Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na lipiec 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.07.2020

 

 

 

Horoskop wyborów prezydenckich (II tura)
Kto wygra II turę wyborów prezydenckich? Kogo szanse będą większe przy urnach wyborczych 12 lipca? Andrzeja Dudy, czy Rafała Trzaskowskiego?

Wszyscy mają niezłą zagwozdkę – analitycy, politolodzy, astrolodzy też. Jest bowiem tak samo wiele argumentów za zwycięstwem jednego, jak i drugiego kandydata. I wszystko na to wskazuje, że ewentualny zwycięzca nie będzie mieć dużej przewagi nad drugim. Wskazują na to dane z wyników wyborów i sondaży exit poll.  Szanse obu kandydatów są wyrównane. 
 
Potężnym argumentem na rzecz zwycięstwa Andrzeja Dudy jest jego duża przewaga po I turze wyborów – 13%. Trzaskowski musi więc uzyskać około 2,5 mln nowych głosów, by pokonać Dudę, co wydaje się wyjątkowo trudne zważywszy na to, że jeszcze nikomu nie udało się po 1990 roku zredukować w II turze takiej przewagi. 
 
Za Dudą stoi też żelazny elektorat, który na II turę wyborów pójdzie na pewno. Wspiera Dudę cały potężny aparat państwa – propagandowo media rządowe (TVP). Duda może liczyć na to, że rząd (mimo ogromnego kryzysu) sypnie groszem, a ekonomiczny czynnik odgrywa kluczową rolę w zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach po tym, jak Kaczyński odkrył cudowną moc straszenia elektoratu urojonymi zagrożeniami i populistycznego rozdawnictwa w zdobywaniu poparcia. Wsparciem dla Dudy może być również potencjalna demobilizacja elektoratu opozycyjnego, który wyjedzie na wakacje lub straci motywację do pójścia do urn wyborczych. 
 
Trzaskowskiego wspiera zaś to, że Duda też musi pozyskać nowych wyborców, by wygrać wybory. Nie będzie to takie łatwe, gdyż Duda nie bardzo ma gdzie ich zdobywać, a narodowy elektorat Bosaka wcale nie musi masowo poprzeć Dudę. 
 
Trzaskowski zaś może przejąć dużą część elektoratu popierającego Hołownię, praktycznie cały elektorat lewicy, który jednak już częściowo poparł Trzaskowskiego i wolnościową część elektoratu narodowców. Nie jest wykluczone również, że pojawią się jacyś nowi wyborcy, którzy zwykle nie głosują, ale tak silne pobudzenie nastrojów może zmobilizować także ten dotychczas niemy elektorat. 
 
Ten elektorat może zagłosować na Trzaskowskiego, gdyż ekonomiczny elektorat Dudy, wdzięczny za hojne finansowe dary władzy już jest raczej zdyskontowany przez wspierające obecnego prezydenta Prawo i Sprawiedliwość.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Duchowe Mity

Żyjemy w świecie mitów. Od pokoleń karmi się nas opowieściami, w które święcie wierzymy. Zaczytujemy się w historiach mędrców i świętych, podziwiając ich czyny i duchowe osiągnięcia. Tymczasem nie wszystko musi być w nich do końca prawdziwe. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »