Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Mówmy o śmierci

Autor Paweł Karwat, 27.04.2019

 

 

 
                                                  Mówmy o śmierci


Temat śmierci bywa przemilczany, albo używa się go nierzadko w celach propagandowych. Śmierć to także dobry przedmiot przemysłu i handlu, co prawda dla niektórych.
Osoby zainteresowane ezoteryką, bioenergoterapią, psychotroniką, szamanizmem bardzo często pomijają temat śmierci, skupiając się na problematyce drugorzędnej, co skutkuje, że ich własne poszukiwania tracą istotny motor.
To właśnie śmierć jest tym, co przede wszystkim budzi w nas zainteresowanie ezoteryczne. Powinniśmy szukać prawdy przez duże P – prawdy o śmierci, o tym co dalej.
Na tej drodze znajdujemy inne aspekty prawdy, o tym skąd się wzięliśmy i kim jesteśmy.
Śmierć jednak ze wszech stron narzuca nam się i wymusza przyjęcie odpowiedniej postawy. Gdyby nie ona nie mielibyśmy powodu, by zająć się duchową ścieżką. Odkładalibyśmy decyzję, żeby nią podążać i nigdy nie zrobilibyśmy ani jednego kroku.
Kiedy jednak uświadamiamy sobie, że mamy niewiele czasu, że ciało się starzeje i że nie powinniśmy marnować możliwości, czujemy przeogromną motywację do działania.
Każdy z nas ma ten wielki problem – śmierć. I każdy z nas otrzymał ciało i to, co na świecie jako środki oraz ścieżkę dotarcia do prawdy. Co z tym robimy? Na czym upływa nasze życie? Czego dowiedzieliśmy się o tym, co dalej?
Naprawdopobniej niczego. Tylu ludzi poświęca lata na ezoterykę, ale poziom wiedzy jest zerowy. W swoim mniemaniu czują się specjalistami, lecz w rzeczywistości ich wiedza nie jest różna od wiedzy niemowląt i zwierząt.
Nie piszę tego, by kogoś obrazić, stwierdzam fakt. Topimy miliony złotych i minut na to, co po prostu nam się nie opłaca, co nie przynosi poznania. Nietrwałość życia nie nauczyła nas niczego. Nadal jesteśmy przywiązani i ulegamy złudzeniu, że śmierci nie ma.
Nie mam nic przeciw zabawie, ale życie nie jest po to, by je przebawić. Doraźne cele i problemy to z perspektywy śmierci dziecinne igraszki. Co znaczą one przy tak dramatycznym fakcie, jak utrata i rozpad ciała?
Kultura zewnętrzna nakierowana jest na złudzenie, że śmierć nie istnieje, że nas nie dotyczy, nie licząc się z przemijalnością. A samo już myślenie o niej uczy zdrowego rozsądku, dystanu i stawiania sobie za cel tego, co naprawdę posiada doniosłą wartość.
Chcę zachęcić Cię Czytelniku przede wszystkim do krytycznego spojrzenia na swoje własne życie. Co zrobiłeś, by poznać prawdę o tym, co dalej?
Nie oceniaj innych, kiedy pokazujesz innych palcem wskazującym trzy z pozostałych wskazują na Ciebie.
Czy w ogóle szukasz prawdy? Czy jest ona dla Ciebie istotna? I co jesteś gotów poświęcić, by ją poznać?
Nie mówię o jakichś filozofiach i teoriach, jak myśli się na ogół w naszej kulturze, opętanej duchem abstrakcji. Chodzi mi o konkrety i wiedzę techniczną, i o umiejętności.
Czy znasz już swoje ciało energetyczne i czakry? Nie chodzi mi o to, czy coś na ich temat czytałeś, ale czy je widzisz, tak jak inne części organizmu. Jeśli nie, to brakuje Ci najważniejszej bazy, która mogłaby Cię zaprowadzić do prawdy.
Możesz kłócić się i krytykować mnie i innych za to, co mówimy o ciele energetycznym, uzdrawianiu, pracy z energią, może Ci się coś podobać lub nie, ale jedynie ta wiedza nie wygląda banalnie w obliczu śmierci. Tylko świadomość, że Twoje ciało nie kończy się na mięsie i kościach, ale istnieje jego praniczny, astralny i mentalny wymiar znaczy cokolwiek istotnego w jej świetle.
Zrób wszystko, co możesz, żeby uświadomić sobie swoje czakry, ciało energetyczne, bo jest to jedyna droga poza śmierć, do zgłębienia jej zagadki i przejęcia władzy nad swoim „życiem po życiu”.
Od ciała energetycznego tylko krok do ciała astralnego i kontaktu z wymiarem, który zamieszkujemy po zgonie grubofizycznego organizmu. Musisz jednak zachowywać się logicznie, inaczej nie dotrzesz donikąd.


==
Odczyty diagnostyczne i przekazy uzdrowicielskie na odległość, kursy ezoteryczne i psychotroniczne, zapraszam na swoją na stronę www.pawelkarwat.pl

 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wegańskie bezglutenowe naleśniki gryczano-grochowe

Główną gwiazdą tego przepisu są bezglutenowe naleśniki, dodatki to już kwestia uznania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »