Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wprowadzenie do Huny - cz. 1

Autor Paweł Karwat, 22.05.2018


                                  Wprowadzenie do Huny - cz. 1

Huna to hawajski szamanizm. Szamanizm odróżnia się od magii, religii, ezoteryki, okultyzmu.
Co takiego wyróżnia szamanizm?
Dla wielu osób wyrażenia, które wypisałem, są jednoznaczne, i być może nie względem siebie, ale względem szamanizmu oznaczają one zupełnie coś różnego.
Szamanizm jest SZTUKĄ, a dokładnie rzemiosłem.
A teraz trochę implikacji tematycznych:
  - jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to nie opiera się na wierze w dogmaty (istnienie istot wyższych, przymioty religijne)
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to nie opiera się na szczególnych super-predyspozycjach pojedynczych osób, na niczyim indywidualnym objawieniu
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to nie ma w nim miejsca na zjawiska nadprzyrodzone (duchy, zjawy, demony i anioły)
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to jego praktyka znajduje się pod kontrolą osoby praktykującej
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to nauczyciel czy mistrz jest tylko źródłem informacji i wsparciem, a nie duchowym przewodnikiem, potocznie rozumianym guru czy kimś sprawującym nad nami władzę
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to poznajemy go metodycznie, a nie chaotycznie, to posiada on własną tradycję i sukcesję (jak prawdziwa Huna, przekazywana z pokolenia na pokolenie w obszarze rodzin hawajskich, a od pewnego czasu, dzięki organizacji Aloha International i jej twórcy Serge’owi Kahili Kingowi na całym świecie)
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to Ty (najprawdopodobniej) możesz zostać szamanem!
- jeżeli szamanizm jest rzemiosłem, to szaman jest REALISTĄ
W przypadku religii, ezoteryki, magii, okultyzmu mamy do czynienia niekoniecznie z wiedzą taką, jak Huna. Bywa, że elementy Huny promuje się w osłonie innego rodzaju tradycji - spirytualistycznej ideologii, filozofii czy teologii.
Jako rzemiosło Huna nie jest także nauką w sensie nauki akademickiej. Ta ostatnia to tzw. wiedza KNOW-WHAT - celem każdej nauki jest TYLKO poznanie czegoś, z kolei celem wiedzy KNOW-HOW (wiedzy praktycznej, takiej jak szamanizm) jest zrobienie czegoś. Tym, czego zrobieniem interesuje się szamanizm, czyli Huna, jest szeroko pojęte uzdrowienie:
- sfery finansów
- sfery związku
- sfery zdrowia
- sfery rodziny (ohana - to hawajskie słowo ma szersze konotacje, chodzi o wszystkie permanentne relacje społeczne)
- sfery duchowości (samoakceptacja, szczęście i cnoty moralne)
Wiedza KNOW-HOW bazuje na pewnych elementach wiedzy KNOW-WHAT, którym przyjrzymy się w dalszej części wprowadzenia, ale robi to tylko w sposób praktyczny, odnosząc pojęcia do rzeczy, które są obserwowane i doświadczanie, a potem zmieniane, uzdrawiane, a nie hipotez czy innych bytów czysto myślnych.
Pojęcia te, którymi posługują się szamani, w tym praktycy Huny, nie mieszczą się ani w religijnym, ani w naukowym, ani w ezoterycznym światopoglądzie, ani nawet w zdrowym rozsądku większości ludzi. Nie oznacza to jednak, że oznaczają one abstrakcje lub iluzje.

==
www.MuninSzaman.pl - usługi Huny, uzdrawianie życia (zdrowie, inne dziedziny) na dystans, szkolenia z Huny wg przekazu Aloha International
www.Naturonet.pl  Twój portal o zdrowiu.


Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Samouzdrawianie oddechem pranicznym

Instrukcja samouzdrawiania: usiądź lub połóż się wygodnie. Znajdź taką pozycję, w której czujesz się dobrze. Skieruj się do swojego wnętrza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »