Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2017

 

 

 

 

Jeśli nałożymy na to spore prawdopodobieństwo wygranej w wyborach prezydenckich Emmanuela Macrona we Francji, to dołączy ono do innych wydarzeń, które zatrzymują falę populizmu w Europie: przegranej Geerta Wildersa w wyborach w Holandii, „otrzeźwienia” Donalda Trumpa, który szybko zszedł na ziemię po kilku miesiącach swojej kadencji, spadającej popularności Kaczyńskiego w Polsce, Orbana na Węgrzech, oraz Putina w Rosji, mocno naciąganym zwycięstwie Erdogana w tureckim referendum. Chwieją się również populistyczne reżymy w Wenezueli i na Białorusi. Oczywiście to nie koniec pochodu nacjonalistycznego populizmu. Totalitarne zapędy Erdogana kończą z resztkami demokracji w Turcji, a putinowska Rosja oczywiście ma się na razie dobrze. Optymizm gaśnie patrząc również na to, że w tak dojrzałej, wielowiekowej demokracji, jaką jest Wielka Brytania, w ciągu zaledwie kilku lat doszło do wybuchu skrajnego populizmu. W kraju tym są dwie radykalne partie – konserwatyści, niegdyś ostoja rozsądku i rozwagi. Dziś wylęgarnia ksenofobii i nacjonalistycznych mitów o wielkim imperium. Druga zaś partia – Partia Pracy – jest zdominowana przez marksistów, totalnych lewackich oszołomów, zafascynowanych utopijnym socjalizmem, przeciwników wolnego rynku, NATO i UE. Podobne szaleństwo dopadło amerykańskich republikanów, którzy postawili na protekcjonizm i populizm swego lidera – obecnego prezydenta Trumpa.

My – interesujący się astrologią – wszakże nie powinniśmy wdawać się w aksjologiczne rozważania na temat tego, co jest dobre, co złe, co wartościowe, co zaś prymitywne lub postępowe. Nas interesują jedynie procesy, kierunki zmian, odpowiedź na pytanie – dokąd to wszystko zmierza, oraz co się wydarzy. I choć obecne ekscesy populistów będą mieć jeszcze kilka odsłon, to jednak będą wygasać. Już całkiem niedługo, bo w latach 2026-2028 czeka nas harmonijny trygon Urana z Plutonem, który przyniesie powrót rozsądku i pokoju. Poprzednim razem – zaraz po I Wojnie Światowej – konfiguracja ta przyniosła Polsce i wielu innym narodom niepodległość. I choć chwilę później świat utonął w pożodze II Wojny Światowej, to jednak kolejny ważny trygon – Urana z Neptunem – przyniósł zaraz po II Wojnie Światowej ideę pokojowej współpracy na łonie europejskiej wspólnoty. W konfrontacji ze zbrodniczym komunizmem Zachód z tej rywalizacji wyszedł zwycięsko. I tak będzie znów. Populistyczne resentymenty, religijny muzułmański fanatyzm, lewicowe zabawy w św. Mikołaja przeminą i odpłyną wraz z innymi dziwacznymi ideologiami i autorytarnymi eksperymentami, o jakich tak wiele uczyliśmy się na lekcjach historii. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Praca ze świadomością i podświadomością

Świadomość i podświadomość to dwa aspekty naszej natury. Jak je lepiej poznać i co może nam dać praca z nimi? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na lipiec 2017

Mocny, ostry. radykalny półkrzyż na pełni Księżyca kończy względnie spokojny czas na świecie. Jaki będzie mieć to wpływ na globalną sytuację, problem z uchodźcami, oraz nasze krajowe sprawy? Zapraszam do lektury prognozy na lipiec 2017.
więcej »