Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Poznaj swój system czakr

Autor Paweł Karwat, 28.02.2016

 

 

 

 

                                               Poznaj swój system czakr

Jogiczne, duchowe i szamańskie systemy z prawdziwego zdarzenia zaczynają edukację adeptów m.in. od pracy z czakrami - ośrodkami energetycznymi. Dzieje się tak z kilku powodów i niektóre (oparte na siedmiu zasadach Huny) poniżej pokrótce opiszę.

Rozwijanie percepcji

Czakry są nie tylko ośrodkami energii, ale i zmysłami. Poprzez czakry tak naprawdę widzimy, słyszymy i dotykamy. Rozwój czakr poszerza zatem zakres percepcji praktykującego. Zaczyna on postrzegać subtelne właściwości energetyczne, wchodzi również w kontakt z ciałem mentalnym i poziomem duchowym.
Praca z czakrami otwiera percepcję na każdym poziomie, poprawia również „zwyczajną” zmysłowość.
Bez tego wszystkie praktyki są ślepe i przypadkowo skuteczne.
Warto przyznać, że przykłada się do rozwoju percepcji niewielką wagę, nacisk kładąc na różne techniki, które jednakże nie okazują się tak skuteczne, jak sugeruje reklama.

Uwalnianie podświadomości

Praca z czakrami odblokowuje przepływ energii i informacji w naszym biopolu (aurze). Sprawia to, że czujemy się dużo lepiej, znikają natrętne i chroniczne stresy, uwalniamy się od wielu ograniczających przekonań, bloków, nawyków.
Poważnym ograniczeniem są wpływy ze strony rodziny (genetyczne), które również można przepracować przez praktykę z czakrami.
Znikają rozmaite lęki, troski, pojawia się przestrzeń wielu możliwości.

Rozwijanie skupienia

Skupienie to nie tylko koncentracja uwagi, ale i energii oraz informacji. To wszystko działa w jedności. W trakcie oddziaływania na czakry ćwiczymy koncentrację i uczymy się kontrolować energię, ćwiczymy również swój umysł. Znikają z niego przypadkowe myśli. Rozwijamy zdolności wizualizacyjne i wyobraźnię, która jest bezcennym narzędziem uzdrawiania.
Koncentracja umożliwia dotarcie do problemów i ich zmianę w samym ich sercu. Praktyki bez odpowiedniej koncentracji będą nieskuteczne lub mało efektywne.

Otwieranie na teraźniejszość

Czakry umożliwiają praktykującemu wejście w głębszą relację z otoczeniem, z teraźniejszością. Jest to przeogromnie ważne, by adept posiadał świadomość wrażeń ciała, energii i umysłu.
Bez tego dryfujemy ciągle między przeszłością i przyszłością, uciekamy mentalnie i fizycznie do jakiegoś innego miejsca i czasu, zupełnie niekiedy pomijając możliwości i realia, jakie daje teraźniejszość.

Wewnętrzne szczęście

Poczucia szczęścia nie da się znaleźć na zewnątrz. Pracując z czakrami otwierasz się na istniejące w Tobie pozytywne właściwości jak radość, miłość, współczucie, dobroć.
Osoby pracujące z czakrami są same z siebie weselsze, bardziej optymistyczne i entuzjastyczne, otwarte. Do szczęścia nie potrzebują tych wszystkich rzeczy zewnętrznych, wycieczek, kontaktów z innymi, których zdobycie przysparza tak wiele dodatkowych trudności, a niekiedy wręcz prowadzi do tragedii.
  
Budowanie pewności

Dzięki czakrom zdobywasz stabilność, pewność swoich możliwości. Budujesz zaufanie do siebie i świata, jego naturalnych procesów.
Stabilność fizyczna i psychiczna to coś, czego brakuje nam dzisiaj bardzo mocno. Szukamy jej na sposoby, które jeszcze bardziej nas jej pozbawiają, w używkach, rozrywce, władzy nad ludźmi czy posiadaniu fortuny.
Prawdziwą pewność może dać nam tylko nasza własna prawdziwa natura, do której dostęp otwierają praktyki z czakrami, które z niej wynikają.

Zapewnianie skuteczności

Otwarte czakry wpływają na skuteczność nie tylko praktyk wewnętrznych, duchowych medytacji (jak np. Zazen z Zen), ale i zwykłych aktywności.
Otwarta czakra udrażnia przepływ siły witalnej, pomysłów, energii emocjonalnej, umożliwia kreatywność i spontaniczność.
Dzisiaj bardzo rzadko pozwalamy sobie na bycie spontanicznymi. Przepis na sukces widzimy w schematach samozachowawczych, konwencjonalnych sposobach działania. Sprawia to, że trzymamy się kurczowo skostniałych systemów myślenia i działania, które nie nadążają za dynamiczną rzeczywistością utrudniając, a niekiedy uniemożliwiając jakiekolwiek ważne i znaczące osiągnięcia.
Ze spontanicznością silny związek mają czakry podstawy kręgosłupa i płciowa.
Na duchowej ścieżce, tak jak w innych dziedzinach spotykamy wiele przeszkód i wzywań, które wymagają od nas świeżego, twórczego, nieszablonowego i niekonwencjonalnego zachowania, bez którego nie da się uzdrowić sytuacji i dokonać postępu.

Poznaj pikopiko

W Hunie, podobnie jak w innych działających i prawdziwych tradycjach szamańskich pracuje się z czakrami. Jedno z najbardziej podstawowych ćwiczeń to pikopiko. Możesz spróbować tej praktyki i wykonywać ją gdzie i kiedy zechcesz, w dowolnej pozycji ciała. Zacznij od jednej, dwóch minut. Tyle „standardowo” stosuje się pikopiko np. przed dłuższymi praktykami haipule w środowisku organizacji Aloha International.
Przyjmij wygodną pozycję ciała (oczy otwarte lub zamknięte, Twoja wola)
Oddech niech będzie naturalny, zrelaksowany
Podczas wdechu skupiaj uwagę na czubku głowy (możesz położyć tam dłoń – czubek głowy znajdziesz przeciągając linie od początku uszu ku górze, w miejscu ich połączenia; możesz to zrobić dłońmi przesuwając je po bokach głowy i docierając do ich styku na jej szczycie).
Wykonuj przez minutę, dwie lub jak długo uznasz za stosowne (radzę nie przekraczać pięciu minut)
Aby ta technika działała odpowiednio mocno, należy wykonywać ją dostatecznie często, np. 3-5 razy dziennie, po kilkugodzinnych przerwach, przez dłuższy czas (miesiąc, dwa, trzy, albo tak długo, jak zechcemy) - możesz ustalić godziny, w jakich będziesz codziennie siadał do ćwiczenia.
 
 
==
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody Huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy online www.muninszaman.pl 

 
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wspaniała jest nasza intuicja

Na początku ewolucji człowiek był na podobnym stopniu rozwoju jak zwierzęta i kierował się tak jak one instynktem pozwalającym przeżyć. Stopniowo człowiek rozwijał sposoby porozumiewania się z innymi ludźmi po przez gesty i dźwięki. Tak powstały słowa i język jako środek komunikacji. Język migowy, rysunki i znaki pisane na skałach, stanowiły wiadomości przekazywane innym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »