Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na sierpień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.08.2018

 

 

 

Demony zaćmienia
W przededniu zaćmienia Księżyca na pełni, w który zaangażowany jest również Mars i Uran tworząc układ półkrzyża, dochodzi w Polsce do realnego, tym razem jasno określonego i zdefiniowanego w politologicznym ujęciu końca demokracji. Zaćmienie Księżyca łączy się z zaćmieniem umysłów Polaków, którzy niemal obojętnie patrzą na to, jak wybrana przez nich władza zabiera im wolność, zabiera im demokratyczny ład ufundowany na bazie monteskiuszowskiego trójpodziału władz. Dymiące grille, rozbawieni goście w restauracyjnych ogródkach, rozleniwieni plażowicze nad morzem i jeziorami. Nie interesuje ich wolność, demokracja, niezależność sądów. Nawet nie dlatego, że popierają rewolucję w sądownictwie. Bardziej dlatego, że po prostu nie wiedzą o co chodzi. Można by się nawet zastanawiać nad tym, że wybór momentu, w którym wywalczoną trzydzieści lat temu demokrację będziemy składać do trumny – właśnie na zaćmieniu Księżyca – jest dość „trafny”. Od wieków zaćmienia były złowróżbnym znakiem. Obecne też nie napawa optymizmem. To już nie jest 13 grudnia 1981, gdy totalitarny walec przewalił się przez Polskę wprowadzając z dnia na dzień bezwzględną dyktaturę. To dyktatura wchodzi miękko, jak podgrzewana powoli żaba, która przyzwyczajając się do coraz bardziej gorącej wody, w końcu się ugotuje, bo nie wyskoczy, gdy jest na to odpowiedni moment. Zaćmienie Księżyca wszakże nie musi być wyłącznie złą wiadomością dla tych, którzy są zmartwieni upadkiem demokracji. Zaćmienie wpływa na wszystkich. Również na zwolenników tych zmian. Często w takich okolicznościach sytuacja wymyka się spod kontroli, zaczyna iść w nieprzewidywalnym kierunku, wprowadza chaos, zamieszanie, rozprzężenie. Wielu zwolenników tych radykalnych „reform” wcale nie uważa, że jest to upadek demokracji, że to kroki w kierunku dyktatury. Urzeczeni populistyczną manipulacją nie wiedzą, że wspierają coś, co z reformami i realną poprawą sytuacji sądownictwa nie ma nic wspólnego.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Narzędzie bogów i władca Bali

Żywy, groźny, święty - tak w największym skrócie można opisać Wulkan Gunung Agung, najwyższy szczyt Bali. Jego wysokość sięga do 3142 m n.p.m. Swoim wielkim trzonem góruje on nad wyspą przypominając mieszkańcom o potędze bogów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »