Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 25.12.2017

 
 
 
 
 

Silna obsada po prawej stronie sugeruje zdecydowanie bardziej partnerski sposób funkcjonowania tego rządu. Partnerstwo to rozumiemy jako sposób jego organizacji i zarządzania. Nie oznacza to partnerstwa z opozycją, a raczej sygnalizuje zależność od Głównego Czynnika Politycznego.

Szczególnie ciekawie wygląda obsada żywiołów. Na osiemnaście możliwych punktów, mamy w ogniu osiem punktów, w wodzie zaś siedem. Słabo obsadzone jest powietrze (dwa punkty), a ziemia niemal w ogóle (jeden punkt). Połączenie ognia z wodą niemal natychmiast uruchamia szereg skojarzeń. To tzw. żywioły emocjonalne, wzajemnie antagonistyczne, czyli mówiąc inaczej – są w konflikcie. Czego zatem, jak czego, ale politycznych emocji, namiętności, pasji i sensacji nam na pewno nie zabraknie. To doskonałe połączenie, ale dla dramaturgicznych aktorów, bohaterów filmów i romansów. Szarpiące, wstrząsające nami emocje sprawiają, że oglądamy film z napięciem i pasją. Rząd, który ma taki „zestaw” będzie zatem targany ekstremalnymi konfliktami, sporami, nieporozumieniami, oraz politycznymi namiętnościami. I choć sam premier Morawiecki jest raczej chłodną, kostyczną postacią, to jednak przez jego rząd przetoczy się niejedna burza i huragan. Wygląda więc na to, że na łonie rządu będzie dochodzić do ostrej rywalizacji, otwartych wojen, oraz ukrytych podchodów (o Plutonie niżej), co totalnie będzie dezorganizować pracę. Żywioły, które powinny być dla każdej administracji mocne, czyli ziemia i powietrze, są w tym przypadku niezmiernie słabe. Słabość powietrza sprawia, że polityka medialna i komunikacyjna rządu będzie miałka, chaotyczna, pełna sprzeczności, błędnych informacji, fałszywych newsów, plotek, domysłów i spekulacji. Powietrze pomaga w procesach legislacyjnych. Jeśli więc go zabraknie, prace ugrzęzną w nieustających uzgodnieniach i konsultacjach, słabościach kompetencyjnych i lęku przed wychyleniem się i samodzielnością. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w kwestii żywiołu ziemi. To zaskakujące, że rząd premiera – ekonomisty, bankowego menadżera i finansisty, ma bardzo słabą ziemię. Żywioł ten zawiaduje procesami ekonomicznymi, które de facto miały być głównym powodem powołania Morawieckiego na tę funkcję. Kiepsko to wróży ambitnym planom rozwojowym i gospodarczym rządu. Zamiast zatem odnosić błyskotliwe sukcesy, zamiast zachęcić biznes, oraz zachodni kapitał, które wstrzymały inwestycje, rząd Morawieckiego zaliczy na tym polu sromotną klapę wykazując się słabością i bezradnością swoich członków. Może to też świadczyć o tym, że nie będzie już więcej populistycznego rozdawnictwa, oraz że Morawiecki, który jest również ministrem finansów w swoim rządzie, będzie musiał zacząć ostro przykręcać śrubę stawiając na budżetowe oszczędności, redukcję wydatków socjalnych, oraz cięcie niektórych inwestycji. Brak ziemi w horoskopie rządu jest zapowiedzą silnego spowolnienia w polskiej gospodarce, które nastąpi, albo jest ostrzeżeniem przed jakimiś poważnymi zawirowaniami na rynkach.

Wielkim atutem jest jednak silna obsada VI domu. Stellum Słońca, Wenus, Merkurego i Saturna w Strzelcu sprawia, że Morawiecki mocno zaostrzy wymagania stawiane swoim ministrom i urzędnikom. VI dom związany jest z administracją, porządkiem, ładem, organizacją i zarządzaniem, a także służbą zdrowia. Prawdopodobnie tu będą priorytety Morawieckiego, który mocno pogoni swoich ludzi do roboty. Jednak znów mamy do czynienia ze zderzeniem z twardą rzeczywistością. Obecność Saturna w stellum narzuca dyscyplinę, ograniczenia, oszczędności, które bardzo szybko sprowadzą do pionu tych wszystkich w rządzie, którzy chcieliby sypnąć groszem przed wyborami, a mamy ich w najbliższych dwóch latach całą serię (samorządowe, europejskie, parlamentarne i prezydenckie). No ale i tu też są poważne słabości. Rezydująca w VI domu Wenus (upadek) ma jeszcze dodatkowo kwadraturę z Neptunem. Merkury zaś jest blokowany przez koniunkcję Saturna, choć ten aspekt może mieć też pewne plusy w postaci dyscypliny, którą poczują na plecach urzędnicy, ale też i popierający „dobrą zmianę” elektorat…

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Telepatia i Telesomatyka

Telepatia jest od wieków znanym zjawiskiem dla ludzkości. Wystarczy porozmawiać na ten temat z różnymi ludźmi, posłuchać relacji o ich przeżyciach, szybko można stwierdzić, że telepatia jest częścią codziennego życia. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że docierają do nich informacje w sposób pozazmysłowy, czyli bez użycia pięciu podstawowych zmysłów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2018

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe ciekawe figury astrologiczne. Zaczynamy rok z przytupem. W styczniu czeka nas jedna z najważniejszych figur roku 2018 - latawiec. W prognozie również horoskop nowego rządu premiera Morawieckiego. Zapraszam do lektury.
więcej »