Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2020

 
 
 
 
 
Świat w grudniu
Po raz trzeci w tym roku dojdzie do kwadratury Plutona z Eris. Eris (zwana niekiedy także Prozerpiną) – przypomnijmy, mitologiczna bogini niezgody, chaosu, kłótni i sporu – znajdując się w znaku Barana weszła z Plutonem w pięciokrotny cykl kwadratur. Do tej pory doszło do dwóch kwadratur między obiema planetami – w styczniu i w czerwcu. Zdarzenie to ma pewne podobieństwa do siedmiokrotnej kwadratury Uran – Pluton z lat 2012-2015. Jest nie mniej ostre, radykalne, gwałtowne i wstrząsowe, jak poprzednie. Przypomnijmy, że to właśnie bogini Eris mocno przyczyniła się do wybuchu wojny trojańskiej. Eris towarzyszy jej księżyc – Dysnomia, córka Eris, bogini bezprawia, chaosu i sporów. Nic dobrego ta kwadratura światu nie przyniosła. Nasiliła rywalizację między mocarstwami, obudziła stare konflikty etniczne, wzmocniła nacjonalistyczną retorykę i skrajne ruchy polityczne. Gdy po raz pierwszy doszło w styczniu 2020 do kwadratury między Plutonem a Eris, amerykańskie służby specjalne dokonały zamachu na irańskiego generała – jednego z szefów irańskich służb bezpieczeństwa. W mediach rozpętało się piekło – zapowiedź nadciągającej wojny USA – Iran. Ten poważny kryzys polityczny przykryła dopiero rozkręcająca się wtedy pandemia covid-19. 

Po raz drugi Pluton znalazł się w kwadraturze z Eris z czerwcu 2020. Właśnie wtedy radykalnie zaczęły zaostrzać swoje działanie różne reżymy. W Chinach doszło do ostatecznego rozprawienia się z niezależnością Hong Kongu. Na Białorusi zaś zaczęły się przygotowania do fałszowania wyborów prezydenckich wraz z masowymi aresztowaniami opozycjonistów, którzy śmieli wystartować do wyborów prezydenckich z Aleksandrem Łukaszenką. 

Trzecie przejście kwadratury Plutona z Eris, wraz z całkowitym zaćmieniem Słońca z 14 grudnia, a także twarda kwadratura między Marsem a Saturnem w przededniu wigilii Bożego Narodzenia, każą się pożegnać z wizją spokojnej końcówki roku. 
Główną figurą grudniowego nieba będzie tzw. trójkąt syntetyczny, który sformuje się na pełni Księżyca 30 grudnia. Słońce w Koziorożcu znajdzie się w trygonie do Urana w Byku. Księżyc zaś w Raku utworzy sekstyl do Urana. Figura ta – choć z założenia pomyślna, jak wszystkie trójkąty – ma jednak wmontowaną ostrość, wybuchowość i napięcie. Jeśli dodamy do tego oczywiście kluczowe wydarzenie grudnia – omawianą wcześniej koniunkcję Jowisza z Saturnem – zaczyna się robić nerwowo.
Wygląda na to, że okres przejściowy między powołaniem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych a odejściem starego stanie się areną zaciekłej, morderczej rywalizacji o globalne przywództwo. Nie bez powodu w USA dochodzi do eksplozji szaleństwa spiskowych teorii, a zwolennicy Donald Trumpa nie mają zamiaru zaakceptować wyniku wyborów prezydenckich. W sukurs przychodzą im całe zastępy rosyjskich i chińskich trolli, które podgrzewają atmosferę, która zmierza w niebezpieczną stronę. I tu docieramy do kluczowego wydarzenia kończącego rok 2020 miesiąca. 
Dokładnie 14 grudnia, na nowiu Księżyca w znaku Strzelca, a zarazem na całkowitym zaćmieniu Słońca, będzie mieć miejsce posiedzenie elektorów, którzy mają wybrać prezydenta. I choć jest to właściwie formalność, bo nie ma takiej nawet teoretycznej możliwości, by doszło do jakiejś niespodzianki podczas tego głosowania, to jednak okoliczności, jakie będą temu towarzyszyć, będą przypominały wojenną naradę. Szaleństwo napędzane przez spiskowe teorie i fake newsy może wywołać zamieszki, starcia, regularne sceny przemocy i agresji połączone z apokaliptycznymi wizjami nadciągającego upadku Stanów Zjednoczonych pod rządami komunisty (jak oceniają Bidena twardzi zwolennicy Trumpa). Sam Trump wielokrotnie dawał sygnały, że nie godzi się z wynikiem wyborów, oskarżał służby wyborcze o dokonanie fałszerstw, wzywał swoich zwolenników do działania – w domyśle do aktów agresji. Jeśli dodamy, że wśród wyborców Trumpa są liczne grupy paramilitarne, członkowie NRA (narodowe stowarzyszenie strzeleckie), rasistowskie i faszystowskie, jak Proud Boys, to zaczyna to wszystko przypominać przedpogromową atmosferę podobną do tego, co się działo przed wybuchem wojny secesyjnej. I choć do wojny domowej w USA nie dojdzie, to jednak tak silna wrogość i polaryzacja w amerykańskim społeczeństwie będzie ogromnym problemem dla stabilności nowej władzy, ale i samej pozycji Stanów Zjednoczonych na globalnej scenie politycznej.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wicca dla początkujących! Konkurs!

Czy masz jakieś doświadczenia z Wiccą? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2021

Upadek mitu, rewolucja, czy stagnacja? Oraz zmagania Koziorożca z Wodnikiem. Co nas czeka w pierwszym miesiącu nowego roku? Zaprasza do lektury prognozy na styczeń 2021.
więcej »