Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na listopad 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 01.11.2018

 
 
 
 

 

Świat w listopadzie
Czekają nas dwa ważne wydarzenia astrologiczne. Pierwszy to retrogradacja Urana, który wędrując od wiosny przez znak Byka na cztery miesiące wraca w znak Barana. Uran w Baranie narobił nam sporo kłopotów. I choć to planeta buntu, rewolucji, postępu i zmian, to w Baranie przybrała „baraniaste” emploi. Stąd wiecowe, populistyczne zrywy trybunów ludowych, potrzeba prostych, poruszających emocje haseł i sloganów, niechęć do elit, odwołanie się do prostego ludu. Dodatkowo populistyczne, wiecowe, agresywne zapędy Urana w Baranie pobudziła jego siedmiokrotna ciężka, radykalna kwadratura z Plutonem. Wejście Urana w Byka rozpoczęło inną rewolucję – związaną z żywieniem, rolnictwem, ekologią, źródłami dochodów, bankowością i finansami. Powrót Urana w znak Barana na nowo rozgrzeje populistów, nacjonalistów oraz tych, którzy reagują na takie hasła. Złudzeniem zatem okazało się, że populizm już przemija. Przeciwnie. We Włoszech populistyczna koalicja zaczęła rządy od poluzowania polityki finansowej tego ekstremalnie zadłużonego kraju. Dług Włoch jest rekordowy w UE i wynosi ponad 131%, więc zamiast ograniczać zadłużanie, robi coś dokładnie przeciwnego, co może wpędzić Włochy w kryzys porównywalny do greckiego. Inny wymiar baraniastego populizmu typu machoistowskiego mamy okazję oglądać w Brazylii. Zwycięzca wyborów prezydenckich były wojskowy Jair Bolsonaro jest zwolennikiem tortur, przemocy wobec kobiet, pochwala krwawą juntę, która rządziła Brazylią w latach osiemdziesiątych.

Zgoła przeciwne działanie będzie mieć ingres Jowisza w znak Strzelca. Jest to znak władztwa dla Jowisza, w którym to znaku jest on zatem mocny, więc będą się ujawniać klasyczne jowiszowe tendencje. Jowisz w Strzelcu symbolizuje optymizm, prawo, moralność, etykę, prawdę, zasady i reguły, dzięki którym społeczeństwo i państwo funkcjonują w sposób właściwy. Poprzednio Jowisz znajdował się w Strzelcu w roku 2007, czyli w przeddzień wybuchu kryzysu ekonomicznego w 2008 roku. Można by zatem potraktować go jako swoistego patrona bańki spekulacyjnej, która w roku 2007 dobijała szczytów, mimo, że się rozkręcała już wcześniej, gdyż optymizm inwestorów oraz zwykłych ludzi, którzy kupowali akcje i mieszania, sięgał zenitu. W roku 2019 prawdopodobnie nie powtórzy się jego spekulacyjne podkręcanie bańki, a jedynie ujawni ludzkie słabości i namiętności związane z posiadaniem. Jego dążeniem jest szeroko rozumiane dobro. Nadawanie praw było w dawnych czasach przywilejem. Dziś prawo traktujemy raczej jako system ograniczeń i norm. Być może wejście Jowisza w znak Strzelca przypomni o fundamentalnej zasadzie, jakie przyświecały wszystkim wybitnym prawodawcom. To dobry znak dla popadających w dyktatury i totalitarne autokracje krajów takich, jak Rosja, Turcja, Węgry, a ostatnio także i Polska. Ludzie sobie przypomną o prawach człowieka, o znaczeniu konstytucji, wolności obywatelskich, demokracji. Konfrontacja nacjonalistycznego, radykalnie prawicowego populizmu z prawodawczymi i wolnościowymi ideami Jowisza w Strzelcu będzie jednym z ciekawszych tematów nadchodzących miesięcy. Moralność, prawo i etyka prowadzą nas zarazem w stronę stricte religijną, gdyż Jowisz jest patronem religii – nie tyle w znaczeniu mistyczno-duchowym, ile w znaczeniu teologicznym, filozoficznym, prawnym i moralnym. Ostry bój stoczy na tym polu papież Franciszek, który jest w niezwykle ciężkim i trudnym okresie życia. Uran na MC jego urodzeniowego horoskopu oraz Saturn na IC horoskopu ingresu papieskiego nie wróżą mu łatwych chwil. Dojdzie zatem do mocnego starcia idealistycznych i postępowych działań Franciszka ze stawiającym opór konserwatywnym lobby, wspieranym przez tzw. mafię watykańską. Echa tych wstrząsów dotrą i nad Wisłę, gdyż w horoskopie wejścia w życie konkordatu między Stolicą Apostolską a Polską mamy do czynienia z wybuchowym tranzytem Urana przez IC tegoż horoskopu. Papież prawdopodobnie zacznie robić porządki także w polskim Kościele.

W listopadzie czeka nas jeden, ale dość mocny i ważny układ. 23 listopada na pełni Księżyca będzie mieć miejsce półkrzyż znaków zmiennych, który utworzy pełnia (Słońce w Strzelcu, Księżyc w Bliźniętach) w kwadraturze do Marsa w Rybach. Dodatkowo Słońcu towarzyszyć będzie Jowisz i Merkury, a Marsowi słaba koniunkcja Neptuna. Pamiętając o tym, że mamy do czynienia ze znakami zmiennymi, możemy potraktować tę figurę, jako sygnał potężnych zawirowań, wstrząsów i właśnie – nomen-omen – zmian. To bardzo niespokojny politycznie i społecznie czas, który prowokować będzie „złych” ludzi w polityce do nieprzewidywalnych, szaleńczych, ekstremistycznych zachowań. Podobnie niespokojne chwile czekają nas w gospodarce. Po kilku mocnych huśtawkach na rynkach finansowych, czeka nas kolejna. Dotychczasowe spadki na giełdach były mocno bronione przez trzymających długie pozycje inwestorów, banki centralne i rządy. Wstrząsowa natura półkrzyża nie pozwoli na utrzymanie status quo. Jeszcze bardziej niebezpiecznie wygląda wpływ tego półkrzyża na pogodę. Przyniesie to liczne kataklizmy, a w Europie atak zimy, więc okres między 21 a 25 listopada będzie wyjątkowo trudny pogodowo.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Skupianie się na wygodzie

Podstawową rzeczą, jaką powinniśmy nauczyć się robić kiedy chcemy pracować z konfliktami, to relaksacja. Do praktyki wewnętrznej nie podchodzi się zestresowanym. Może ona wtedy przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »