Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak pracować z energią? - cz. 5

Autor Paweł Karwat, 27.01.2018                                   Jak pracować z energią? - cz. 5

Podstawowe ćwiczenia medytacyjne polegają przede wszystkim na nawiązaniu kontaktu ze swoim ciałem, energią i umysłem. W klasycznej Jodze zanim adept zajął się pranajamą (pracy z energią praniczną), musiał poświęcić pewien czas asanie - pozycji statycznej.
Asany jogiczne wykorzystywane w tradycyjny sposób nie są skomplikowane. Wiele wskazuje na to, że ten panteon asan wziął się nie z Indii, ale z Europy - tzw. “gimnastyka prymitywna” autorstwa Duńczyków podbijała świat na początku XX wieku i jest ich źródłem.
Pozycja jogiczna miała być po prostu wygodna i powinna umożliwiać pracę z kanałami energii i czakrami. Popularnym rodzajem asany był siad skrzyżny (sukhasana), który zdecydowanie wystarczy do większości praktyk.
Pozycję ciała powinien pokazać nam ktoś doświadczony.
W tybetańskim Bon mówi się o pięciu aspektach właściwej pozycji - nieprzestrzeganie najważniejszych z nich może na dłuższą metę szkodzić nie tylko efektywności ćwiczeń, ale i zdrowiu.
Tych pięć aspektów i warunków udanej medytacji to:
-   nogi skrzyżowane - przymyka to kanały w kroczu i umożliwia zachowanie większej ilości energii; efekt daje nawet krzyżowanie nóg w kostkach
-   plecy proste - ze względu na kanał centralny, biegnący przez środek tułowia
-  klatka piersiowa otwarta - z powodu czakry serca, która stanowi istotny generator szczególnej energii pranicznej i świadomości
-   głowa lekko opuszczona - przymyka kanały w obszarze gardła odcina natrętne myślenie
-   mudra - istnieją różne warianty, pozwala kontrolować ilość i jakość energii poprzez czakry dłoni
Choć są to tybetańskie zasady, można je rozumieć jako uniwersalne. Oczywiście istnieją różne techniki pracy z energią, dlatego nie zawsze będziemy musieli stosować wszystkie pięć reguł. Krótkotrwałe ćwiczenie, jakich wiele znajdziemy np. w Hunie, nie wymaga specjalnych pozycji, byle było nam wygodnie i stabilnie. Kiedy jednak kolejno otwieramy swoje czakry, i to trzykrotnie każdą, albo stosujemy coś bardziej skomplikowanego i długotrwałego, odpowiednia asana, czyli postawa ciała jest fundamentalną potrzebą.
Praktykując z asaną można skupiać się na poczuciu relaksu, stabilności w swoim ciele, albo wykonywać tybetańskie tzw. trzy schronienia - łączenie się ze spokojem ciała, ciszą mowy i przestrzenią umysłu. Wymaga to wprowadzenia przez kogoś, kto ma za sobą pewien trening.
Istnieją różne systemy i różne warunki pozycji. Chcąc pracować z energią powinieneś opanować podstawy jednego z nich, dzięki czemu zdobędziesz klucz do pozostałych.


==
www.MuninSzaman.pl - Huna na odległość, usługi uzdrowicielskie, bezpłatna konsultacja/diagnoza ze zdjęcia
www.Naturonet.pl - zapraszam na portal o medycynie naturalnej

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Świadome śnienie dla początkujących

Powodów, aby nauczyć się świadomego śnienia, jest wiele. Począwszy od tego, by po prostu zapamiętywać swoje sny, przez programowanie snów według własnej woli i wyobrażeń, po przeżywanie w snach niezwykłych przygód (latanie lub podróże w czasie). »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »