Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 26.09.2019

 
 
 
 
 
Gospodarka
Już nikt nie może powiedzieć, że polska gospodarka ma się świetnie. Pojawiły się już bowiem wyraźne i twarde sygnały, że nadchodzą kłopoty. Koniunkcja Saturna przez Imum Coeli horoskopu III RP twardo nam to uświadamia. Dodajmy jeszcze do tego, że jest to Saturn stacjonarny (zatrzymujący się w zmianie kierunku) co jego działanie wielokrotnie wzmacnia. Zwróćmy uwagę na to, że dokładnie to samo miało miejsce w horoskopie RFN, w którym Saturn zaczął wędrować przez IC w listopadzie 2018 i dokładnie od tego momentu ostrą jazdę w dół zaczął zaliczać przemysłowy PMI Niemiec spadając z całkiem wysokiego poziomu 52 punktów do obecnych 41, co jest gorszym wynikiem, niż w momencie największego spadku produkcji w Niemczech po kryzysie z 2008 roku! Jeśli dziś, gdy na wielu rynkach nadal jest sporo optymizmu, przemysłowy PMI jest tak niski, to co będzie, gdy nadejdzie twardy kryzys? W horoskopie III RP Saturn rozpoczął wędrówkę przez IC w sierpniu. No i we wrześniu GUS podał niepokojące dane o spadku produkcji przemysłowej o 2%, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 2%. Jeśli tranzyt Saturna przez IC gwałtownie osłabia niemiecką gospodarkę, to to samo się stanie i z polską, tym bardziej, że to Saturn stacjonarny.
 
 
Nie mniej niepokojące sygnały widzimy w notowaniach złotego. W horoskopie denominacji złotego z 1995 mamy do czynienia z identycznym – jak wspominane wyżej – procesem, w którym stacjonarny Saturn znalazł się na IC horoskopu denominacji, stąd w skali ostatnich trzech miesięcy mamy do czynienia z 3% spadkiem notowania złotego. 3% spadek notowań wskaźników giełdowych nie jest niczym nadzwyczajnym i niepokojącym. Jednak takie spadki na rynku walutowym mają już bardzo poważne i daleko idące konsekwencje. Co więcej, obserwując wrześniowe notowania złotego, widać wyraźnie, że dochodziło do dużych interwencji NBP na rynku walutowym, które – jak widać na wskaźnikach, nie przyniosły efektu. Gdy dochodzi do interwencji banku centralnego na rynku walutowym, oznacza to, że sytuacja jest poważna. Oczywiście jest to „polityczna” interwencja, gdyż ma uspokoić rynek walutowy przed wyborami parlamentarnymi.
 
 

Ktoś mógłby jednak powiedzieć: ależ mamy bardzo wysoki wskaźnik PKB, wysokie dochody, niski deficyt finansów publicznych. Pamiętajmy jednak, że polska gospodarka jedzie na jednym silniku, którym jest konsumpcja, podczas gdy inwestycje są na dramatycznie niskim poziomie, najniższym od wielu lat. W przypadku zawirowań na rynku, konsumpcja bardzo szybko zanika, więc i kryzys w Polsce nadejdzie gwałtownie, szybko i boleśnie, co z każdym kolejnym miesiącem będzie coraz mocniej widoczne.

 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dlaczego fascynuje mnie Huna?

Ciąg dalszy artykułu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »