Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.08.2020

 
 
 
 
 

Świat w sierpniu

Zwykle sierpień jest najspokojniejszym, bo wakacyjnym, miesiącem roku, w którym niewiele się dzieje w polityce, w kulturze i w biznesie. Tegoroczny sierpień nie będzie mieć jednak wyłącznie wakacyjnego kolorytu. 

Spore napięcie przyniesie tranzyt Marsa przez Barana, który utworzy kwadratury do słynnego już stellum w znaku Koziorożca, w którym przebywają Jowisz, Saturn i Pluton. I tak jak pisałem w prognozie na lipiec, że po pewnym oddechu optymizmu, jakim było wiosenne wyjście Saturna ze znaku Koziorożca, jego retrogradacja i powrót do tradycyjnego znaku władztwa przyniesie powrót ponurych nastrojów i emocji. Dołóżmy do tego dwa czerwcowe zaćmienia (Księżyca i Słońca) oraz lipcowe zaćmienie Księżyca, by mieć nad czym się zadumać.

No i nie trzeba było długo czekać. W lipcu nadeszła II fala koronowirusa. Po okresie pewnego zluzowania ograniczeń, znów mówi się o restrykcjach, które mają być nakładane na różne branże, na transport, turystykę, przemieszczanie się ludzi i masowe zgromadzenia. Epidemia będzie się znów rozszerzać i najmocniej uderzy jesienią.

Kluczowym momentem sierpnia będzie półkrzyż znaków stałych, jaki będzie mieć na pełni Księżyca 03 sierpnia. Pełnia w pasie Wodnik – Lew znajdzie się w kwadraturze do Urana w Byku. 

Półkrzyż ten ostro i gwałtownie podniesie poziom napięcia międzynarodowego z ostrą polityczną rywalizacją w tle oraz ekonomicznymi naciskami, konfliktami i sporami.

Świat Zachodu długo łudził się, że wciągając Chiny w skomplikowaną sieć ekonomicznych zależności, współpracy i porozumień, niejako przeciągnie Chiny z autorytarnego świata w jakąś formę dalekowschodnich, nacjonalistycznych demokracji, takich jak Singapur, Taiwan, Korea Południowa i Japonia. 

Wiceprezydent USA Mike Pompeo powiedział, że albo my zmienimy Chiny, albo Chiny zmienią nas. Wygląda na to, że Zachód nie odrobił lekcji ze współpracy z innym wschodnim reżymem – z Rosją. Tam też byli politycy i liderzy, którzy wierzyli w to, że z Putinem można się dogadać i robić interesy, i że w ten sposób Rosja zostanie ucywilizowana. Mylili się straszliwie, o czym przekonaliśmy się po rosyjskiej inwazji na Krym i wschodnią Ukrainę. Po tym, jak Rosja sponsorując populistów, antyzachodnich ekstremistów i nacjonalistów postanowiła rozwalić świat zachodnich wartości.

W horoskopie Republiki Chińskiej z 1912 roku progresywny Księżyc wkroczył na Saturna, więc polityka tego kraju się utwardziła, zradykalizowała, nastawiła na konfrontację i rywalizację z Zachodem. Kolejne odsłony tej – póki co – zimnej wojny na Dalekim Wschodzie ujrzymy i w sierpniu.

Fatalne dane ekonomiczne z Unii Europejskiej i USA pod znakiem zapytania stawiają optymizm, który zapanował na rynkach finansowych po dramatycznych marcowych spadkach. Wygląda na to, że tym razem rynki się pomyliły zakładając, że światowa gospodarka szybko się odbije po lockdownie. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

W czym znalazłeś swoje schronienie?

Według nauk tybetańskiego bon, które mam zaszczyt zgłębiać i stosować na co dzień człowiek nie może znaleźć prawdziwego schronienia w świecie. To światowe, zewnętrzne schronienie, bez względu na jego rodzaj, jest dobre, ponieważ go wspiera, ale nie wystarczy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »