Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2016

 

 

  

Nowe piekło kobiet

 

W horoskopie jesieni na Warszawę Słońce tworzy koniunkcję z Jowiszem w VIII domu tegoż horoskopu. Ten sektor horoskopu wiąże się ze znakiem Skorpiona. Ósmodomowe położenie Słońce wzmocnione działaniem Jowisza stało się zapowiedzią niezwykle mocnych, głęboko poruszających, ostrych i radykalnych procesów, które koniunkcja ta wyzwala. VIII dom tradycyjnie wiąże się ze sprawami ostatecznymi, życiem i śmiercią, przemijaniem, transformacją, przemianą, kryzysami. Miejsce to wyzwala radykalizm, pobudza fundamentalizm religijny, fanatyzm ideowy i polityczny. Nie bez powodu obszar ten pobudza fanatyków, terrorystów, radykałów, ekstremę polityczną, religijną i społeczną. Naturalnym władcą VIII domu (jak i również znaku Skorpiona) jest Pluton – planeta niezwykle mocnych, głębokich procesów i transformacji. Aktualnie wędruje przez Imum Coeli horoskopu III Rzeczpospolitej, więc oba te procesy mocno się zaczęły manifestować w tkance społecznej i politycznej. Mroczność tej planety przyniosła falę nacjonalizmu, prawicowego radykalizmu, faszyzujących, ekstremalnych, radykalnych nurtów politycznych, które rozpoczęły wojnę z liberalną demokracją, społeczeństwem obywatelskim, proeuropejskimi, wolnościowymi, tolerancyjnymi zasadami, na których zbudowana jest nowoczesna zachodnia demokracja. Jednak dla wielu Polaków kwestie trójpodziału władz, pozycja Trybunału Konstytucyjnego, niezależność władzy sądowniczej, oczywista w liberalnej demokracji zasada check and balance to jakieś abstrakcje, problemy elit, które dla przeciętnego Polaka nie mają większego znaczenia. 

Jednak obudzone przez Plutona demony, wyzwolony prawicowy, nacjonalistyczny radykalizm i religijny fundamentalizm musiały uderzyć i w ten niezwykle ważny dla religii obszar, jakim jest kwestia ludzkiej seksualności, rozrodczości. Gdy więc fundamentalistyczne organizacje katolickie rozpoczęły batalię o całkowity, bezwzględny zakaz dokonywania aborcji, sprawa ta już nie była problemem jedynie elit i intelektualistów. Fundamentalistyczna ofensywa ruszyła dalej. Pojawiła się propozycja ustawy zakazującej pigułek wczesnoporonnych. Treść tej ustawy praktycznie eliminuje w Polsce hormonalną antykoncepcję. Państwo przestało refundować zabiegi in vitro. Co więcej, prawicowa sejmowa większość pracuje nad ustawą, która w zasadzie storpeduje in vitro. Ze szkół, z całego państwowego systemu edukacyjnego, wycofywana jest edukacja seksualna przekształcana na katolicką modłę. Wszystkie te zmiany są konsekwencją obudzonych przez Plutona demonów. Jednak demony te nie wzięły się z nikąd. Tak naprawdę w tle pojawia się kwestia znaczenia religii katolickiej w polski społeczeństwie, pozycja Kościoła, spuścizna nauczania Jana Pawła II, tradycjonalistyczny patriarchalny konserwatyzm stale obecny w polskiej obyczajowości i kulturze. Temat rozrodczości, seksualności i aborcji jest czymś, co jest ważne dla każdego bez wyjątku Polaka, więc nieinteresujący się polityką, demokracją, prawami człowieka, szybko zrozumieli, że sytuacja w kraju zaczyna być poważna.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Jedz prawdziwe jedzenie

Wielu z nas już wie, że większość diet po prostu nie działa. Co więcej zaczęliśmy częściej chorować i przybierać na wadze dokładnie wtedy, gdy rozpoczęliśmy liczenie kalorii i jedzenie wszystkiego, tylko nie prawdziwego, zdrowego jedzenia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »