydaje. Będzie on konsekwencją zmęczenia Polaków rządami obecnej władzy, narosłą masą błędów, konfliktów w koalicji, a najbardziej – utratą pełnej kontroli nad partią przez Jarosława Kaczyńskiego. Bez niego stworzony system rozpadnie się w kilka miesięcy. 

I choć wydaje się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczyna odzyskiwać kontrolę nad sytuacją – znacznie osłabły protesty w ramach Strajku Kobiet, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zostaje w koalicji, porozumienie z Brukselą zapewnią potężne fundusze na inwestycje po kataklizmie, jakim była dla globalnej gospodarki pandemia covid, zaś w samym roku 2021 nadejdzie odbicie w ekonomii, to jednak problemy już czają się za rogiem.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wolna wola w hunie

Jedyną prawdziwą zdolnością, jaką posiada świadomość jest możliwość kierowania orientacją i uwagą w reakcji na słowa i doświadczenia. Sam proces kierowania nazywa się procesem decyzyjnym lub wyborem. To właśnie jest prawdziwe znaczenie sformułowania wolna wola. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »