Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2016

 

 

  

Nowe piekło kobiet

 

W horoskopie jesieni na Warszawę Słońce tworzy koniunkcję z Jowiszem w VIII domu tegoż horoskopu. Ten sektor horoskopu wiąże się ze znakiem Skorpiona. Ósmodomowe położenie Słońce wzmocnione działaniem Jowisza stało się zapowiedzią niezwykle mocnych, głęboko poruszających, ostrych i radykalnych procesów, które koniunkcja ta wyzwala. VIII dom tradycyjnie wiąże się ze sprawami ostatecznymi, życiem i śmiercią, przemijaniem, transformacją, przemianą, kryzysami. Miejsce to wyzwala radykalizm, pobudza fundamentalizm religijny, fanatyzm ideowy i polityczny. Nie bez powodu obszar ten pobudza fanatyków, terrorystów, radykałów, ekstremę polityczną, religijną i społeczną. Naturalnym władcą VIII domu (jak i również znaku Skorpiona) jest Pluton – planeta niezwykle mocnych, głębokich procesów i transformacji. Aktualnie wędruje przez Imum Coeli horoskopu III Rzeczpospolitej, więc oba te procesy mocno się zaczęły manifestować w tkance społecznej i politycznej. Mroczność tej planety przyniosła falę nacjonalizmu, prawicowego radykalizmu, faszyzujących, ekstremalnych, radykalnych nurtów politycznych, które rozpoczęły wojnę z liberalną demokracją, społeczeństwem obywatelskim, proeuropejskimi, wolnościowymi, tolerancyjnymi zasadami, na których zbudowana jest nowoczesna zachodnia demokracja. Jednak dla wielu Polaków kwestie trójpodziału władz, pozycja Trybunału Konstytucyjnego, niezależność władzy sądowniczej, oczywista w liberalnej demokracji zasada check and balance to jakieś abstrakcje, problemy elit, które dla przeciętnego Polaka nie mają większego znaczenia. 

Jednak obudzone przez Plutona demony, wyzwolony prawicowy, nacjonalistyczny radykalizm i religijny fundamentalizm musiały uderzyć i w ten niezwykle ważny dla religii obszar, jakim jest kwestia ludzkiej seksualności, rozrodczości. Gdy więc fundamentalistyczne organizacje katolickie rozpoczęły batalię o całkowity, bezwzględny zakaz dokonywania aborcji, sprawa ta już nie była problemem jedynie elit i intelektualistów. Fundamentalistyczna ofensywa ruszyła dalej. Pojawiła się propozycja ustawy zakazującej pigułek wczesnoporonnych. Treść tej ustawy praktycznie eliminuje w Polsce hormonalną antykoncepcję. Państwo przestało refundować zabiegi in vitro. Co więcej, prawicowa sejmowa większość pracuje nad ustawą, która w zasadzie storpeduje in vitro. Ze szkół, z całego państwowego systemu edukacyjnego, wycofywana jest edukacja seksualna przekształcana na katolicką modłę. Wszystkie te zmiany są konsekwencją obudzonych przez Plutona demonów. Jednak demony te nie wzięły się z nikąd. Tak naprawdę w tle pojawia się kwestia znaczenia religii katolickiej w polski społeczeństwie, pozycja Kościoła, spuścizna nauczania Jana Pawła II, tradycjonalistyczny patriarchalny konserwatyzm stale obecny w polskiej obyczajowości i kulturze. Temat rozrodczości, seksualności i aborcji jest czymś, co jest ważne dla każdego bez wyjątku Polaka, więc nieinteresujący się polityką, demokracją, prawami człowieka, szybko zrozumieli, że sytuacja w kraju zaczyna być poważna.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Kochaj siebie i kochaj świat

Według szamanów hawajskich poziom naszej mocy (MANA) zależy od poziomu miłości (ALOHA). Innymi słowy jeżeli chcemy być skutecznymi uzdrowicielami lub skutecznie stosować jakiekolwiek techniki wewnętrzne, bez względu na ich rodzaj, potrzeba nam obudzić w sobie miłość i dobroć tak wobec siebie, jak i wobec świata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »