Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Joga i Medytacja wraz z Głęboką Relaksacją oraz Taniec Indian Fusion Tribal Bellydance

Autor Monika Kwik, 23.06.2016                                             Zajęcia oraz Warsztaty

                             Jogi i Medytacji wraz z Głęboką Relaksacją
                              oraz Taniec Indian Fusion Tribal Bellydance

                               Prowadzenie: Monika Kwik (Chinmayi)
                                        Kraków, 04-10 lipca 2016 rok


Witajcie!

Jeśli mimo wszystko nie wyjechałaś/wyjechałeś na wakacje i Jesteś... to zapraszamy na poranne zajęcia jogi i medytacji codziennie przez cały tydzień. Skorzystaj z szansy by nauczyć się technik wewnętrznego skupienia, wejścia w głąb siebie i odnalezienia siebie w wewnętrznym świecie, który jest dla Ciebie dostępny zawsze. Na zajęciach jogi będziemy się uczyć jonicznych technik oddechowych, postawy która pozwala na utrzymanie właściwej pozycji do wejścia w stan medytacji, głębokiej relaksacji oraz asan, które odnoszą się do poszczególnych czakr - ośrodków energetycznych.

Zamiast trwać w naszej prawdziwej Naturze, identyfikujemy się błędnie z doznaniami zmysłowymi, emocjami, umysłem etc.. Teksty objawione (święte pisma) oraz wielcy Joginowie i mistycy nauczają, że jeśli człowiek zdoła rozwinąć swe uśpione, potencjalne moce (Śakti) wówczas może doświadczać wyższych stanów świadomości, które krok po kroku prowadzą go do najwyższego stanu boskości (Śivatva), który jest naszą prawdziwą naturą. Ciało człowieka jest właściwie zbiornikiem ogromnej mocy, która może zostać uruchomiona poprzez praktyki i dyscyplinę na ścieżce duchowej (sadhana). Różne tradycje duchowe zalecają rozmaite metody prowadzące uczniów do doświadczania subtelniejszych, wyższych stanów świadomości.

Co można osiągnąć poprzez praktykę jogi:

- oczyszczenie ciała i umysłu z naleciałości i ograniczeń,
które są przyczyną chorób i stresu

- Zdrowie i siłę
- Opanowanie kontroli nad zmysłami
- Umysł jest zdyscyplinowany, jasny i spokojny a intelekt wyostrzony
- Silna wola oraz odporny system nerwowy
- Serce przepełnione bezwarunkowa miłością i współczuciem
- Życie jest przepełnione stanem błogości i pokoju
- ścieżka prowadząca ku oświecenie


A wieczorem przez cały tydzień będą zajęcia z tańca "indian fusion tribal bellydance". Taniec w uświęconym kręgu kobiet. Jest to innowacyjny taniec dla każdej z kobiet (a także mężczyzn), która chce odkryć w sobie ruch zmysłowy, który dzięki technikom tribal bellydance rozluźni biodra i całe ciało oraz nauczy Cię kontroli, wiedzy i czerpania radości z Twojego ciała i energii. Jeśli masz nadwagę, niedowagę czy etc. to nie zapominaj JESTEŚ IDEALNA taka jaka JESTEŚ: przyjdź i odkryj w sobie pasję, taniec, który jest wpisany w instynkcie każdej kobiety. Zajęcia te nie są klasycznymi zajęciami tańca, ponieważ Monika, jako joginka odnalazła połączenie wielu stylów tańca: indyjskiego, tribal bellydance oraz elementów tańca różnych innych stylów by znaleźć drogę do tańca dla każdej kobiety.

            "Chodzi o ruch, który jest spontaniczny, emocjonalny i daje poczucie szczęścia i radości, to wszystko zawarte jest 
w szczególnych zasadach geometrii i symetrii, która tworzy idee piękna."

Po tygodniu intensywnych zajęć zapraszamy na 2-dniowe warsztaty weekendowe, które poświęcone będą tematyce jogi i medytacji z sesją głębokiego relaksu oraz wieczorne warsztaty tańca indian fusion tribal bellydance. W trakcie 2 dniowych warsztatów z jogi i medytacji będziemy się skupiać na takich praktykach jogicznych jak: dhyana (medytacja), pranayama (praktyki oddechowe), asanach (pozycje ciała), mudrach (pozycje układu rąk), koncentracji (dharana) oraz inne jogiczne techniki, wszystko po to by móc samodzielnie wykonywać sadhanę prowadzącą do doskonałości duchowej.

W drugiej połowie dnia odbędzie się warsztat tańca "indian fusion tribal bellydance". Ekspresja poprzez taniec wyzwala żeński aspekt kobiecości poprzez delikatne, powolne i głębokie ruchy jak i poprzez męską energię, która wyrażona jest w precyzji, dokładności ruchów, by zachować geometrię oraz symetrię będącą wyrazem piękna w sztuce tańca. Taniec zawiera w sobie świętość, która wyrażana była w dawnych czasach przez kapłanki tańczące w światyniach. Praktykę taneczną Monika (Chinmayi) podpiera wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie jogi kundalini, której tajniki zgłębiała u swojego nauczyciela z Indii. Taniec stał się dla niej ekspresją tego co w jodze jest zinternalizowane, a joga kundalini jest podporą dla tańca, który jest równowagą i energią wypływającą z ciała.
 
Zapraszamy niezależnie od tego czy jest się na zaawansowanym poziomie praktyk jogicznych czy dopiero jest się osobą świeżo zainteresowaną jogicznymi technikami. Poziom praktyk jest dostosowywany do każdego indywidualnie.

ZAPRASZAMY na cały tydzień zajęć z Moniką Kwik (Chinmayi) bo warto. ;)

Prowadzenie – Monika Kwik (Yogini Chinmayi)

Już przy pierwszym kontakcie z ta techniką duchowego rozwoju nie miałam wątpliwości, że jest to właściwa dla mnie ścieżka, co tylko potwierdziło słowa mojej duchowej mistrzyni. W 2009 roku ukończyłam kurs nauczycielski Yogi Kundalini w Anglii w szkole "SKY" ścieżki Jogina Bhajana. Po tym etapie zdecydowałam się wyjechać do Indii by poszukiwać nauczyciela starej tradycji ścieżki jogi kundalini. Krótko po przyjeździe do Varanasi przeznaczenie poprowadziło mnie do mojego GuruJi Aruna Kumara Sharmy, który przez ostatnie lata swojego życia prowadził mnie w ścieżce sadhany Kundalini yogi i tantry wtajemniczając w starą tradycje ścieżki duchowej, której poświęciłam swoje życie. Poprzez inicjacje i różnego rodzaju praktyki otworzył się dla mnie nowy wymiar duchowy związany z jogą. Aktualnie podczas studiów doktoranckich zajmuje się badaniem nauk dotyczących jogi kundalini i filozofii wschodu praktycznie jak i również z perspektywy naukowej badając przemiany świadomości, których doświadcza sadhak/sadhika (praktykujący sadhanę) w procesie transformacji na drodze rozwoju duchowego.

Po wieloletnim doświadczeniu różnego rodzaju tańca m.in. egipskiego stylu tańca brzucha, tureckiego oraz tribal bellydance kontynuowała poszerzanie zdolności tanecznych ucząc się stylu Kathak w Varanasi na południu Indii. Z upływem czasu wypracowała swój własny styl który łączy różne techniki m.in: elementy szybkich obrotów charakterystycznych dla tańca indyjskiego z powolnymi zmysłowymi ruchami tribal bellydance, wraz wężowymi ruchami ciała. Do swej praktyki tanecznej wprowadziła również symbolikę zawartą w mudrach (układach rąk), które nadają tańcu wymiar uświęconej ceremoni. Jest to innowacyjny styl, który pozwala każdej z tancerek odnaleźć własny rodzaj ekspresji najbliższy jej osobowości a zarazem daje silną podstawę kontroli ciała, wyodrębnienia poszczególnych części ciała oraz aktywacji energii, która w niezmierzonym potencjale tkwi w każdym z nas.

Chinmay obecnie po 6-letnim pobycie w Indiach przekazuje nauki Mistrzów Dalekiego Wschodu (przekazując nauki jogi w teorii i praktyce) oraz uczy orientalnego tańca Indian Fusion Tribal Bellydance. Zajmuje się badaniem dyscypliny jogi na ścieżce naukowej.

Informacje Organizacyjne:

Zajęcia Jogi i Medytacji oraz Taniec Indian Fusion Tribal Bellydance

Kiedy: 04-08 Lipiec 2016 rok

    9.30-11.00 - Joga i medytacja:
    20.15-21.30 - Taniec

Koszt zajęć

    koszt jednorazowych zajęć: 35zl
    Karnet na tygodniowy cykl zajęć jogi lub tańca w tygodniu: 150z
    Karnet na całościowy warsztat jogi i tańca: 250zł
(dla zgłaszających sie przez Mandalę Serca 200 zł)

Przy uczestnictwie w tygodniowych zajęciach oraz warsztatach weekendowych zniżka - 50zł każdy event.

Warsztat Jogi i Medytacji oraz Taniec Indian Fusion Tribal Bellydance

Kiedy:
09-10 lipiec 2016 rok

    10.00-14.00 - warsztaty jogi: godz.
    14.00-16.30 - przerwa na obiad
    16.30-20.00- warsztaty tańca: indian fusion tribal bellydance:

Koszt zajęć

    Oddzielnie 1 cały dzień joga i taniec - 190zl
    Oddzielnie 2 dniowy warsztat jogi lub tańca 190zł
(dla zgłaszających sie przez Mandalę Serca 150 zł)

    Koszt 2 dniowych całościowych warsztatów: 350zl
(dla zgłaszających sie przez Mandalę Serca 300 zł)

Informacje i zgłoszenie

Bartosz Drelichowski
Inicjatywa Mandala Serca

Contact Form & Zgłoszenia


Ilość Miejsc Ograniczona, Decyduje Kolejność Zgłoszeń i wpłacenia zaliczki
Informacje o miejscu i numer konta dostaną osoby zgłaszające się na zajęcia


UWAGA! Miejsce gwarantuje zgłoszenie i wpłacenie bezzwrotnej zaliczki oraz przysłanie potwierdzenie wpłaty zaliczki

Zapraszamy!

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Świat się zmieni gdy ty się zmienisz

Gdy mówię o zmianie siebie nie mam na myśli zmiany istotowej, że stajesz się jakimś innym bytem, niż jesteś, że tracisz dotychczasową tożsamość i nabierasz nowej. Chodzi tu o zmianę raczej na poziomie przypadłości i relacji, nie substancji. Potocznie mówimy o tym zmiana siebie. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »