Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 06.08.2019

 
 
 
 
 

Świat w sierpniu

Sierpień jest trzecim miesiącem, w którym tworzą się figury zwane huśtawkami. Pierwszy raz miało to miejsce w czerwcu, gdy naprzeciw Saturna i Plutona w Koziorożcu znalazł się Merkury i Mars w Raku. W lipcu układ ten został wzmocniony nakładającą się na tę opozycję pełnię, której towarzyszyło zaćmienie Księżyca. Sierpniowa huśtawka też będzie mieć miejsce na pełni Księżyca w Wodniku 15.08. Po stronie Słońca w Lwie znajdzie się Wenus i Mars. Napięciowy charakter jest konfiguracji sprawi, że ten tradycyjnie wakacyjny miesiąc do końca taki spokojny nie będzie. 

Pod koniec miesiąca – na drugim w sierpniu nowiu Księżyca – utworzy się niezwykle ciekawa figura wielkiego trygona. Jest to konstrukcja, która zdarza się raz na rok, na dwa. Jednak nie będzie to „zwykły” trygon. Tworzyć go bowiem będą aż siedem planet! Uran w Byku, Saturn w Koziorożcu oraz stellum w Pannie, które utworzy nów (Słońce plus Księżyc), Mars, Wenus i Merkury. Ta niesamowicie mocna, błyskotliwa figura. Trygony w astrologii są uważane za harmonijne, pomyślne konstelacje. Wielki trygon zwielokrotnia ten wpływ. Tyle, że „zwykły” trygon jest stworzony z trzech planet. Sierpniowy zbudowany z siedmiu planet musi mieć też zwielokrotnione pozytywne konsekwencje. Jednak nie tak, jak by się nam pozornie wydawało. Ziemskie wpływy trygona kojarzą się nam z produktywnością, zyskiem, biznesem, dobrobytem. Jednak możliwości naszej planety dochodzą do kresu. Dalszy rozwój rolnictwa, hodowli, chemizacja, zanik bioróżnorodności, niesłabnąca konsumpcja, obecny model biznesu oparty na ciągłym wzroście, wykorzystywaniu zasobów to prosta droga do katastrofy. Musi pojawić się jakaś alternatywna, o której dużo mówimy od czasu wejścia Urana w znak Byka. By to jednak nastąpiło, by zmienił się paradygmat, musi nadejść jakiś impuls, który to wymusi. Zapewne będzie nim kryzys – ekologiczny, ekonomiczny, finansowy, przemysłowy. Nie chodzi jednak o apokaliptyczne straszydła, bo lęków mamy na świecie aż nadto. Chodzi o nową świadomość, globalne porozumienie, wspólne działania. Przy aktualnych napięciach i konfliktach wydaje się to naiwne. Jednak wiele idei i projektów rodziło się z idealistycznych pobudek. Wpływy wielkiego trygona znaków ziemskich będą mieć istotne konsekwencje na polu ekonomicznym i o globalnej gospodarce, finansach, wzroście, walutach, produkcji, cłach i wojnie celnej będzie się w sierpniu dużo mówić. To oczywiście „zasługa” decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa, które eskalują wojnę celną między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Pierwsza od dziesięciu lat obniżka stóp procentowych FED jest wyraźnym znakiem, że Amerykanie poważnie obawiają się spowolnienia gospodarczego. Wzrastające notowania jena, franka szwajcarskiego i dolara mogą oznaczać, że globalny kapitał powoli zaczyna się szykować na kryzys.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij partera którego pragniesz

Być z właściwym człowiekiem to nasze naturalne pragnienie, nasze marzenie. Jak wszystkie naturalne pragnienia, powinno ono móc się spełnić. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »