Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2018

 
 
 
 
 
 

Są państwa, które mają dużo większe grzechy w tej kwestii, niż Polacy. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać Polaków. Zrobili Żydom w czasie wojny wiele zła. Jednak trzeba mieć świadomość, że w czasie wojny wychodzą z ludzi najbardziej parszywe, wstrętne emocje i zachowania. Z Polaków wyszły. W każdej wojnie wychodzą demony i zło z ludzkiej natury. Polacy nie są tu wyjątkiem. Nie uważam, że jesteśmy ani wyjątkowo szlachetni, ani też wyjątkowo podli. Europejczycy mają wiele grzechów na sumieniu. Problemem jest jednak to, że Polacy straszliwie się boją przyjrzenia się demonom, które w nas tkwią, uciekając w oskarżanie innych (obojętny na holocaust Zachód), oskarżanie samych ofiar (policja żydowska w getcie i Żydzi w UB), pomniejszanie swoich win. Wcale mnie nie cieszy, że nie przyjmują swoich win Rosjanie za stalinizm, Belgowie za Kongo, Francuzi za przemoc w koloniach, Turcy za mordy na Ormianach. Wypieranie swoich win jest toksyczne, złe. Trzeba jednak zrozumieć pewien psychologiczny mechanizm. Im bardziej ktoś nas dociska i zmusza do wyznania swoich win, tym większy się pojawia opór.

Interesuje mnie sam proces. Ta ciemna, mroczna plama w naszej historii, zakopane emocje, wspomnienia, poczucie winy, wyparcie, ból. Dowiedzieliśmy się również, że tym umęczonym przez niemiecki nazizm kraju są tacy, którzy czczą urodziny Hitlera, maszerują w rytm hitlerowskich pieśni, heilują. Niepokojący wybuch skrajnie prawicowego nacjonalizmu, pochody narodowców z okazji święta niepodległości, ultraprawicowy ekstremizm, przerażające fale nienawiści i hejtu w Internecie – to wszystko sprawia, że myślący w odpowiedzialny i umiarkowany sposób ludzie zaczynają się poważnie niepokoić, a niektórzy są realnie przerażeni. Czy coś złego zaczyna się dziać z Polską i Polakami? I tak, i nie.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Druga zasada szamańska - KALA

Słowo kala w języku hawajskim znaczy tyle, co rozluźnić, rozwiązać, wyzwolić, usunąć, odciążyć, zwolnić, odpuścić, uniewinnić, zdjąć, cofnąć, wybaczyć, przepraszać. Znaczenie wskazuje na stan swobodnego bycia, relaksacji, braku przeszkód na zewnątrz i wewnątrz. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2018

Częściowe zaćmienie Słońca, brak pełni Księżyca, dwa trójkąty losu, oraz konsekwencje tranzytu Plutona przez Imum Coeli horoskopu III RP, a także potężne zawirowania na rynku kryptowalut. Zapraszam do lektury mojej prognozy na luty 2018
więcej »