Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wprowadzenie do Huny cz. 6

Autor Paweł Karwat, 24.11.2018                                              Wprowadzenie do Huny cz. 6

Można z różnych stron zacząć zabierać się do poznawania Huny. Nie ma jednej, najlepszej. Każdy jest inny i ma inne potrzeby, uwarunkowania a różni nauczyciele mają różne charaktery, temperamenty i style nauczania.
Na pewno wysiłki osób związanych z Projektem Aloha i organizacją Aloha International, a tym samym z Huną rodziny Kahili spotykają się w jednym punkcie, a nazywa się on Siedmioma Zasadami Huny.
Tych siedem zasad różnie się rozumie, choć terminy hawajskie dają pewne granice ich interpretacji. Są to, po prostu, słowa języka hawajskiego, mające szeroką konotację, lecz dla osoby, która posiada podejście praktyczne okazują się bardzo proste.
Bez rozwijania doświadczeń żadne z tych słów, czyli żadna z zasad nie będzie miała właściswego sensu. Dopiero kiedy zaczniesz praktykować Hunę staniesz się gotów na ich rozumienie i stosowanie.
Słowo „ike” oznacza świadomość, postrzeganie, w sensie świadomości zmysłowej, ale także wewnętrzne wizje, wiedzę. Ja rozumiem ją także jako intuicję i właściwie na tej koncepcji buduję swoją praktykę, jak też nauczanie.
Zwykły poziom świadomości wiąże się z obserwacją osób i rzeczy na zewnątrz, ale istnieje jeszcze instancja wewnętrzna, która przejawia się na różne sposoby w naszym życiu. Pisał o tym już Platon, gdy jego Sokrates był ostrzegany przez daimoniona (było to określenie pozytywne), wewnętrznego przewodnika by nie robił tego czy tamtego.
Intuicja nigdy nie rozkazuje, ona podpowiada, podsuwa informację, pomysł, nierzadko są to bardzo wyraźne komunikaty.
„Kala” znaczy wolność, relaks, zdjęcie brzemienia, przebaczenie. Ja rozumiem ją praktycznie jako otwartość, która pozwala nam nawiązywać połączenie z tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz.
Otwierając się na świat zewnętrzny i wewnętrzny wchodzisz z nim w kontakt i możesz dzięki temu dokonać zmiany. Aspektami tej otwartości są relaks, przebaczenie jako forma uwolnienia się od duchowego napięcia.
Dzięki otwartości świat zewnętrzny i wewnętrzny stają się dla Ciebie i Twojej świadomości jednym. Możesz dokonując wtedy zmian w tym drugim oddziaływać energetycznie i informacyjnie na ten pierwszy, ale i odwrotnie.
„Makia” to skupienie, cel, koncentracja. Jest to znane z Jogi przykuwanie uwagi do tego, czego się doświadcza. Przykładamy za mało wagi do doświadczeń, przechodzimy nad nimi obojętnie, nie zbliżamy się do nich, nie zgłębiamy ich. Dlatego życie wydaje nam się takie płytkie i, tym samym, niezrozumiałe. My sami nie wiemy jak zacząć na nie wpływać, jak dodać mu energii.
W Hunie pracuje się z tym, co jest, a nie tym, czego nie ma. Koncentracja jest nam potrzebna do tego, by wzmacniać doświadczenie pozytywnych właściwości, zdolności, dzięki którym będziemy mogli uzdrawiać.
Sama zdolność koncentracji, którą rozwija się w Hunie i nie tylko, daje bardzo wielkie korzyści zdrowotne. Pozwala kontrolować umysł i ciało w stopniu nieosiągalnym dla tych, którzy nie umieją się dobrze skupiać.
„Manawa” to chwila obecna, wytrwałość, a „manawanui” to wielka (nui) wytrwałość, co tłumaczy się jako cierpliwość. W praktyce chodzi o to, by uświadamiać sobie wrażenia, jakie przejawiają się w chwili obecnej. Wykonując jakąkolwiek praktykę powinniśmy być świadomi jak reagują nasze ciało i umysł, jakie zmiany ona w tym momencie wywołuje, bo to właśnie w nich kryje się źródło mocy.
Huna nie jest stwarzaniem czegoś z niczego, ale korzystaniem z rozwiniętych właściwości, jakie przejawiamy tu i teraz.
Powyższe cztery zasady odnoszą się do praktyki, wykonywania technik. Przedstawię je jako ogólne instrukcje do przykładowej praktyki nalu:
skieruj uwagę na przedmiot nalu (np. monetę)
rozluźniaj się
koncentruj się na przedmiocie, uświadamiaj sobie jego szczegóły
obserwuj wrażenia, jakie się pojawiają do momentu, aż poczujesz, że doświadczenie przestało być świeże, czyli aż się wyczerpią.

==
Autor tekstu zaprasza na swoją stronę:
www.MuninSzaman.pl – usługi Huny i inne na odległość dla dziedzin finansów, związku, zdrowia, rodziny, duchowości, szkolenia z czakroterapii - warsztaty lokalne


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co to jest afirmacja?

Afirmacje to z reguły krótkie, pozytywne zdania, które są tak stworzone na poziomie świadomości, by przekonać podświadomość o innym stanie rzeczy niż jest. Afirmacje są potrzebne, by wykasować stary program i wgrać w jego miejsce nowy program, oczywiście na poziomie podświadomości. Ma to na celu poprawienie jakości życia danej osoby. Afirmacje mają na celu pobudzić pozytywne uczucia i zastąpić nimi te negatywne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »