Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wprowadzenie do Huny cz. 3

Autor Paweł Karwat, 28.07.2018
                                 Wprowadzenie do Huny cz. 3

Huna wg Serge’a Kahili Kinga i Aloha International jest, przede wszystkim, sposobem poznawania, a nie określonego działania o charakterze praktycznym. Niezrozumienie tej zasady (której na imię “ike”) powoduje, że nie rozumie się całego systemu.
Sytuacje życia są rozmaite. Każdy z nas znajduje się w specyficznej, indywidualnej okoliczności. Huna to, zasadniczo, identyfikowanie obecnych w niej trudności i poszukiwanie metod ich rozwiązania.
Techniki poznawane na gruncie Huny nie są technikami uniwersalnymi, jako że nie istnieje uniwersalna sytuacja. Tym, co w Hunie uniwersalne, a przynajmniej co wykracza poza konkret, to jej zasady.
Każdy problem wymaga poznania, czyli diagnozy, i jest to twierdzenie o charakterze ogólnym. Od niego zaczyna się Huna i na nim bazuje.
Nauczyciele oferują różne metody i techniki, ale nie mogą być one traktowane jako ani jedyne, ani najlepsze, by być w zgodzie z zasadami Huny.
Jak rozwiązać dany problem? Używanie do tego celu Huny jest, przede wszystkim, otwartym pytaniem o to rozwiązanie, kiedy nie narzuca się żadnego sposobu, żadnej techniki. Technika, czy też metoda rozwiązania zostanie dopiero poznana, odkryta, często za pomocą jasnowidzenia i telepatii, i niekoniecznie musi ona posiadać rodowód hawajski.
Poznanie (ike) może wskazać na coś znajdującego się pod ręką, na coś już poznanego, albo na coś, co wcale nie charakteryzuje się subtelnością.
Umiejętne posługiwanie się poznaniem, świadomością, intuicją, wglądem (wszystkie te słowa należą do konotacji “ike”, która jest jeszcze bogatsza) to właśnie… Huna, w jej esencji.
Ktoś chcący wziąć się za wiedzę hawajską o wspomnianej nazwie musi, zasadniczo, dotrzeć do swojej naturalnej świadomości, do intuicji, wglądu bezpośredniego, bez wtrętów w postaci autorytetów i specjalistów, bez filtru i blichtru technik i kursów.
Nie wtedy praktykujesz istotę tej wiedzy, kiedy poznajesz kilka ćwiczeń, jak pikopiko, la’a kea czy nalu, ale wtedy, kiedy zidentyfikowałeś problem i na podstawie wglądu poznałeś sposób jego rozwiązania - ten sposób, jaki podsunęła Ci intuicja.
Hunę, według tego, jak ją stosuję i poznaję, można sprowadzić do posługiwania się intuicją w celu poznania problemu i sposobu wyjścia z niego. Cała reszta to tylko przypisy do tego.
Czym jest intuicja i jak nawiązać z nią kontakt według tego, jak sugeruje to Huna, to tematy, bez których opanowania ta wiedza nie zadziała, mimo że ktoś może poznać wszystkie liczne techniki szamańskie, których w swoich książkach uczy Serge Kahili King.
Można dodać do Huny techniki z innych systemów, ba, nawet będzie trzeba, jako że w jednej szkole nie znajdziemy całej wiedzy. Tu nie o to chodzi, tylko o to, żeby widzieć i na podstawie tego działać, jako że tylko właściwe poznanie, a nie żadne czary-mary, zapewnia nieprzypadkową skuteczność.


==
Indywidualne usługi szamańskie, metody Huny i inne - zapraszam na www.muninszaman.pl

  

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Nowy numer Adremidy - październik 2012

Nowy numer Adremidy! Zobacz, co ciekawego kryje się na jej stronach! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »