Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wprowadzenie do Huny cz. 2

Autor Paweł Karwat, 12.06.2018


                                   Wprowadzenie do Huny cz. 2

Ludzie od wieków wierzą w czary i wyznają religie. Nauka akademicka, która przez wieki znajdowała się w rękach kościoła katolickiego, skutecznie odcięła swoim mieczem prawie wszystko, co pochodziło z ludowych źródeł, przynajmniej na poziomie oficjalnym.
W ten sposób wrzucono wszystkie przekazy szamańskie do jednego, wielkiego worka zabobonów.
Dzisiaj, na gruncie mentalności europejskiej, uwarunkowanej przez wiarę chrześcijańską i wiedzę akademicką, chcąc podejmować się takich rzeczy, jak Huna, traktujemy to jako coś, co kwalifikuje się do kategorii wierzeń.
Trudno jest, wielu osobom, jak mnie było na początku, podejść do Huny jako do czegoś, co nie wymaga przyjmowania niczego dogmatycznie. Sądzę, że może to stać się największą barierą dla każdego, kto zechce po nią sięgnąć.
Nie przekroczył jej nawet człowiek, który rozsławił słowo “huna” na całym świecie - Max Freedom Long. Do dzisiaj, moim zdaniem, ok. 80% ludzi, którzy coś o Hunie słyszeli, opiera się na książkach Longa, który nie głosił prawdziwego, hawajskiego szamanizmu, ale system, właśnie zasadzający się na wyznaniu wiary w boskie, istniejące poza nami, gdzieś w kosmosie “Wyższe Ja”.
Ktoś, kto czerpał informacje z tych publikacji, właściwie, to nie ma zielonego pojęcia o tym, czym Huna jest naprawdę. Są tam, co prawda, pewne elementy bliskie oryginałowi, ale jest ich tak niewiele i są tak nieistotne, że mamy, w istocie, dwie Huny - jedną zreligizowaną i drugą szamańską, tę prawdziwą, wywodzącą się ze środowiska Serge’a Kahili Kinga i Aloha International.
Prezentuję tu Hunę Kahili - słowo “Kahili” jest nazwiskiem rodziny z wyspy Kauai, która przekazała Serge’owi Kingowi i jego ojcu wiedzę autentycznie hawajską.
Dzisiaj, tak naprawdę, nie ma specjalnie wyjścia - ktoś, kto chce mieć jakiekolwiek pojęcie o Hunie, musi zaczerpnąć z tradycji Aloha International, chyba że przebywa na Hawajach i uczy się od jakiegoś kahuny. Żaden, bowiem, poza Serge’m Kahili Kingiem, nie uczy otwarcie i na całym świecie, nie promuje też wiedzy przez książki.
Jeżeli Czytelnik czytał M. F. Longa, to w cyklu tekstów mam dla niego do zaoferowania coś innego. Pragnę, aby zapomniał na ten czas o wszystkim, co zapamiętał, lub, przynajmniej, żeby nie utożsamiał tego, czego się dowiedział z tym, czego się dowie. To są dwie różne “Huny”, o diametralnie różnym charakterze.
Zanim przejdziemy do szczegółów Huny Kinga, wymieńmy najważniejsze, z mojego punktu widzenia, różnice z “Huną” Longa:
- wg Longa Wyższe Ja, Aumakua znajduje się poza ciałem i łączy się z nami czymś w rodzaju sznura - u Kinga nie ma takich koncepcji, nie ma wiary w istniejące poza nami osobiste bóstwo
- “Huna” Longa wymaga, tym samym, wiary w Wyższe Ja, podczas gdy Huna Kinga w pełni opiera się na doświadczeniu
- “Huna” Longa została stworzona przez niego samego, z połączenia strzępów hawajskiej tradycji, elementów psychologii, teozofii i okultyzmu oraz religii zachodniej (głównie chrześcijaństwa) - Huna Kinga to przekaz rodzinny z wyspy Kauai
- zwolennicy “Huny” Longa dobrze zrobią, kiedy wezmą pod uwagę fakt, że autor poczytnych książek popełnił samobójstwo, co świadczy ujemnie o promowanej przez niego nauce - z kolei Huna Kinga jest nieustannie potwierdzana (także przeze mnie, moich klientów, kursantów i tysiące ludzi na całym świecie) jako narzędzie, i to nierzadko spektakularnego, uzdrawiania
- “Huna” Longa pełna jest opętań i egzorcyzmów, “zjadających towarzyszy” (wielu w Polsce, ale i na pewno na świecie realizuje takie praktyki pod płaszczykiem Huny, a nawet usług bioenergoterapii, sam spotkałem dwie takie osoby a słyszałem o większej ilości; padłem też ofiarą takiej szarlatanerii) - w Hunie Kinga nie ma gromienia duchów, odcinania wampirów astralnych, zło jest depersonifikowane a nie personifikowane (jako diabły, szatany, demony, wampiry, upiory zmarłych)
Na łamach Ezotera pragnę pokazać czym jest Huna Kinga taką, jaką ją od lat stosuję, co może kłócić się z wieloma poglądami i działalnością osób, które nazwy “Huna” używają do określania nim tego, co i nieautentyczne, i szkodliwe.
Informacje o systemie, który prezentuję, Czytelnik może poszerzyć przez takie książki Serge’a Kahili Kinga, jak “Szaman miejski”, “Bądź mistrzem ukrytego ja”, “Natychmiastowe uzdrawianie”.
Poznaj prawdziwą Hunę, bo tylko ona przynosi prawdziwe korzyści!
--
Potrzebujesz pomocy uzdrowicielskiej? Zgłoś się na bezpłatną diagnozę na odległość: www.muninszaman.pl 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Hipnoza dla początkujących

Poznaj idealną książkę do odkrywania tajników hipnozy i autohipnozy. Już na początku zrozumiesz, że wbrew powszechnej opinii, podczas hipnozy jesteśmy świadomi i przytomni ? po prostu nie dekoncentrują nas zewnętrzne zakłócenia, a podawane sugestie kierują myśli w wyznaczonym celu. Stosując techniki hipnozy opisane w tym podręczniku, nauczysz się tworzyć taką rzeczywistość, jakiej dla siebie pragniesz. A co najważniejsze ? opanowanie ich jest łatwe i nie zajmie ci wiele czasu! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »