Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2018

 
 
 
 
 
Bunt się już tlił od jakiegoś czasu, ale nie był zauważany. Narastała bowiem masa krytyczna niechęci wobec pazerności Kościoła na pieniądze i władzę, na jego obojętność wobec ofiar księży pedofilów, na zaostrzanie i tak mocno radykalnej ustawy antyaborcyjnej. Potrzebny był więc jakiś impuls, który by to wyzwolił. Nie była to butelka z benzyną, masowe akty apostazji, bunt dzieciaków na lekcjach religii. Impulsem tym stał się film, a właściwie dwa filmy. Pierwszy – wstrząsający obraz Wojciecha Smarzowskiego „Kler”, który bije rekordy w kinach. Czegoś podobnego nie było w polskich kinach od premiery „Człowieka z Marmuru” Andrzeja Wajdy. Wielu komentatorów twierdzi, że jest to jeden z najważniejszych filmów ostatnich kilkudziesięciu lat, mimo, że nie zdobył głównych nagród (poza nagrodą publiczności) na festiwalu filmów w Gdańsku. Weekend otwarcia zamknął się imponującą liczbą niemal miliona widzów, co pobiło wszelkie rekordy ostatniego trzydziestolecia polskiej kinematografii. Drugim filmem, który – no właśnie – jeszcze nie został pokazany, a już jest głośny jest (będzie) dokument redaktora Tomasza Sekielskiego, który szykuje dokument o księżach pedofilach i ich ofiarach. Gigantyczna frekwencja w pierwszych dniach wyświetlania filmu jest najlepszym przykładem, że w Polsce dojrzewa bunt, gniew, sprzeciw wobec tego, co się dzieje na stylu Kościół – państwo. Jest to zapowiedź jakiejś ważnej zmiany społecznej, która może doprowadzić do poważnych wstrząsów na łonie polskiego Kościoła, ale też może naruszyć pewne zasilające pozycję Kościoła fundamenty, czyli pokornie schylającą głowy społeczność wiernych. 
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Inteligencja i Moc Prawdziwego Ja

W naszym wnętrzu istnieje inteligencja. Wbrew pozorom nie ma jej w naszym ciele i umyśle. Ciało i umysł mają inteligencję, która płynie z naszej istoty. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »