Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2018

 
 
 
 
 
Gospodarka
Polska nie jest samotną wyspą na oceanie ekonomicznych zależności. Jesteśmy ściśle powiązani z innymi rynkami, sytuacją w strefie euro, a przede wszystkim gospodarką Niemiec. I jakkolwiek biliby pianę sterowani przez rosyjskie służby nacjonaliści próbują wzmacniać wrogość Polski do Niemiec, to w naszym najlepszym interesie są dobre relacje z zachodnim sąsiadem. Polski eksport do Niemiec wynosi bowiem ponad 200 mld złotych i stanowi blisko 30% całości polskiego eksportu. Jeśli zatem coś będzie szwankować w niemieckim biznesie, Polska odczuje to szybko i dotkliwie. Już wiosną na IC horoskopu Niemiec pojawił się Saturn, którego tranzyt przez dół horoskopu jest często zapowiedzią głębokich kryzysów, ekonomicznej bessy, osłabienia dynamiki produkcji i sprzedaży. Saturn po raz trzeci przejdzie IC Niemiec w grudniu, co już widać na wskaźnikach PMI (Purchasing Managers Index), który jeszcze w styczniu sięgał imponującego poziomu 64 punktów, by we wrześniu niebezpiecznie zbliżać się do poziomu 50 p. Spadek poniżej poziomu 50 punktów oznacza, że przedsiębiorcy spodziewają się recesji, spadku produkcji, a nawet kryzysu. Gospodarka Niemiec zatem hamuje, co już widać w polskich wskaźnikach. Narastają problemy firm budowlanych, przemysł zaczyna zwalniać i już nie rośnie zatrudnienie. W horoskopie złotego (denominacja) Saturn wchodzi w koniunkcję z Księżycem, co może oznaczać mocne zawirowania na krajowym rynku finansowym. Nie są wykluczone jakieś bankructwa firm oraz kłopoty banków. Dużo gorzej będzie, gdy Saturn w grudniu przejdzie przez Słońce horoskopu denominacji, więc rok się będzie kończył pesymistycznie dla polskiej gospodarki. Przed nami jedna z największych zmor ekonomistów, czym jest inflacja, a którą można nazwać po prostu rosnącą drożyzną. Jej skutki będą dotkliwie dla kieszeni Polaków. Warszawska giełda zaliczy jakieś mocne tąpnięcie, przede wszystkim w okresie  08-11.10 a dużo mocniej między 22 a 26.10. Połowa miesiąca powinna być na krajowym rynku stabilna, a nawet wzrostowa.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Czy wiesz, że jelenie umierają na zawał mięśnia sercowego?

Wszystkie choroby miały pochodzenie kon?iktowe i wszystkie były zarządzane przez mózg. Mózg jest sługą, nie panem. Naucz się wydawać dobre rozkazy, znajdować dobre rozwiązania i daj kierownictwo temu, co jest właściwe w Tobie, a będziesz dobrze prowadzony. - Dr Gérard Athias »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »