Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2020

 

 

 

 

Fragment prognozy na rok 2021

(w sprzedaży w punktach prasowych od 06 grudnia)
 
W połowie grudnia 2020 Jowisz i Saturn niemal jednocześnie opuszczają znak Koziorożca i wkraczają w znak Wodnika, jednocześnie wchodząc ze sobą w koniunkcję. Samo w sobie jest to ważne wydarzenie, ale nie jest czymś bardzo rzadkim i ma miejsce raz na dwadzieścia lat. 
 
Jednak spotkanie Jowisza z Saturnem w grudniu 2020 jest absolutnie wyjątkowe. Koniunkcja między planetami tak naprawdę nie oznacza, że są one dokładnie w tym samym punkcie na niebie. Tak się dzieje niezwykle rzadko. Astrolodzy opisując pozycję planety na niebie posługują się tzw. długością ekliptyczną. Jest to wzajemna pozycja planet jedynie wzdłuż osi równika niebieskiego, czyli obie planety mogą być w dokładnej koniunkcji, ale tak naprawdę jedna planeta może być mocno nad równikiem, a druga na dole. Na niebie widzimy je oddalone od siebie w linii południkowej, choć są w tej samej linii wzdłuż równika niebieskiego, czyli w astrologicznej koniunkcji.  
 
 
Astrolodzy – stosunkowo rzadko – ale używają jeszcze innej współrzędnej do opisu pozycji planety na niebie – szerokości ekliptycznej, czasem niezbyt precyzyjnie z astronomicznego punktu widzenia  nazywanej deklinacją. Oznacza ona wzajemną pozycję planety na niebie względem równika niebieskiego. Jeśli obie planety są w tej samej odległości od równika niebieskiego w kierunku na biegun niebieski południowy lub północny, nazywamy to paralelą. Gdy są dokładnie w tej samej odległości od równika niebieskiego, ale po obu jego stronach, nazywa się to kontrparalelą.  
 
 
W przypadku omawianej koniunkcji Jowisza i Saturna będzie mieć miejsce sytuacja wyjątkowa. Obie planety znajdą się w koniunkcji (w tej samej długości ekliptycznej) i w paraleli (w tej samej odległości od równika niebieskiego). Obserwator po prostu zobaczy na niebie jeden punkt, gdyż planety te niejako zleją się ze sobą. Odległość między nimi będzie wynosić zaledwie jedną dziesiątą stopnia. Ostatnie tak bliskie zbliżenie Jowisza i Saturna obserwowano czterysta lat temu, w 1623 roku.
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Projekcja astralna dla początkujących!

Praktycznie każdy, kto interesuje się duchowością, parapsychologią, magią czy ezoteryką, prędzej czy później spotka się z projekcją astralną, a na dodatek zapewne zechce się jej nauczyć. Dzięki temu przystępnemu podręcznikowi dla początkujących poznasz tajniki tej interesującej dziedziny. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »