Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na kwiecień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.04.2020

 
 
 
 
 
Gospodarka
Od co najmniej trzech lat piszę o nadchodzących katastrofalnych skutkach populistycznej polityki gospodarczej i dramatycznych konsekwencjach dla przemysłu, usług, handlu i eksportu. Pisałem to w czasach, gdy wzrost PKB sięgał 5%, a miłościwie nam panująca władza rzucała kolejne socjalne fundusze na rynek kupując wyborcze głosy i zapewniając sobie wysokie poparcie i stabilne rządy tłumacząc te hojne dary bardzo dobrą sytuacją gospodarczą i wzrostem PKB, chwaląc się pokonaniem mafii VAT-owskiej i rosnącymi wskaźnikami ekonomicznymi. 
 
Oczywiście, ekonomiczna bessa nie jest polską wyłącznie specyfiką. Nie ma takiego kraju na świecie, który by nie odczuł skutków kryzysu gospodarczego. Jednak przez kilka lat rządów „dobrej zmiany” rządząca formacja przejadła około 70 mld złotych z rezerwowych funduszy, hojną ręką wydawała pieniądze na programy socjalne, marnotrawiąc ogromne środki w niewydolnych branżach (górnictwo, energetyka). W rezultacie wkroczyliśmy w kryzys już ze spadającym wzrostem, słabymi danymi z gospodarki i brakiem finansowej poduszki bezpieczeństwa, która została przeznaczona na przedwyborcze obietnice w kolejnych elekcjach, łącznie z czekającą nas prezydencką elekcją. Jednak stellum w znaku Koziorożca wędrując przez IV dom, a wcześniej przez Imum Coeli horoskopu III RP, właściwie niczego innego nie zwiastowało, jak ciężkiego, bolesnego i dotkliwego kryzysu gospodarczego. Wstrząsowe konsekwencje ma tranzyt Urana przez Imum Coeli horoskopu nowej giełdy warszawskiej z 2000 roku. Gwałtownie wzrośnie bezrobocie, mocno spadnie poziom życia Polaków, wzrośnie zadłużenie gospodarstw domowych, upadną dziesiątki tysięcy firm. 
 
Kryzys będzie bardzo ciężki, dynamiką i okolicznościami przypominając rok 1988, gdy PRL-owska księżycowa gospodarka socjalistyczna waliła się w gruzy. Spadek PKB w Polsce w roku 2020 sięgnie poziomu -10%, a może i nawet -15%, czyli grubo niżej, niż w greckim kryzysie z lat 2009-2011. Jednak Grecja była w strefie euro, a nasza waluta nie ma potężnego protektora w postaci Europejskiego Banku Centralnego, który ruszył Grecji z pomocą. Polska nawet zrezygnowała z linii kredytowej MFW, która miała nas ratować przed kryzysem walutowym. Polski złoty już niedługo stanie się atrakcyjnym łupem dla grających na spadki wielkich spekulantów. Saturn, który rozpocznie w kwietniu wędrówkę przez Słońce reformy Grabskiego, a potem przez Imum Coeli, będzie bolesnym ciosem w rodzimy pieniądz. Saturn uderzy w złotego ponownie w maju i ostatni raz w styczniu 2021. Identyczny tranzyt miał miejsce w latach 1990-1991, czyli w okresie, gdy Polska przechodziła przez niezwykle bolesny proces transformacji ustrojowej, gdy pojawiały się zręby gospodarki rynkowej. 
 
 
Burzliwy, wybuchowy i wstrząsowy tranzyt Urana przez Słońce horoskopu wejścia złotego w obieg (II etap reformy Grabskiego), który będzie mieć miejsce w maju, listopadzie i w marcu 2021 zada potężny cios stabilizacji złotego. Polska będzie zmuszona wystąpić do międzynarodowych instytucji finansowych o pomoc w ratowaniu złotego przed spekulacyjnymi atakami. Dołoży się do tego skrajnie nieodpowiedzialna polityka NBP, które zaczęło zalewać rynek pustym, drukowanym pieniądzem przy jednocześnie zaniżonych stopach procentowych, co spotęguję inflację i obniży atrakcyjność Polski, jako wiarygodnej gospodarki i atrakcyjnego miejsca do inwestycji. Szybko zatem dojdziemy do konstytucyjnych progów ostrożnościowych długu i deficytu, co zmusi rząd do bolesnych i radykalnych cięć w obszarze polityki społecznej.
 
 
Jednak w tym zalewie ponurych wieści możemy liczyć na odrobinę optymizmu. W horoskopie FUTURES WIG20 (kontraktów terminowych na WIG20) w kwietniu i w czerwcu Jowisz zacznie tranzytować Słońce tegoż horoskopu. Wygląda na to, że odważniejsi inwestorzy postanowią podjąć ryzyko gry na wzrosty WIG20, więc może dojść do pewnego odbicia i wzrostowej korekty na warszawskim parkiecie w drugiej połowie kwietnia. I choć tego paliwa na długo nie wystarczy, gdyż w kolejnych miesiącach czeka nas seria twardych tranzytów w giełdowych horoskopach, to jednak taki mały promyk nadziei sugeruje, że nawet w najtrudniejszych czasach są odważni i skłonni do ryzyka. 
 
Z kryzysu zaczniemy wychodzić nie wcześniej, niż w roku 2022, a perturbacje potrwają jeszcze długo, podobnie jak w to miało miejsce w Grecji, która dopiero niedawno stanęła na nogi po wstrząsach sprzed dziesięciu lat.
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

EVERLASTING

EVERLASTING, to historia młodej dziewczyny, która wkracza w dorosły świat i bardzo chce realizować swoje marzenia. Na jej drodze pojawia się mężczyzna, z którym odkrywa wspólną pasję do odkrywania siebie poprzez tantrę. Niestety, jej nieposkromiony charakter prowadzi ją do kłopotów, które kończą się dla niej tragicznie. Pomimo ogromnej wrażliwości, nie zawsze jest w stanie zapanować nad swoją zmysłowością i magnetyzmem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2021

Upadek mitu, rewolucja, czy stagnacja? Oraz zmagania Koziorożca z Wodnikiem. Co nas czeka w pierwszym miesiącu nowego roku? Zaprasza do lektury prognozy na styczeń 2021.
więcej »