Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

Serc Rozmowa - wywiad z Markiem Tokarzem

Autor Natalia Toczek, 09.07.2018

                                                         Serc Rozmowa

Wywiad z Markiem Tokarzem, profilaktykiem zdrowia, twórcą bloga http://terapienaturalne.blogspot.com/, autorem metody Serc Rozmowa oraz Dotyk Serca.

Jak ukształtowała się Twoja forma pracy z drugim człowiekiem i narzędzia, z którymi teraz pracujesz?

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. Brałem wtedy udział w kursie Uzdrawiania Energią Praniczną. Podczas skanowania wewnętrznej struktury ciała ludzkiego poczułem, stojąc w odległości jednego metra od danej osoby, że boryka się ona ze schorzeniem marskości wątroby. Wtedy mój logiczny umysł „stanął dęba”. Od tego momentu coraz bardziej angażowałem się we wszelkie sprawy bioterapii. Pomagałem w organizowaniu medytacji, kursów i szkoleń. Założyłem blog terapie naturalne, który prowadzę do dzisiaj. Moje dzieci (a po czasie także i sceptyczna dotąd żona) korzystały z zabiegów bioenergoterapii, które wykonywałem. Poza tym już wtedy moja praca zaczęła się wiązać z masażami. 

I właśnie wtedy ukształtował się masaż Dotyk Serca lub Czuły Dotyk. Na czym on polega?

Dotyk Serca to połączenie masażu i przekazu energetycznego. Podczas jego trwania odczuwam dłońmi przestrzeń energetyczną człowieka. Uwalniają się wtedy elementy tkwiące w danej osobie np. karnacyjne, które widzę i odczuwam zarówno ja jak i – w tym samym czasie – osoba masowana. 

Połączenie Twoich pasji i sfery zawodowej ewoluowało jednak dalej. Wielogodzinne medytacje przyniosły w końcu odczucie, że to nie umysł rządzi Tobą, a Ty sam kreujesz własną rzeczywistość. Przyszła zmiana świadomości. I na tej właśnie podstawie wykrystalizowała się Serc Rozmowa. Czym jest ta metoda?

To godzinna rozmowa. Opiera się ona na odszukiwaniu praprzyczyn naszych dolegliwości czy niepowodzeń życiowych i przepracowanie ich. Najczęściej, a właściwie zawsze, są one związane z rodzicami, od których dostajemy pewne programy. Do 8 roku życia każde dziecko chłonie je beznamiętnie. Zakotwiczają się one w podświadomości i mają diametralny wpływ na nasze zachowania, a także nawet i wygląd fizyczny. Odkrycie ich i przepracowanie pozwala na zmiany świadomościowe. Kluczowym celem tego tzw. „przepracowania” jest zrozumienie ich oraz odczucie wdzięczności. Nie chodzi tutaj więc tylko o wybaczenie. Dopiero poczucie wdzięczności zamyka lekcje, z którą przyszliśmy.
Co więcej: rozmowa trwa godzinę i jest nagrywana. 
Po sesji celowo proszę o odtwarzanie jej w domu kilkunastokrotnie. Podczas rozmowy zapamiętujemy jedynie około 20 procent treści, które same wypowiedzieliśmy. Odtworzenie nagrania pozwala na ponowne odkrycie czy uświadomienie sobie pewnych sprawy. 

Serc Rozmowie towarzyszy miesięczny trening zmiany świadomości. Jak byś go scharakteryzował?

Trening zmiany świadomości to harmonogram składający się z trzech aspektów określających nasze życie – Ciało, Umysł i Duch. Każda z grup zawiera pewne wskazówki pomagające w zmianie świadomości. Proponuję w nich m.in. zmianę diety, dobre nawodnienie organizmu, ćwiczenia, odpowiednie podejście do toksyn w kosmetykach i jedzeniu, różne formy relaksacji, medytacji, polecam inspirujące filmy czy wykłady. Grupa „dla ducha” obejmuje wszystkie czynność, które sprawiają nam radość (chodzi o to by je wykonywać bez odczuwania wyrzutów sumienia, strachu czy wstydu).
Realizując harmonogram wdrażamy każdą z tych rzeczy do swojego życia. Trening trwa jeden miesiąc. Jest to celowo określony czas. Powtarzana przez 28 dni czynność staje się dla nas nowym przyzwyczajeniem (w ciągu miesiąca tworzą się bowiem nowe połączenia neuronowe w mózgu). Trening jest więc pewnym motywatorem (i przypominajką) do zmian, które chcemy realizować w naszym życiu.

Co sprzyja i pomaga w zmianie świadomości?

Zmiana świadomości jakiej dokonujemy wiąże się z wprowadzeniem pewnych elementów w naszym stylu życia.
Pierwszym z nich to regularna MEDYTACJA (wiem, bo praktykuję medytacje od 10 lat). Działa ona antystresowo, wycisza umysł, obniża ciśnienie, przywraca homeostazę organizmu, itd. Kolejnym aspektem transformacji, który właściwie pojawia się sam na pewnym etapie jest zmiana sposobu odżywiania. Od wielu lat jestem wegetarianinem, wybieram to, co jem i piję. Daję przestrzeń ciału, aby się oczyszczało. 
Diecie towarzyszą odpowiednie, regularne ćwiczenia m.in. „Pięć Rytów Tybetańskich”, które wpływają zarówno na ciało fizyczne jak i energetyczne. Do tego wystarczy dodać 30 minut szybkiego spaceru i nasze ciało jest zaopiekowane.
Ostatnim ważnym elementem jest świadome wycofanie ze swojego życia telewizora i radia. Kocham muzykę, ale słucham tylko wybranych utworów, bez reklam. 

Zmiana świadomości pozwala na to, by popatrzeć na Życie z innej perspektywy.
 

Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników: 

Twoja Siła czy Twoja Moc. Siła to element umysłu, a Moc to element serca. Niech Moc będzie z Tobą. Pamiętaj o tym.


Zapraszamy: http://terapienaturalne.blogspot.com/

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Terapie kwantowe (5) Zagadka nieśmiertelności cz. 2

Wiele osób twierdzi, że na telepatię, telekinezę czy prekognicję nie ma dowodów naukowych, jednak rzeczywistość jest inna. Dr Danuta Adamska-Rutkowska uważa, że świadomość nie jest abstrakcją, ponieważ doskonale zdajemy sobie wszyscy sprawę z jej istnienia, zatem musi być wpisana w naturę i mechanizmy funkcjonowania rzeczywistości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »