Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na rok 2017 cz. 2

Autor Piotr Gibaszewski, 14.01.2017

 
 
 
 
 
Rok 2017 i astrologia
W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z niebywale mocnymi, trudnymi i wstrząsowymi astrologicznymi układami. Jednym z głównych motorów obecnego chaosu, napięcia, dramatycznych wstrząsów i kryzysów była twarda kwadratura między Uranem w Baranie, a Plutonem w Koziorożcu, których siedem odsłon obserwowaliśmy w latach 2012-2015. I choć to już za nami, to jednak konsekwencje kwadratury tych pokoleniowych planet będziemy jeszcze obserwować przez kilka lat. Uran z Plutonem nadal są w – wprawdzie słabnącej – ale jeszcze nadal obserwowanej kwadraturze, która jeszcze utworzy kilka ważnych figur w roku 2017: m.in. w postaci wielkiego krzyża w styczniu, półkrzyża w lutym, marcu i kwietniu, oraz w listopadzie i grudniu. Planety te jeszcze utworzą słabą kwadraturę w 2018 roku, ale ich najbardziej dramaturgiczny etap działania jest już za nami. 
 
W roku 2017 czekają nas dwa ingresy. W październiku Jowisz na rok wkroczy w znak Skorpiona. W grudniu zaś Saturn opuszcza Strzelca i wkroczy na około dwa i pół roku w swój znak władztwa – w Koziorożca. To bardzo ważne wydarzenie, gdyż planeta w swoim władztwie nabiera mocy i skuteczności, której jej brakowało, gdy była w znaku poprzedzającym swoje władztwo (w Strzelcu). Saturn w Koziorożcu zacznie robić nowe porządki i przebudowywać stare struktury. Wszakże w 2017 roku zaledwie „liźnie” Koziorożca, więc więcej o jego wędrówce w Koziorożcu napiszę w prognozie na rok 2018. 
 
W roku 2017 czekają nas cztery zaćmienia. 11 lutego czeka nas półcieniowe zaćmienie Księżyca w Lwie. 26 lutego zaś – obrączkowe zaćmienie Słońca w Wodniku. Letnia tura zaćmień to częściowe zaćmienie Księżyca z 07 sierpnia w znaku Wodnika, oraz całkowite zaćmienie Słońca z 21 sierpnia w znaku Lwa. Zaćmienia aktywizują pas Lew – Wodnik, więc wyzwolą falę buntów, rewolty, uliczne zamieszki, ale też zamachy stanu, krwawe rokosze i wielkie akcje strajkowe. Wodnik i Lew dotknięte zaćmieniami sprawią, że dyktatorzy i autokraci w stylu Putina i Erdogana rozpoczną kolejną falę prześladowań ludzi mediów, kultury, intelektualistów i twórców. 
 
Możemy się spodziewać w roku 2017 kilku ciekawych figur i układów. Najważniejsze to styczniowy wielki krzyż na pełni (12.01). Utworzą go Uran, Jowisz, oraz Pluton zasilany pełnią. To mocno kryzysowa, dynamiczna, ale rozwojowa figura stymulujące widowiskowe i wstrząsowe zmiany. W lutym będzie mieć miejsce niezwykle pomyślny układ, jakim jest latawiec (11.02). Stworzą go Uran, Mars, Saturn, Jowisz, oraz Księżyc w pełni. Pomimo dwóch zaćmień i półkrzyża, które wyzwolą w lutym potężne napięcie, miesiąc ten da światu sporo nadziei. W marcu czeka nas palec boży zbudowany z Marsa, Neptuna i Jowisza. Od kwietnia po czerwiec w kilku odsłonach stworzy się tzw. trójkąt dynamiczny, wspierany w maju i w czerwcu tzw. trójkątami syntetycznymi. Ogromnie optymistycznemu wielkiemu trygonowi w sierpniu towarzyszyć będzie mocno napięciowy palec boży. Dwa trójkąty syntetyczne utworzą planety we wrześniu. W listopadzie i w grudniu znów mamy do czynienia z połączeniem przeciwieństw. Harmonijnym i stabilizującym wpływom tzw. bisekstylów (rodzaj trójkąta) towarzyszyć będą ostre i konfrontacyjne półkrzyże. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

To Tarot mnie wybrał i pozwolił się oswoić

Joanna Wiśniewska - tarocista, numerolog, wróżka - jest numerologiczną 7, Bliźniakiem, ascendent usytuowany w Lwie. Wróżeniem zajmuje się odkąd pamięta - najpierw dla zabawy, teraz dla satysfakcji. Jej rodziną są wszyscy ci, którzy kochają piękno i dobro. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »