Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert

Poznaj czakrę gardła

Autor Paweł Karwat, 15.10.2016

 

 

 

 


                                             Poznaj czakrę gardła


Czakra gardła (visuddha) ulokowana jest w okolicach krtani i kontroluje tarczycę. Odpowiada za tzw. wyższą kreatywność. Jej podstawową barwą jest błękit.

Tarczyca produkuje trzy hormony:

- Trójjodotyronina (T3) - wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, procesy metabolizmu, pobudzanie wzrostu;
- Tyroksyna (T4) - pobudza proces utleniania w tkankach, pobudza rozpad tłuszczów, wzmaga wchłanianie glukozy, niedobór zmniejsza aktywność psychomotoryczną;
- Kalcytonina - wpływa na metabolizm kości;


Czakrę tę mają mocno rozwiniętą mówcy i śpiewacy oraz inne osoby pracujące głosem.
Właściwe działanie tej czakry zachowuje nas w stanie spokoju i równowagi psychicznej. Wylewność uczuć przejawiająca się w słowotoku, jak też zamknięcie się w sobie i brak wyrażania się wskazują na dysfunkcje tej czakry.
Czakra blokuje się, kiedy mówimy źle o sobie i innych, np. krytykujemy, oceniamy i osądzamy, wypowiadamy słowa nienawiści i pełne przemocy.
Innym źródłem zaburzeń tej czakry jest mówienie nieprawdy (kłamanie). Metafizycznie czakra gardła wiąże się z prawdą, poznaniem, zrozumieniem.
Na czakrę tę dobrze wpływa śpiewanie, mantrowanie, Mudra Muszli (Shankh Mudra), ubieranie się na niebiesko czy otaczanie się tą barwą.
Należy również dbać o właściwe działanie tarczycy (odpowiednia ilość jodu, który znajdziemy np. w rybach, używanie ziół jak żeńszeń syberyjski).
Bywa, że mamy zaburzenia mowy (jąkanie się, zapowietrzanie) i wtedy terapii należy poddać czakrę gardła.
Lęk przed wyrażaniem się potrafi stać się nawykowy wskutek niskiej samooceny, śladów z przeszłości (kiedy byliśmy świadkami traumy, napaści i przemocy). Wszystko to odzwierciedla się w działaniu visuddhy.
Powtarzanie afirmacji bardzo pozytywnie wpływa na czakrę gardła. Rezygnacja z wulgaryzmów i częste komplementowanie także pomaga ją odciążyć.


==
Uzdrawianie Psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych,
www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Ho oponopono wg Morranah Simeony

Ho'oponopono to petycja do Miłości, aby wypełniła sobą wszystko to, co nią nie jest. Na kursie nauczysz się oryginalniej metody Morrnah Simeony. Sprawdź terminy w swoim mieście »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2017

Przed nami jeden z najbogatszych w ważne wydarzenia w kluczowych dla świata horoskopach. Co nas zatem czeka w październiku? O tym pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na kolejny miesiąc.
więcej »