Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 06.08.2019

 
 
 
 
 

Kraj
Analitycy od dość dawna zastanawiają się nad tym, skąd u wyborców Prawa i Sprawiedliwości taka niebywała odporność na rozliczne afery na łonie rządzącej partii. Nie złamały PiS afera dwóch wież, nie wstrząsnęła partią afera podkarpacka, afera PCK, finansowanie „dzieł” Tadeusza Rydzyka, nie ruszyła suwerena sprawa asystentek prezesa NBP, nagród dla ministrów, seria wypadków rządowych limuzyn, afera Misiewicza, „uwalenie” Caracali, licznych obyczajowych skandali i wielu innych pomniejszych, które w normalnym demokratycznym kraju kończą się dymisjami, prokuratorem, aktywnymi działaniami mediów – zwłaszcza publicznych. Taka jest jednak uroda populizmu, który ma magiczną moc przyciągania i wiązania poparcia ludowego elektoratu i sprytnych populistów, którzy czarują wyborców – przede wszystkim finansowymi przekupstwami, walką ze znienawidzonymi elitami, precyzyjnie zbudowanym wizerunkiem wroga, graniem na emocjach – przede wszystkim lękach i nienawiści. 

Jeszcze nigdy na świecie nikt nie pokonał populistów w normalnej debacie publicznej, w demokratycznych wyborach, na racjonalne argumenty. Nie ma zatem najmniejszych szans, by wygrać z populistycznym rozdawnictwem PiSu. Nie istnieje żadna strategia, metody, socjotechniki, które by to umożliwiły. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej mogą odwiedzić wszystkich Polaków w ich domach, przekonywać, walczyć, gryźć trawę – niewiele to da. Nikt nie mógł wygrać z Juanem Peronem, Mussolinim, Hitlerem, Fujimorim, Mugabe, Chavezem, Castro, Putinem. Ich władzę kończy tylko: 1. śmierć (Franco, Salazar), 2. przegrana w wojnie (Mussolini), 3. wojskowy przewrót (Mugabe), 4. ekonomiczna katastrofa - najczęściej - (Peron, Fujimori, Mugabe). Jeśli będzie dobra koniunktura ekonomiczna to nic i nikt Kaczyńskiego nie pokona, gdyż on zawsze każdego przelicytuje używając demagogii, znajdując wewnętrznego i zewnętrznego wroga. Jedyną szansą na odejście tej władzy jest jej ekonomiczne bankructwo. Tak upadła komuna, ZSRR i PRL. Solidarność powstała nie dlatego, że ludzie zapragnęli wolności i demokracji, ale dlatego, że zabrakło w sklepach kiełbasy. USA ogłosiły deklarację niepodległości po tym, jak Anglicy docisnęli ich cłami (wojna herbaciana). Kaczyński nie chciał być populistą. Ale jak zauważył, jakie to jest skuteczne, to postawił na to i wygrał. I będzie wygrywał dotąd, aż skończą się pieniądze, a skończą się na pewno. I skończą się na pewno przed wyborami w 2023, bo te w 2019 Kaczyński już w zasadzie wygrał.

Tę stabilną pozycję zapewnia partii chroniący ją tranzyt Jowisza przez Imum Coeli horoskopu rejestracji partii, który zaczął się na początku roku, czyli w czasie wybuchu afery dwóch wież. I jak wiemy afera ta w zasadzie nie przyniosła partii i Kaczyńskiemu żadnych szkód. Przeciwnie. Nawet spowodowała pewną konsolidację wokół wodza i jego idei, którą spaja sojusz ludu z władzą. Tak stało się przede wszystkim po ogromnym poruszeniu, które przyniósł film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, podejmujący temat pedofilii w Kościele. Zamiast wstrząsu, refleksji, działań prokuratury, rządząca partia w pełni stanęła w obronie Kościoła, tradycji, rozkręcając kampanię nienawiści wokół niewielkiej grupy działaczy ruchów LGBT. Ten sojusz tronu z ołtarzem scalił elektorat, który usłyszał, że wredne LGBT chce zniszczyć polską tradycję i rodzinę przy okazji deprawując dzieci. 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Geomancja dla początkujących! Konkurs!

Jeśli interesujesz się wróżbiarstwem, z pewnością powinieneś poznać geomancję, która w swych licznych postaciach stanowi jeden z najstarszych sposobów odczytywania przyszłości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »