Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na wrzesień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 07.09.2019

 
 
 
 
 

 Świat we wrześniu

Ludzkość zrobiła kolejny wielki, ambitny, odważny krok… w przepaść. Płonące lasy Amazonii – płuca Ziemi – to przejaw nie tylko barbarzyństwa, ale także bezgranicznej głupoty, chciwości, pazerności i bezwzględności. Płoną również lasu na Borneo w Indonezji a także lasy w środkowej Afryce. Prezydent USA Donald Trump czyni zaś zakusy na wielkie lasy Alaski – wszystko z tego samego powodu. Od kilku lat piszę o destrukcyjnych konsekwencjach populizmu, który jest konsekwencją kwadratury Urana z Plutonem sprzed pięciu lat. W wielu miejscach na świecie zaczęli się ujawniać niebezpieczni demagodzy, radykałowie, groźni ekstremiści, zarówno z lewa, jak i z prawa. Brazylia ma swojego Orbana połączonego z Putinem i Erdoganem, popierającego wojskowe dyktatury, przemoc, totalitarne reżymy prezydenta Bolsonaro, którego rasistowskie, homofobiczne, antykobiece poglądy są doskonale znane. 

Po progresywnym przejściu Słońca niepodległości Brazylii w 2017 roku przez Plutona, wiadomo było, że musi się tam obudzić jakaś inna wersja czegoś podobnego do polskiej „dobrej zmiany”. Dyrekcyjny Saturn wędrujący zaś w tym roku przez Medium Coeli tegoż horoskopu zaczął przynosić saturniczne żniwa w postaci masakry lasów Amazonii. Bolsonaro został wybrany głosami właścicieli wielkich latyfundiów, którzy od dawna mieli chrapkę na ziemie Amazonii i drewno. Rosnąca konsumpcja mięsa powoduje, że rośnie również zapotrzebowanie na pasze dla zwierząt. Bolsonaro uległ lobbingowi tych złych ludzi, a chciwość i bezwzględność pcha ich do mordowania najcenniejszych zasobów naszej planety. Przyszłością świata jest wegetarianizm. Czy się to komuś podoba, czy nie. To już nie jest kwestia wyłącznie etyczna, bądź filozoficzna. To nie jest kwestia lewicowa, czy prawicowa, to bezwzględna ekonomiczna i ekologiczna konieczność, a zarazem jedyna droga do ocalenia planety przed jej zniszczeniem, przed wypalaniem lasów na pola uprawne, by karmić więcej zwierząt na rzeź. Czy wiecie, że 75% ptaków na planecie Ziemia to kury w farmach? Nie walka z mitycznym CO2 jest potrzebna planecie, ale gruntowna zmiana nawyków żywieniowych, by ocalić lasy. Przemysłowe rolnictwo plus używanie środków ochrony roślin wyjaławia gleby, które zamieniają się w stepy, gdyż chemia zabija bakterie glebowe, zabija owady, niszczy bioróżnorodność. Bolsonaro w Brazylii rozpoczął wycinkę Puszczy Amazońskiej, by nabić kabzę hodowcom bydła, a wszystko dlatego, że ludzie zaczęli jeść mięso na niewyobrażalną skalę. Zwróćmy również uwagę na to, że największe problemy z ekologią mają dyktatury, autorytarne i populistyczne reżymy. Kraje o utrwalonej demokracji – Skandynawia, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Norwegia, Islandia nie mają problemów z ekologią, śmieciami, masowym wyrębem lasów, energetyką i zatrutym powietrzem.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Boski kompas

Bóg istnieje! I zawsze Ci pomoże. Poznaj wzruszające opowieści, ukazujące niezwykłą siłę obecną w tak zwanym Systemie Pozycjonowania Boga. Możesz ów system wykorzystywać na swój własny sposób, przybliżając się do Boga i osiągając spełnienie we wszystkim, co robisz! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »