Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Magia Książki

Tarot Bułhakowa: od Głupca do Mistrza KONKURS!

Autor Wydawnictwo KOS, 08.04.2017

 


                                Tarot Bułhakowa: od Głupca do Mistrza
                                                    
Ada Edelman

Zapraszamy w świat tajników kart Tarota! Autorka - znana tarocisktka i medium  - w swojej książce przedstawia prawdziwe kompendium kart Tarota. Jednakże - co niezwykłe - ich interpretacja poparta jest przykładami i opisami fragmentów Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa. Autorka odkrywa bowiem przed nami, że Bułhakow w swojej powieści nawiązywał do archetypów przedstawionych na tarotowych kartach.

W publikacji Pani Ady Edelman znajdziemy dokładną charakterystykę Wielkich i (czterech) Małych Arkan. Każdy opis zawiera  ilustację karty wraz z jej interpretacją w różnych konfiguracjach (osoba, sytuacja, karty odwrócone).  Tutaj poznajemy symbolikę i bezpośrednie znaczenie przesłania  archetypu, które możemy wpleść w dany kontekst.

Jednakże, aby łatwiej zrozumieć kartę możemy wczytać się w działy pt. Słowa i kreacje Bułhakowa. Tu właśnie autorka zawarła meritum swojego dzieła! Każdy Arkan  powiązany jest z daną sytuacją lub osobą z powieści Mistrz i Małgorzata. Na podstawie przypomnainych fragmentów, cytatów, rysopisów, cech charakteru bohatera książka ułatwia czytelnikom lepiej i dogłębniej wniknąć w przestrzeń danego symbolu karty.

To nie wszystko.

Przy opisie każdej karty Pani Ada przedstawia swoja osobistą medytację, dzięki której bardziej poczuła przesłanie symbolu. Tutaj opisuje powstałe wizje, gdzie spotyka ciekawe postaci lub znajduje się w wyjątkowych przestrzeniach i sytuacjach.

Dodatkowo mamy także bardzo dokładne przedstawienie powiązań astrologicznych w Tarocie, a tym samym odsłonięcie jego psychologicznych aspektów.

Polecamy!

Więcej na: http://www.kos.com.pl/

KONKURS!

Tarot Bułhakowa: magiczna tajemnica. A jak Wy nazwalibyście/ określilibyście tę niesamowitą talię kart? Prześlijcie swoje pomysły w formie jednego zdania/ ciekawego określenia/ do dnia 15.05.2017 r. na adres biuro@ezoter.pl z dopiskiem Konkurs - Tarot Bułhakowa. Autorowie trzech najciekawszych pomysłów zostaną nagrodzeni książką Tarot Bułhakowa: od Głupca do Mistrza Ady Edelman.

Do dzieła!


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Mandale - wyraz duchowej spójności

Przedstawiamy wywiad z przedstawicielką artystycznej strony duchowości - Neelavati Kasia Stankiewicz - artystą, plastykiem, autorką mandal. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »