Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak pracować z energią? - cz. 5

Autor Paweł Karwat, 27.01.2018                                   Jak pracować z energią? - cz. 5

Podstawowe ćwiczenia medytacyjne polegają przede wszystkim na nawiązaniu kontaktu ze swoim ciałem, energią i umysłem. W klasycznej Jodze zanim adept zajął się pranajamą (pracy z energią praniczną), musiał poświęcić pewien czas asanie - pozycji statycznej.
Asany jogiczne wykorzystywane w tradycyjny sposób nie są skomplikowane. Wiele wskazuje na to, że ten panteon asan wziął się nie z Indii, ale z Europy - tzw. “gimnastyka prymitywna” autorstwa Duńczyków podbijała świat na początku XX wieku i jest ich źródłem.
Pozycja jogiczna miała być po prostu wygodna i powinna umożliwiać pracę z kanałami energii i czakrami. Popularnym rodzajem asany był siad skrzyżny (sukhasana), który zdecydowanie wystarczy do większości praktyk.
Pozycję ciała powinien pokazać nam ktoś doświadczony.
W tybetańskim Bon mówi się o pięciu aspektach właściwej pozycji - nieprzestrzeganie najważniejszych z nich może na dłuższą metę szkodzić nie tylko efektywności ćwiczeń, ale i zdrowiu.
Tych pięć aspektów i warunków udanej medytacji to:
-   nogi skrzyżowane - przymyka to kanały w kroczu i umożliwia zachowanie większej ilości energii; efekt daje nawet krzyżowanie nóg w kostkach
-   plecy proste - ze względu na kanał centralny, biegnący przez środek tułowia
-  klatka piersiowa otwarta - z powodu czakry serca, która stanowi istotny generator szczególnej energii pranicznej i świadomości
-   głowa lekko opuszczona - przymyka kanały w obszarze gardła odcina natrętne myślenie
-   mudra - istnieją różne warianty, pozwala kontrolować ilość i jakość energii poprzez czakry dłoni
Choć są to tybetańskie zasady, można je rozumieć jako uniwersalne. Oczywiście istnieją różne techniki pracy z energią, dlatego nie zawsze będziemy musieli stosować wszystkie pięć reguł. Krótkotrwałe ćwiczenie, jakich wiele znajdziemy np. w Hunie, nie wymaga specjalnych pozycji, byle było nam wygodnie i stabilnie. Kiedy jednak kolejno otwieramy swoje czakry, i to trzykrotnie każdą, albo stosujemy coś bardziej skomplikowanego i długotrwałego, odpowiednia asana, czyli postawa ciała jest fundamentalną potrzebą.
Praktykując z asaną można skupiać się na poczuciu relaksu, stabilności w swoim ciele, albo wykonywać tybetańskie tzw. trzy schronienia - łączenie się ze spokojem ciała, ciszą mowy i przestrzenią umysłu. Wymaga to wprowadzenia przez kogoś, kto ma za sobą pewien trening.
Istnieją różne systemy i różne warunki pozycji. Chcąc pracować z energią powinieneś opanować podstawy jednego z nich, dzięki czemu zdobędziesz klucz do pozostałych.


==
www.MuninSzaman.pl - Huna na odległość, usługi uzdrowicielskie, bezpłatna konsultacja/diagnoza ze zdjęcia
www.Naturonet.pl - zapraszam na portal o medycynie naturalnej

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Zdrowe kości. Jak samodzielnie zapobiec osteoporozie i cofnąć jej skutki

Co czwarta kobieta po pięćdziesiątym roku życia ma objawy osteoporozy. Choroba ta nie omija również mężczyzn. Autorka miała problemy z kośćmi, a teraz cieszy się wspaniałym zdrowiem i dzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. Książka ta jest wynikiem jej wieloletnich badań nad przyczynami powstawania oraz sposobami leczenia tej choroby. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »