Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2017

 

 

 

 

Jeśli nałożymy na to spore prawdopodobieństwo wygranej w wyborach prezydenckich Emmanuela Macrona we Francji, to dołączy ono do innych wydarzeń, które zatrzymują falę populizmu w Europie: przegranej Geerta Wildersa w wyborach w Holandii, „otrzeźwienia” Donalda Trumpa, który szybko zszedł na ziemię po kilku miesiącach swojej kadencji, spadającej popularności Kaczyńskiego w Polsce, Orbana na Węgrzech, oraz Putina w Rosji, mocno naciąganym zwycięstwie Erdogana w tureckim referendum. Chwieją się również populistyczne reżymy w Wenezueli i na Białorusi. Oczywiście to nie koniec pochodu nacjonalistycznego populizmu. Totalitarne zapędy Erdogana kończą z resztkami demokracji w Turcji, a putinowska Rosja oczywiście ma się na razie dobrze. Optymizm gaśnie patrząc również na to, że w tak dojrzałej, wielowiekowej demokracji, jaką jest Wielka Brytania, w ciągu zaledwie kilku lat doszło do wybuchu skrajnego populizmu. W kraju tym są dwie radykalne partie – konserwatyści, niegdyś ostoja rozsądku i rozwagi. Dziś wylęgarnia ksenofobii i nacjonalistycznych mitów o wielkim imperium. Druga zaś partia – Partia Pracy – jest zdominowana przez marksistów, totalnych lewackich oszołomów, zafascynowanych utopijnym socjalizmem, przeciwników wolnego rynku, NATO i UE. Podobne szaleństwo dopadło amerykańskich republikanów, którzy postawili na protekcjonizm i populizm swego lidera – obecnego prezydenta Trumpa.

My – interesujący się astrologią – wszakże nie powinniśmy wdawać się w aksjologiczne rozważania na temat tego, co jest dobre, co złe, co wartościowe, co zaś prymitywne lub postępowe. Nas interesują jedynie procesy, kierunki zmian, odpowiedź na pytanie – dokąd to wszystko zmierza, oraz co się wydarzy. I choć obecne ekscesy populistów będą mieć jeszcze kilka odsłon, to jednak będą wygasać. Już całkiem niedługo, bo w latach 2026-2028 czeka nas harmonijny trygon Urana z Plutonem, który przyniesie powrót rozsądku i pokoju. Poprzednim razem – zaraz po I Wojnie Światowej – konfiguracja ta przyniosła Polsce i wielu innym narodom niepodległość. I choć chwilę później świat utonął w pożodze II Wojny Światowej, to jednak kolejny ważny trygon – Urana z Neptunem – przyniósł zaraz po II Wojnie Światowej ideę pokojowej współpracy na łonie europejskiej wspólnoty. W konfrontacji ze zbrodniczym komunizmem Zachód z tej rywalizacji wyszedł zwycięsko. I tak będzie znów. Populistyczne resentymenty, religijny muzułmański fanatyzm, lewicowe zabawy w św. Mikołaja przeminą i odpłyną wraz z innymi dziwacznymi ideologiami i autorytarnymi eksperymentami, o jakich tak wiele uczyliśmy się na lekcjach historii. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Fizyka zjawisk radiestezyjnych. Teoria i praktyka

Książka jest uwieńczeniem dwudziestoletnich badań Autora. Opisuje w niej wiele nowych zjawisk radiestezyjnych dotyczących aktywnych, często negatywnych, miejsc mocy i metody ich badania oraz budowę i działanie neutralizatorów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »