Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 26.09.2019

 
 
 
 
 
Poza tym Chińczycy obserwując to, co się dzieje w wielu krajach Zachodu, analizując konsekwencje populistycznej rewolty, mają mocny argument: co wam ta demokracja przyniosła? Populistów, chaos, konflikty, wojny handlowe. Demokratycznie wybraliście sobie kretynów, bufonów, aroganckich błaznów, nie zaś mężów stanu odpowiedzialnych za los swoich państw. My zaś budujemy nowoczesną gospodarkę, nowe supermocarstwo po dwustu latach upokorzeń, jakie Chiny doświadczyły od Europejczyków stawiając na silne, stabilne i przewidywalne przywództwo. Chiny pokazują, że bez demokracji, właściwie w państwie autorytarnym, można osiągnąć wielki sukces. Nawet nadciągające zawirowania na rynkach i obawy, że Chiny przeżyją kryzys, nie wywołuje większych obaw w Państwie Środka, które przygotowuje się do hucznych obchodów siedemdziesiątej rocznicy powstania ChRL oraz dążą do scalenia utraconych terytoriów (Hong Kong, Makau, Taiwan).
 
 
Jednak masowe protesty, do jakich dochodzi od kilku miesięcy w Hong Kongu, mocno psują nastrój chińskim władzom, które w innych okolicznościach wysłałyby tam czołgi i zrobiły porządek, jak na placu Niebiańskiego Spokoju w 1989 roku, gdzie zginęło 10 tys. ludzi. Okazuje się, że ci sami Chińczycy, którzy niby nie chcą demokracji i mają gdzieś prawa człowieka, w ogromnej masie wychodzą protestować przeciwko zabieraniu im praw, które dostali jeszcze za czasów brytyjskiej administracji.
 
Chińczycy są przesądni i boją się dat z latami z dziewiątką na końcu uważając je za pechowe, tak jak nieszczęsny i straszny był dla Chińczyków rok 1989. To w roku 1939 wybuchła II Wojna Światowa, która i dla Chin miała katastrofalne konsekwencje. To w 1969 roku doszło do niezwykle niebezpiecznego incydentu wojennego między Chinami i ZSRR, a przecież oba kraje to mocarstwa jądrowe, a w ZSRR realnie brano pod uwagę użycie broni jądrowej. No dobrze, ale Chińska Republika Ludowa powstała właśnie w roku… z dziewiątką na końcu (1949).
 
Od czasów, gdy władzę w ChRL przejął Xi Jinping w Chinach zaczęły narastać autorytarne, nacjonalistyczne i mocarstwowe tendencje. Po rewolucyjnym terrorze, jaki miał miejsce za czasów Mao Zedonga, jego następca Deng Xiaoping postawił na rotację kadr i zasadę, że władze (przewodniczący) są zmieniane co pięć lat. Xi Jinping zaś po swojej pierwszej kadencji wymusił zniesienie zasady jednokadencyjności i de facto stał się dożywotnim przywódcą Chin. Kult jednostki, nacjonalistyczny i mocarstwowy kurs, który obrały Chiny pod jego przywództwem, zaczęły przywoływać klasyczne teorie z zakresu strategii wojennych – m.in. doktrynę Tukidydesa – zakładającą, że gdy jakieś mocarstwo szybko i intensywnie się rozwija, prowadzi to do nieuchronnej wojny, w którą zostaną wciągnięci również ci, którzy chcieliby zachować neutralność. Na razie widzimy, że rywalizacja ta odgrywa się na polu gospodarczym w postaci wojny handlowej między USA a ChRL. Czy dojdzie do militarnej – np. w ramach konfliktu o Tajwan? Nie można tego całkiem wykluczyć.
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Fizyka wiary - Kwantowa magia

Rozwój cywilizacji nieuchronnie prowadzi nas do unicestwienia świata. Zanieczyszczenie atmosfery i wody na naszej planecie może przesądzić o istnieniu całej ludzkości. Autorzy książki, znani na całym świecie rosyjscy naukowcy i badacze fizyki kwantowej, prezentują naukowe dowody na istnienie Boga i Duszy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »