Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak pracować z energią? - cz. 2

Autor Paweł Karwat, 21.10.2017                                  
                       Jak pracować z energią? - cz. 2

Każda praktyka wymaga odpowiedniego środowiska zewnętrznego i wewnętrznego. Zwracają na to uwagę jogini od wieków, używają takich określeń, jak “jama”, “nijama”. Są to reguły życia, składające się z dyscypliny moralnej, jak też troski o czystość ciała, pomieszczenia i otoczenia itd.
Ćwiczenia energetyczne wymagają odpowiedniej higieny, jak też tężyzny. Błędem jest sądzenie, że pokarm, ilość ruchu i odpoczynku, sposób rozrywki, kontakty towarzyskie i forma pracy zawodowej nie mają wpływu na to, jakie efekty osiąga się w pracy z energią.
Zadaniem każdego adepta jest nieustanne obserwowanie i analizowanie wszystkiego, co warunkuje praktykę.
Dzisiaj poznajemy wiele metod praktyk medytacyjnych, i wykonywanie ich na kursach, w szczególnych warunkach wydaje się przynosić efekt. Codzienne jednak stosowanie tych ćwiczeń na porządku dnia, kiedy pomija się bardzo wiele ważnych aspektów zdrowego trybu życia, właściwego otoczenia i ubioru, odpowiedniej aktywności zewnętrznej i wewnętrznej może sprawić, że wszelkie tego rodzaju medytacje zaczną nie tylko, że nie przynosić owoców, ale i szkodzić.
Wymienianie wszystkich czynników wpływających na ciało energetyczne jest praktycznie niemożliwe, każdy ma różne uwarunkowania. Niemniej opanowanie poziomu uwarunkowań dla wszelkich praktyk jest podstawowym zadaniem każdego, kto się za nie zabiera. Jeżeli się zaangażujemy, na pewno odniesiemy korzyści.
Z własnego doświadczenia mogę podzielić się kilkoma uwagami. Był czas, kiedy wykonywałem praktyki wewnętrzne i nie trenowałem z ciałem (zajmuję się chińskimi sztukami walki). Ćwiczenia bardzo mnie rozstrajały, powodowały dekoncentrację, czułem się dużo gorzej po ćwiczeniach niż bez nich. Niby wiele się działo, widziałem energię, otwierające się czakry, ale zastój w mięśniach, stawach, generalnie niewielka ilość aktywności sprawiały, że mój nastrój i samopoczucie tylko się pogarszały.
Kiedy zacząłem ćwiczyć z ciałem, problemy zaczęły znikać - energia płynie bez problemów. Nauczyłem się równoważyć pracę z energią pracą z ciałem. Myślę, że dzisiaj każdy znajdzie coś dla siebie, byle było to odpowiednio intensywne, jednakże nie przemęczające i angażujące całe ciało - qigong, taijiquan, hatha-joga, pilates, cała masa innych rzeczy - można zostać masażystą.
Kolejna sprawa to praca z umysłem - czytanie, nauka, studiowanie (jakikolwiek przedmiot) pomagają rozwijać się koncentracji mentalnej, co ma przeogromne znaczenie dla zachowania się energii w trakcie praktyki. Ćwiczmy umysł i ciało, ćwicząc energię. To wszystko działa w jedności, choć nie jest tym samym.

Usługi uzdrawiania na odległość (zdrowie, związek, inne sfery życia), kursy online i lokalne z psychotroniki i huny - www.Psychotronet.pl, www.AkademiaHuny.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Fizyka zjawisk radiestezyjnych. Teoria i praktyka

Książka jest uwieńczeniem dwudziestoletnich badań Autora. Opisuje w niej wiele nowych zjawisk radiestezyjnych dotyczących aktywnych, często negatywnych, miejsc mocy i metody ich badania oraz budowę i działanie neutralizatorów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »