Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 01.08.2017

 
 
 
 
 

Kaczyński jest jak rowerzysta, który nie może się zatrzymać, gdyż się przewróci, więc musi pedałować – no i jesienią szykuje kolejne mocne uderzenia – rozprawienie się z prywatnymi mediami, a do reformy sądownictwa wróci na pewno, więc nieco zmodyfikowane ustawy o SN i KRS szybko wrócą do Sejmu. Kaczyński liczy na to, że ulica znów się rozproszy, tak jak to miało już miejsce dwukrotnie – po zeszłorocznych marszach KODu, oraz grudniowo-styczniowym przesileniu sejmowym.

Co nas zatem czeka? Czy Duda się postawi prezesowi? Do ostrej wojny na pewno nie dojdzie. Nie chce tego Duda, nie chce tego i Kaczyński. Jednak to, co się już wydarzyło, nie pozostanie bez konsekwencji. To jest moment zwrotny w rządach „dobrej zmiany”. Świadczy o tym seria twardych aspektów w horoskopie rejestracji Prawa i Sprawiedliwości, gdzie ma miejsce ciężka opozycja Saturna do Słońca. Bardzo ciekawie się ona nałożyła na polityczną zawieruchę. Pierwsze jej przejście miało miejsce w styczniu, gdy doszło do okupacji Sejmu przez opozycję, oraz nieudanej próby wysadzenia Tuska ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Po tych wydarzeniach notowania PiS mocno spadłym, wzrosły zaś notowania Platformy Obywatelskiej. Jednak w kolejnych miesiącach wszystko wróciło do „normy”. Kaczyński i PiS odzyskali formę, PO znów zjechało w dół. Wydawało się więc, że polityczny geniusz prezesa wygrywa. Zachęciło to Kaczyńskiego do tego, by pójść na ostro. Drugie przejście Saturna do Słońca miało miejsce… właśnie w lipcu! Trzecie zaś będzie mieć miejsce w październiku. Niemal analogicznie sytuacja wygląda w horoskopie samego Kaczyńskiego, gdzie Saturn również tworzy opozycję do Słońca, a progresywne Słońce wędruje przez Saturna (luty, maj i listopad). Wygląda zatem na to, że jesienią „coś” się mocnego wydarzy, co będzie potężnym ciosem dla partii, prezesa, oraz rządu „dobrej zmiany”.

Sam prezydent nie będzie raczej wchodził w ostrą walkę z Prawem i Sprawiedliwością. Gorąco się zrobi dopiero w 2018, gdy w horoskopie zaprzysiężenia Dudy Uran przewędruje przez Księżyc, więc nawet jeśli relacje Duda-Kaczyński się poprawią i ustabilizują, w roku 2018 znów coś się wydarzy, co wypchnie Dudę z tej swoistej strefy komfortu, w której się znalazł na skutek politycznych machinacji. Zapewne znów dojdzie do konfliktów na linii rząd (PiS) – prezydent.

Co zaś z opozycją? Czy lipcowe marsze będą miały jakiś dalszy ciąg, czy też nastąpi demobilizacja? Tak naprawdę w lipcowych marszach wcale nie chodzi o powstanie nowego podmiotu lub ruchu, czyli raczej nie dojdzie do instytucjonalizacji tych protestów. Będą one miały charakter spontaniczny, luźny, nieformalny. Jednak marsze pokazały coś ważnego. PiS stracił młodego wyborcę, który zagłosował w obu wyborach w roku 2015. PiS przestał być atrakcyjny dla młodych ludzi, których Prawo i Sprawiedliwość sprytnie oszukało wdziewając szaty kontestacji, buntu, rewolucji dyskretnie ukrywając swoje prawdziwe zamiary walki z liberalną demokracją, oraz zachodnią ścieżką. Ci młodzi ludzie wyjdą ponownie na ulice przy kolejnej okazji, jakich PiS nam jeszcze wiele zapewni. Na łonie opozycji jednak jeszcze nie dojdzie do większych przetasowań. Te czekają nas jesienią i w roku 2018. Prawdopodobnie dojdzie do zjednoczenia PO i Nowoczesnej, ewentualnie opozycja zblokuje się przed wyborami parlamentarnymi w 2019, które raczej wygra. Kaczyński raczej nie zdecyduje się na totalną wojnę z opozycją, przez manipulacje ordynacją wyborczą lub nieuznanie wyborów. Wszakże do roku 2019 Kaczyński zaliczy jakiś ciężki i bolesny cios, który mogę go wyeliminować z polityki, o czym już pisałem wielokrotnie.

Po zapowiadanym kapryśnym, burzowym i stosunkowo chłodnym lipcu, możemy się spodziewać zdecydowanie lepszej pogody. Będzie dużo cieplej, z większą ilością słonecznych dni. Jednak – jak na sierpień – będzie sporo burz i nawałnic – zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca. Druga – zwykle chłodniejsza, może paradoksalnie być jednym z najładniejszych okresów tegorocznych wakacji, a ładna aura może się przenieść na wrzesień.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Thelemiczne oblicza Kenneth Anger

Gdy Słońce w 1927 roku figurowało na 13 znaku wodnika świat przywitał Kenneth Wilbur Anglemeyer. Prezentując się pod gniewnym nazwiskiem Anger, podpięty do roli producenta i reżysera filmowego przekraczał wytyczone granice w audiowizualnej estetyce. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »