Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na czerwiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.06.2018

 
 
 
 
 
Pojawiły się bowiem na świecie nowe, poważne zagrożenia i ryzyka. I choć uniknęliśmy do tej pory wojny handlowej, to jednak decyzje Trumpa, by wprowadzić zaporowe cła na stal i aluminium – już nie tylko z Chin, ale także z Kanady i UE, tę wojnę celną w praktyce rozpoczęła. Nasila się wojownicza retoryka Putina. Trump zaś swoimi dwiema fatalnymi decyzjami (przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy, oraz zerwanie porozumienia pokojowego z Iranem) niemal podpala Bliski Wschód. W Europie w ostatnich dniach zaczęły się potęgować lękowe nastroje związane z sytuacją polityczno-ekonomiczną Włoch. Sprytna polityka Putina, który gdzie tylko może, wspiera lewicowych i prawicowych populistów, radykałów i nacjonalistów, postawił na Włochy, gdzie ma silne zaplecze w postaci Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej. Włochy są w permanentnym kryzysie politycznym właściwie cały czas. Premierzy i rządy zmieniają się mniej więcej co półtora roku. I choć świat się już do tego przyzwyczaił, doszły do tego poważne problemy ekonomiczne. W ostatnich bowiem tygodniach rentowność włoskich obligacji gwałtownie wystrzeliła w górę, co świadczy o tym, że inwestorzy źle oceniają sytuację ekonomiczną Włoch. Kraj jest ten potwornie zadłużony, a wiele banków jest zagrożonych upadłością. Dług Włoch wynosi 120 %, a kwota jest szokująca – 2,3 bln euro. To osiem razy więcej, niż Grecja, z którą Unia Europejska miała potężny problem. Kryzys we Włoszech będzie mieć dużo poważniejsze konsekwencje. Nie nastąpi on jednak tak szybko, albo inaczej – jego konsekwencje będą narastać etapami, gdyż dyrekcyjny Uran znajdzie się na MC Włoch dopiero na przełomie lat 2019-2020. Póki co Włochy mają nowy rząd, który zdecydowanie uspokoił atmosferę na rynkach, ale – tak jak już napisałem wcześniej – tylko na pewien czas, gdyż problemy wrócą na pewno. Do głosu coraz mocniej dochodzą radykałowie. Już nie tylko we Włoszech, ale też w Hiszpanii, oraz niemal na całym obszarze Europy Wschodniej i w Bałkanach.
 
Do katastrofy w greckim stylu we Włoszech raczej nie dojdzie, ale kraj ten czekają duże, poważne wstrząsy. Na szczyt horoskopu niepodległości Włoch z 1946 roku wkracza dyrekcyjny Uran, co wywoła serię dramatycznych kolapsów w tym kraju. Wydarzenie to mogłoby być zapowiedzią prawdziwej katastrofy, ale jednocześnie na MC wkracza Słońce, a na ascendencie tegoż horoskopu mamy Jowisza, więc do totalnego bankructwa, jakie nastąpiło w Grecji, raczej we Włoszech nie dojdzie. Podobne wydarzenie widzimy w horoskopie Unii Europejskiej, gdzie na MC wkracza – tym razem – tranzytujący Uran, więc Unia Europejska, jaką obecnie znamy, przejdzie przez gruntowne zmiany. Jednak Uran na MC na pewno przyniesie silne zawirowania, a może nawet i wstrząsy. Tranzyt Urana przez MC tegoż horoskopu może mieć jednak pewne pozytywne skutki. Wyzwoli w elitach europejskich determinację do poszukiwania nowych ścieżek rozwoju i przyszłości starzejącej się, słabnącej w globalnej konkurencji Europy. Wszakże takie procesy nie dzieją się spokojnie, co mimo wszystko zapowiada jakiś poważny kryzys na łonie UE. Konsekwencje wędrówki Urana przez MC horoskopu UE widzimy już w zapowiedziach głębokich zmian polityki spójności, których Polska – jak na to wygląda – będzie główną ofiarą tracąc blisko 25% funduszy unijnych, to jest około 25 mld euro.
 
Obserwujmy zatem pilnie końcówkę miesiąca, gdyż może być to jeden z trudniejszych momentów tego roku, a konsekwencje huśtawki mogą być znaczące.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie (część 1)

Osoby zainteresowane rozwojem osobistym napotykają często na pojęcie "uzdrawianie" lub metody uzdrawiające. Dzieje się tak często dlatego, że wiedza Dalekiego Wschodu przesiąknięta jest nauką o energii życiowej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »