Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na wrzesień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 07.09.2019

 
 
 
 
 

Uran już raz dokonał potężnego wstrząsu w tymże horoskopie, gdy na przełomie 2015 i 2016 roku przewędrował przez Medium Coeli. Zaraz po zwycięstwie „dobrej zmiany” nastąpił szybki i zdecydowany ruch w kierunku zniszczenia niezależności władzy sądowniczej w Polsce, czyli coś, od czego zaczynali wszyscy dyktatorzy obalający porządek demokratyczny, co robił choćby Hitler w Niemczech i Austrii, Mussolini we Włoszech, Franco w Hiszpanii, Orban na Węgrzech i Łukaszenka na Białorusi. Argumenty zawsze są te same. Napuszcza się plebs na sądownictwo opisując je, jako skorumpowane, oderwane od rzeczywistości, „imposybilne”. Populiści zwykle trafnie wyczuwają społeczne nastroje. W Polsce są silne antyelitarne nastroje, wiec stosunkowo wąska grupa sędziów idealnie nadawała się do zrobienia na nią nagonki i odzyskania nad nią kontroli. Uderzenie w Trybunał Konstytucyjny, rozwalenie niezależności Krajowej Rady Sądownictwa, wyrzucenie prezesów sądów, podporządkowanie prokuratury ministrowi sprawiedliwości, walka z Sądem Najwyższym oraz generalnie otwarta wojna z całą sędziowską elitą – to wszystko pokazuje, dokąd zmierza obecna władza gotując powoli żabę, która nie zauważy, że woda jest już gorąca (że nie ma już niezależnego sądownictwa) więc żaba się ugotuje i nie zdąży zareagować. Po drodze Uran zdążył jeszcze wykonać twardą opozycję do Słońca i Merkurego horoskopu Konstytucji w latach 2017-2018, niosąc kolejne wstrząsy, pisząc kolejne rozdziały opowieści pod nazwą „upadek niezależności sądownictwa w Polsce”.

Pojawia się zatem pytanie: jak zadziała ten – bardzo ważny – tranzyt, co uczyni Uran przechodząc przez Księżyc? Czy to zapowiedź definitywnego upadku systemu demokratycznego oraz porządku konstytucyjnego? A może dokładnie przeciwnie? Po błyskotliwym sukcesie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego wydawało się, że PiS idzie nawet na większość konstytucyjną, a na pewno na tzw. większość blokującą (możliwość odrzucenia weta prezydenckiego). Jednak od kilku miesięcy – właśnie od połowy roku – coś się w tym mechanizmie zaczęło psuć. Afera z lotami marszałka Kuchcińskiego dała nadzieję opozycji na zmianę trendu politycznego – tzw. game changer. Po dymisji Kuchcińskiego, po uruchomieniu całej propagandowej maszynerii, afera w zasadzie została rozmyta. Efektów w notowaniach PiS nie zobaczyliśmy żadnych. Najnowsza – i najpoważniejsza ze wszystkich dotychczasowych afer – afera farmy trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości – zyskiwała rangę właśnie game changera. Mija jednak drugi tydzień od jej ujawnienia, nastąpiła dymisja wiceministra Piebiaka, poleciało z funkcji rządowych kilku dobrozmianowych zamieszanych w proceder sędziów, w notowaniach partyjnych w zasadzie nic się nie dzieje, o aferze też już jest nieco ciszej. Czyżby znów „Polacy nic się nie stało”? Czyżby znów magia populistycznej polityki finansowego rozdawnictwa zagłuszyła wątpliwości suwerena? Właściwie takie wnioski należałoby wyciągnąć i powiedzieć, że nic z tej afery wielkiego się nie urodzi, nie będzie zmiany notowań PiS, a propagandowa maszyneria skutecznie rozmydli i rozwodni skutki tejże afery. Opozycyjni działacze, publicyści i analitycy już kilka razy ulegli iluzji, że „tym razem to na pewno coś się zmieni”, a potem było, jak zwykle.

Jednak koniunkcja Urana przez Księżyc w horoskopie Konstytucji III RP może okazać się potężnym wstrząsem dla obecnego układu politycznego. Księżyc jest bowiem wysoko – w domu X, tam gdzie rezyduje władza, system, instytucje. Księżyc porusza emocje, nastroje społeczne, lęki, niepokoje. Oczywiście, nie łudźmy się, że stroskany o wolnościowe i demokratyczne idee lud ruszy w obronie konstytucji i sądownictwa. Nic takiego nie nastąpiło i nie nastąpi. Może zaś zdarzyć się coś innego, co de facto wywoła podobne konsekwencje. Już za kilkanaście dni – najprawdopodobniej właśnie we wrześniu – luksemburski Trybunał Sprawiedliwości UE wypowie się na temat kluczowej dla pseudoreformy – zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że TSUE zrówna z ziemią pisowskie reformy. Można jednak zapytać, no i co z tego? Unia bawi się z rządem Prawa i Sprawiedliwości w kotka i myszkę już od czterech lat i nic z tego nie wynika. Możliwe jednak, że to nie Bruksela będzie game changerem, który uruchomi wstrząsowe konsekwencje tranzytu Urana przez Księżyc Konstytucji III RP, ale że będzie to wiele niezależnych czynników, które jednocześnie zadziałają. A zatem obok decyzji TSUE, groźnych pomruków Brukseli związanych z zawieszeniem płatności unijnych, dojdą do tego czynniki wewnętrzne. A zatem „coś” się do wiosny przyszłego roku wydarzy, co całą pisowską reformę sądownictwa wywali w powietrze. Co to będzie? 

Pamiętajmy, że w dziejach świata rzadko kiedy wolnościowe rewolucje zaczynały się od politycznych, demokratycznych haseł. Najczęściej przyczyny rewolt i politycznych wstrząsów mają przyczyny ekonomiczne. Niepodległość Stanów Zjednoczonych nie zaczęła się od wolnościowych idei, ale od konfliktu z Anglią, która nałożyła cła na kolonie, co było przyczyną tzw. wojny herbacianej. Dopiero za hasłami ekonomicznymi poszły postulaty polityczne i niepodległościowe. Polski ruch Solidarności nie wziął się od tego, że nagle robotnicy zatęsknili za demokracją i prawami człowieka, ale dlatego, że w sklepie zabrakło kiełbasy. Dopiero za postulatami ekonomicznymi robotników Stoczni Gdańskiej poszły hasła wolnościowe. Podobnie będzie i tym razem. Tranzyt Urana przez Księżyc w horoskopie III RP wywoła jakiś silny wstrząs, być może katastrofę, rozłam, społeczny impuls lub bunt, który nie będzie miał przyczyn konstytucyjnych, ale np. ekonomiczne, związane z nadchodzącymi niepokojami gospodarczymi lub jakieś inne wydarzenie, które obali pseudoreformy Prawa i Sprawiedliwości. Może to być dymisja odpowiedzialnego za sytuację w sądownictwie Zbigniewa Ziobro po wyborach, ostra reakcja Brukseli na orzeczenie TSUE lub jakieś inne problemy, które dopadną „dobrą zmianę”.

Afera Watergate początkowo też nie zapowiadała się na wielki polityczny wstrząs. Sztab Nixona mocno ją wyciszył, Amerykanie niespecjalnie się tym tematem interesowali, Nixon zaś wygrywa ponownie wybory. Potem zaczynają się lawinowo dziać rzeczy, które wywołają jedną z największych sensacji politycznych w dziejach USA. Wykrycie farmy trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości może również rozwalić układ polityczny i może wysadzić w kosmos dobrozmianową reformę.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przepisy na szczęście

Bądź zdrowy, wolny i odnieś sukces. Zobacz nowe przepisy na szczęście Studia Astropsychologii. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »